Reklaminis skydelis

D. Adomaitis aptarė traumuotų žaidėjų situaciją, o D. Motiejūno kandidatūros net nesvarstė (VIDEO)Ketvirtadienį Vilniuje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis kartu su naujuoju pagrindiniu Lietuvos krepšinio federacijos rėmėju „Biovela“ pristatė vyrų rinktinės išplėstinį kandidatų sąrašą. Jame ir po pertraukos į rinktinę grįžtančio Pauliaus Jankūno pavardė, ir per Pasaulio taurės atranką užsirekomendavę krepšininkai – Dovis Bičkauskis ir Martinas Geben. Iš viso sąraše yra 24-ių krepšininkų pavardės.„Sąraše šiuo metų yra 24 pavardės, o liepos pirmomis dienomis jis sutrumpės iki 18 pavardžių, kuriuos kviesimės į stovyklą. Artūro Gudaičio situacija optimistinė, teko bendrauti su juo. Jam atliekami tyrimai, matuojama kojų raumenų jėga, lyginama su prieš tai buvusiais duomenimis. Viskas turėtų paaiškėti birželio pabaigoje. Tas jo ėjimas šešiomis savaitėmis viršijant prognozes džiugina, bet tai yra ilgas procesas, reabilitacija. Reikia palaukti.

O Jono situacija yra tokia, kad viskas gerai, tačiau ne taip gerai, kaip norėtųsi. Viskas įtemptame režime ir jeigu žaidėjai nebus pasiruošę 100 procentų, kviesime kitus“, – spaudos konferencijos metu sakė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

Ties kuriais žaidėjais daugiausiai klaustukų ir kiek šansų juos pamatyti?

- Ties Artūru Gudaičiu, Jonu Mačiuliu pagrinde. A. Gudaičio situacija yra gan optimistinė, vakar teko bendrauti su juo, kitą savaitę darosi tyrimus, lygins su prieš tai buvusiais duomenimis, viskas paaiškės birželio pabaigoje. Jis prieš traumą eina beveik šešiomis savaitėmis, tas džiugina. Vis tik, kartais fiziologijos apgauti nepavyksta.

J. Mačiulio situacija nėra tokia gera, kaip norėtųsi. Daro reabilitaciją, viskas gerai, bet žiūresime. Jei žaidėjai nebus pasiruošę šimtu procentų vykti į stovyklą, tai negalėsime jų imti.Ar pavyko su visais krepšininkais aptarti galimą dalyvavimą pasiruošimo stovykloje?

– Ne su visais dar kalbėta, paprasčiausiai tam ir nebuvo pakankamai laiko, tačiau su daugeliu aptartos jų galimybės. Dėl to į kandidatų sąrašą įtrauktos 24 pavardės, iš jų į treniruočių stovyklos pradžią, kuri startuos liepos 22 dieną, bus kviečiami 18 žaidėjų.

Sąraše yra Martino Gebeno ir Dovio Bičkauskio pavardės. Kaip vertinate jų galimybes?

– Jų dalyvavimas atrankos languose buvo geras, todėl atsirado šios pavardės. Su treneriais turėjome ilgą diskusiją, ką įtraukti, tačiau šie žaidėjai gerai užsirekomendavo.

Ar dar buvote sugrįžę prie klausimo svarstyti Donato Motiejūno įtraukimą į rinktinės sąrašus?

– Net nesvarstėme su treneriais jo kandidatūros, toks yra sprendimas.

O ar su žaidėjais buvo kalbėta dėl jo?

– Čia jau vidiniai rinktinės dalykai.

Ar NBA rungtyniaujantys lietuviai prisidės nuo pat pasiruošimo pradžios?

– NBA žaidėjų situacija aiški: yra nustatytos taisyklės, kada jie gali prisidėti prie treniruočių stovyklos. Kažkiek su Jonu kalbėjome, kad gal galėtų nuo pat pradžių dalyvauti rinktinės stovykloje be žaidimo, kontakto, tik stebėdamas treniruotes iš šalies.

Kandidatų sąraše yra daug centrų. Ar tai reiškia, kad rinktinė propaguos žaidimą aukštu penketu?

– Sunku pasakyti, pirmiausia yra žaidėjų sveikata ir daug ką parodys treniruotės. Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis gali rungtyniauti kartu ir mums tai bus didžiausias iššūkis, kaip išnaudoti jų žaidimą kartu maksimaliai.

Varžovai grupių etape – Kanada ir Australija – renkasi labai pajėgias sudėtis. Ar tai bus pajėgiausias grupės varžybų etapas Lietuvos rinktinei per daugybę metų?

– Reikia stebėti priešininkus, kai jie pradės rungtyniauti, koks bus jų braižas. Bet labiausiai reikia susitelkti į savo žaidimą ir pasiruošimą, kas galės atvažiuoti. Reikės pasiekti formos piką jau važiuojant į čempionatą. Bet, manau, labiau reikia koncentruotis į save.BasketZone.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis