J. Valančiūno treniruotėse vis dar laukiantis D. Adomaitis: žinome, ko galime tikėtis iš veteranų (VIDEO)Lietuvos krepšinio jau šiandien popiet užsakomuoju reisu iš Palangos oro uosto išskris į Pamploną, kur penktadienį išsibandys jėgas pirmosiose draugiškose rungtynėse su ispanais.Prieš pat išvyką lietuviai turėjo surengti pirmąją treniruotę būdami pilnos sudėties – pagal pirminį planą, prie nacionalinės komandos jau šiandien turėjo prisijungti abu NBA žaidėjai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis.

Visgi kol jauniausias Arvydo Sabonio sūnus plušo su kitais 16 rinktinės kandidatų, Memfio „Grizzlies" „centras" liko už Palangos sporto salės durų – sportuoti kartu su komandos draugais jam vis dar neleidžia užkulisiniai niuansai.

„Dar nėra sutvarkyti visi jo draudimo formalumai", – po rytinės treniruotės atskleidė vyriausiasis nacionalinės komandos treneris Dainius Adomaitis.

Be J. Valančiūno ir tik šiandien į komandą įsilieti pabandžiusio D. Sabonio, į Ispaniją nevyks ir dar trys žaidėjai – Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis ir Paulius Jankūnas. Rinktinės strategas tai aiškino krepšininkų patirtimi.

„Todėl, kad tai yra patyrę žaidėjai. Be to, jie turi padirbėti pagal individualų planą", – sakė D. Adomaitis.Kokios formos atrodo J. Valančiūnas ir D. Sabonis? – žurnalistai paklausė D. Adomaičio.

– (Jie atrodo) gerai. Visą tą laiką jie dirbo pagal individualią programą. Jonas su Domu dirbo kartu su Domanto treneriais.

Kodėl kitų komandų, pavyzdžiui ispanų, su visais galėjo sportuoti dar liepą, o lietuviams paskirta data buvo rugpjūčio 1-oji?

– Gal jūs man paaiškinkite (šypsosi)? Paprasčiausiai buvo duotos tokios datos, kada jie gali prisijungti ir viskas.

Kokius uždavinius kelsite rungtynėse Ispanijoje?

– Išsireikalauti ir išgauti truputį geresnės kokybės. Faktas, kad pirmos treniruotės po fizinio pasirengimo buvo su daug noro, daug energijos, bet mažai kokybės, tad turime šlifuoti derinius, gerinti kokybę ir savitarpio supratimą.

Kaip treniruotėse atrodo po sunkios traumos pasveikęs Jonas Mačiulis?

– Man jis atrodo pasiruošęs, sveikas. Man svarbiausia, kad jis čia. Dabar nė vienas nebus formoje.

Ar rungtynėse su Ispanija turėsite konkrečių užduočių savo krepšininkams?

– Norime duoti šansą visiems žaidėjams, kurie yra pakviesti į stovyklą. Iš veteranų žinome, ko mes galime tikėtis, tačiau yra žaidėjų, kurie sužaidė gerus sezonus ir norime duoti jiems šansą.

Kaip vertinate kelis svarbius žaidėjus, tarp jų ir Pau Gasolį, Sergio Rodriguezą bei Nikolą Mirotičių, praradusių ispanų galimybes pasaulio čempionate?

– Jie, kaip visada, buvo vieni favoritų.

VIDEO PATEIKSIME NETRUKUS

Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama