Į rinktinę įsiliejęs D. Sabonis – apie intensyvią vasarą, naujos sutarties laukimą ir žaidimą su JV (VIDEO)Kol Jonas Valančiūnas vis dar tvarkosi savo draudimo reikalus, kitas NBA žaidėjas iš Lietuvos – Domantas Sabonis – jau plušo Lietuvos rinktinės treniruotėje drauge su likusiais 16 krepšininkų.Pagaliau gavęs leidimą prisijungti prie likusių komandos draugų 23-ejų Indianos „Pacers" „centras" dar nelips į lėktuvą, kuris šiandien išskraidins nacionalinės šalies komandos vyrus į Ispaniją, tačiau jau galės sportuoti pilnavertiškai ir mokytis stratego Dainiaus Adomaičio ant derinių lentos braižomų schemų.

„Pagaliau galiu grįžti ir sportuoti su vyrais. Smagu matyti visus, o kol kas dirbame", – kukliai savo prisijungimą prie komandos įvertino D. Sabonis.

Nors prie rinktinės jis prisijungė tik šiandien ryte, rankų sudėjęs aukštaūgis nesėdėjo ir iki šiol. Baigęs sezoną balandžio pabaigoje jis kiek pailsėjo, o vėliau kibo į darbus bei pastarąją savaitę individualiai plušo ir Palangoje.

„Pirmiausia, reikėjo pailsėti po sezono, o po to ruoštis rinktinei. Mėnesį dirbau Los Andžele, o po to atskridau čia su „Pacers" treneriais ir pradėjau dirbti čia", – savo vasaros darbus nupasakojo žaidėjas.

Nors didžiausias jo trūkumas, įvardijamas specialistų, yra metimas iš tolimesnės distancijos, D. Sabonis tikina, kad šią vasarą jis nesikoncentravo tik į vieną kažkurį savo žaidimo aspektą bei tobulino visus įgūdžius.

„Reikėjo „įeiti" į formą. Mėnesį po sezono nieko nedariau, pailsėjau. O po to dirbau ant visko – esu dar jaunas žaidėjas, tad reikia daug dirbti", – tikino vienas „Pacers" lyderių.

Ateinančiame sezone jo laukia papildomi iššūkiai. Indianos klubo vadovai šią vasarą paleido iki tol sunkiuoju krašto puolėju žaisdavusį Thaddeusą Youngą ir tikisi, kad rungtynes „Pacers" galės pradėti su dviem „centrais" vienu metu – D. Saboniu ir Mylesu Turneriu.„Taip, jau ir praėjusiame sezone buvo toks planas ir su Mylesu žaidėme kartu po kelias minutes per rungtynes. Šiais metais treneriai ir klubas jau nori, kad kartu galėtume ir startuoti", – atskleidė lietuvis.

Tiesa, nors „Pacers" žaidimo schemose D. Sabonis yra itin svarbi dalis, naujos sutarties Indianapolio klubo vadovai siūlyti aukštaūgiui neskuba. Pasak lietuvio, apie tai nieko nežino ir jis pats.

„Kol kas dar nieko nekalbėjome. Nežinau, aš irgi laukiu", – šypsojosi jauniausias Arvydo Sabonio sūnus.

Praėjusiame sezone daugiau nei 90 proc. savo žaidimo laiko D. Sabonis praleido vidurio puolėjo pozicijoje, tačiau rinktinėje joje yra ir J. Valančiūnas. Visgi „Pacers" aukštaūgio negąsdina galimybė rungtyniauti ne pačioje patogiausioje pozicijoje.

„Rinktinėje nėra tokio dalyko, kaip ketvirta ar penkta pozicija. Yra deriniai ir ketvirtam, ir penktam, tad taip ir žaisime", – tikino D. Sabonis.

Žaisdamas Lietuvos rinktinėje jis turės prisiderinti ir prie gana neįprasto jam partnerio – praktiškai vien baudos aikštelėje žaidžiančio J. Valančiūno. Būtent uteniškio fiziškumas D. Saboniui atrodo pagrindinis jį išskiriantis skirtumas nuo M. Turnerio, su kuriuo jis dalijasi laiką Indianoje.

„Jie visai kitokie žaidėjai. Jonas su visais daužosi, o Mylesas „pikenpopina" (atšoka prie tritaškio „du prieš du" situacijose). Su juo bus visai kitoks žaidimas. Bet praeitą vasarą žaidėme kartu su Jonu, viskas gerai išėjo, tad bandysime taip ir toliau", – tikisi D. Sabonis.

VIDEO PATEIKSIME NETRUKUS

Alfa.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama