V. Čeponis apie Lietuvos rinktinę: „M. Echodas ar M. Gebenas turėtų prasibrauti į 12-tuką“Pirmadienį Palangoje į pirmąją treniruočių stovyklą susirinko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai.Rugpjūčio 31-ąją Kinijoje startuosiančiam pasaulio čempionatui besiruošiantys žaidėjai tradiciškai pirmąsias kelias savaites sportuos pajūryje, o vėliau pasiners į devynerių kontrolinių rungtynių maratoną.

Krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle „Facebook“ pateikė savo nuomonę ir pastebėjimus apie rinktinę ir pasaulio čempionatą.

Kviečiame paskaityti:„Gera naujiena ta, kad Kanados ir Australijos rinktinės po truputį silpnėja, joms atsisako padėti tai vienas, tai kitas NBA žaidėjas. Tarkim, pasaulio čempionate nepasirodys Tristanas Thompsonas, Benas Simmonsas, kai kurie kiti svarbūs krepšininkai. Tai didina mūsų šansus patekti į kitą etapą, nors šių šalių nacionalinės komandos vis tiek bus galingos.

Tikrai nemanau, kad Adomaitis bus silpnoji rinktinės vieta. Tai tobulėjantis ir besimokančtis iš savo klaidų treneris. "Rytas" praėjusį sezoną neišvengė gilių duobių, bet dėl to daugeliu atveju kaltas buvo ne treneris.

Manau, kad australai mums bus kietesnis riešutas nei kanadiečiai. Spėju, kad Australijos ekipa žais racionalesnį, labiau apgalvotą krepšinį nei Kanada. Kanadiečiai tikriausiai labiau remsis individualiais veiksmais. Pažaboti juos galima, tarkim, ir aikštės gynyba ar gerai sustyguota asmenine komandine gynyba.

Mūsų puolimas, be abejonės, bus grindžiamas per Valančiūną ir Sabonį. Jie vienas prieš vieną būtų labai sunkiai sulaikomi dideliai daugumai tiesioginių oponentų. Ir arkliui aišku, kad priešininkai dvigubins, kai šie Lietuvos rinktinės monstrai gaus kamuolį arčiau krepšio. Tada daug ką lems mūsų metikų pataikymas, tinkamas išsidėstymas puolant, staigus kamuolio judėjimas ir jo neužlaikymas.

Abu mūsų puolimo banginiai solidžiai žaidžia pikenrolą. Tai bus dar vienas mūsiškių ginklas puolime. Labai svarbu, kad mūsų puolimas nebūtų per daug nuspėjamas, kad kiekvienoje atakoje nebūtų primityviai kišami kamuoliai Valančiūnui ir Saboniui.

Kaip minėjau, itin svarbus, kaip iš distancijos pataikys į skylę mūsų žemesni krepšininkai. Milaknio nėra. Turbūt nebuvo pakviestas dėl prastokos gynybos. Gal ir logiškas sprendimas, nes pataikančių į skylę turime pakankamai – Giedraitį, Lekavičių, Grigonį, Bendžių (aišku, jei pastarasis pateks į 12-tuką). Apskritai labai blogų metikų galutinėje sudėtyje nebus.

Jaučiu, kad dėl puolimo didelių bėdų neturėtų kilti, bet kiek neramu dėl gynybos. Jonas ir ypač Domantas nėra labai lėti aukštaūgiai, bet vis dėlto ne tokie mobilūs ir judrūs, kad efektyviai pristabdytų aukšto lygio varžovų gynėjus (ypač tuos, kurie ir pataiko, ir sėkmingai veržiasi), kai bus tokių situacijų, kai reikės keistis ginamaisiais.

Kai Valančiūnas ir Sabonis bus aikštėje, didesnę dalį laiko, ko gero, teks gintis jiems naudojant „step out‘ą“ (kai aukštaūgiai trumpam prišoka prie varžovų gynėjo, šiam gavus užtvarą iš savo priekinės linijos žaidėjo, ir grįžta į baudos aikštelę). Ši gynybos sistema rizikinga, labiausiai tada, kai varžovai pastato snaiperius aikštės kraštuose (kampuose).

Taigi gali būti rizikinga aikštėje vienu metu ilgai laikyti Domantą ir Joną kartu. Žinoma, tai priklausys nuo priešininkų penketuko. Vis dėlto labai svarbu, kaip savo minutes išnaudos Echodas ar Gebenas (vienas jų turėtų prasibrauti į 12-tuką).

Žiauriai stigs Gudaičio, aišku, ir Motiejūno, bet tikiu, kad į kitą etapą pateksime. Kitu atveju būčiau tikrai neplanavęs kelionės į Kiniją, o gulėčiau prie teliko ant „sofkės“ išvertęs bambą. Ir pilvą:)“, - rašė V. Čeponis.Vaidas ČeponisReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama