Lietuvos rinktinė vėl dramatiškai nusileido Serbijai

Lietuvos rinktinė ir vėl paslydo pačioje rungtynių pabaigoje. Didelę susitikimo dalį pirmavę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ir paleido į varžovus į priekį lemiamu metu ir antrą kartą per tris dienas buvo priversti pripažinti Serbijos krepšininkų pranašumą – 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26).

Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse pagerbė 1939 m. Europos čempionų komanda žaisdami su tų laikų modelio aprangomis. Tiesa, taip jie rungtyniavo tik pirmąsias 20 minučių – po ilgosios pertraukos krepšininkai grįžo po prie labiau įprastų šiuolaikinių aprangų.

Kaip ir rungtynėse Belgrade, taip ir šįkart Lietuvos rinktinės starto penkete pasirodė abu bokštai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Šįsyk jie kartu aikštėje praleido beveik septynias minutes ir per šią atkarpą kartu pelnė 13 taškų, varydami į neviltį Serbijos rinktinės trenerį Aleksandrą Džordževičių.

Labiausiai „Žalgirio" arenoje susirinkusius sirgalius įaudrino netikėčiausias metimas – tritaškiui pasiryžęs J. Valančiūnas paleido kamuolį preciziškai tiksliai. Visgi jam prisėdus ant suolo ir aikštėje pasirodžius ryškiausiai serbų žvaigždei Nikolai Jokičiui, vienu metu jau 7 taškus siekusi lietuvių persvara aptirpo – pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinė laimėjo 22:20.

Antrajame ketvirtyje serbams jau pavyko neutralizuoti Lietuvos rinktinės priekinės linijos problemą – antraisiais savo pasirodymais J. Valančiūnas ir D. Sabonis pelnė atitinkamai 3 ir 2 taškus, o serbai perėmė iniciatyvą – po dviejų iš eilės Bogdano Bogdanovičiaus tritaškių svečiai pabėgo 40:32, o po Vasilije Micičiaus tritaškio nuo lentos su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena pirmąją rungtynių pusę jie laimėjo 45:37.

Iš karto po pertraukos serbai trumpam buvo susikrovę net dviženklę persvarą (47:37), tačiau tuomet aukštesnę pavarą įjungė J. Valančiūnas. Vidurio puolėjas leido lietuviams priartėti prie varžovų, o kėlinio pabaigoje sėkmingai sužaidė Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis, pelnę atitinkamai 9 ir 6 taškus, kas leido prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos rinktinei pirmauti 71:69.

Ketvirtąjį kėlinį „atidarė" Mariaus Grigonio tolimas šūvis, o po tikslaus Mindaugo Kuzminsko tritaškio skirtumas buvo pasiekęs rekordinę atžymą – 79:72. Visgi tuomet į darbą kibo serbų žvaigždės iš NBA lygos.

Taškus ėmę rinkti N. Jokičius, B. Bogdanovičius ir N. Bjelica netruko persverti rezultatą, po to, kai M. Kalnietis buvo sugrąžinęs lietuviams pranašumą, itin skaudų dūrį šeimininkams dūrė tolimą metimą smeigęs Marko Simonovičius (91:89).

Nors M. Grigonis taikliu metimu dar bandė gelbėti lietuvius, paskutinį žodį tarė net 27 taškus per šį mačą surinkęs B. Bogdanovičius, įtvirtinęs serbų pergalę baudų metimais ir metimu iš vidutinio nuotolio.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 18, Marius Grigonis 17, Mantas Kalnietis 15, Paulius Jankūnas 13, Domantas Sabonis 11.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 27, Nikola Jokičius 14, Nemanja Bjelica 11, Miroslavas Raduljica 10.

Kitas draugiškas rungtynes lietuviai žais penktadienį, kai turnyrą Suomijoje pradės rungtynėmis su šeimininkų komanda.