D. Adomaitis nesutiko su A. Džordževičiumi ir paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (VIDEO)Lietuvos rinktinė sužaidė dvejas skirtingas rungtynes per tris dienas, tačiau abiejų jų pabaigos buvo tokios pačios.Nors šeštadienį Belgrade lietuviai įklimpo gynybiniame mūšyje ir serbams nusileido 68:72, o šįsyk pašėlusiame ir taikliais metimais paremtame mače pralaimėjo 91:95, abejose rungtynėse scenarijus buvo panašus – dar įpusėjus ketvirtajam kėliniui lietuviai pakankamai užtikrintai pirmavę ir 6-7 taškų persvarą turėję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai galiausiai abu kartus subliuško prieš NBA žvaigždžių Nikolos Jokičiaus ir Bogdano Bogdanovičiaus galybę.

Rinktinės strategas po nesėkmės išreiškė nusivylimą dėl to, jog nepavyko sėkmingai atsisveikinti su savais sirgaliais, tačiau pasidžiaugė bent jau tuo, jog šįsyk pavyko geriau išsibandyti įvairius variantus bei išvysti klaidas bei broką, kurį galima bus taisyti treniruotėse.

„Tik tokios rungtynės ir parodo tavo klaidas ir vietas, ties kuriomis reikia dirbti, – kalbėjo D. Adomaitis. – Gerai yra tai, kad šiose rungtynėse pavyko pasibandyti įvairius penketus ir su jais pažaisti nemažą laiko dalį tiek puolime, tiek gynyboje.

Kai kurie penketai funkcionavo geriau, o su kai kuriais penketais žaidžiant reikia nemažai dirbti ir galutinai išsiaiškinti kiekvieno vaidmenis.

Vis tiek turime Domą ir JV, kurie yra abu dideli. Kai JV žaidžia „penktu“, o Domas atsitraukusiu „ketvirtu“, dar turime situacijų, kai kartais nesuprantame, ko tikrai norime. Tai, ko norime, gaunasi iš gal tik trečio karto.

Faktas, kad nepasiteisino gynyba pabaigoje, kai visi keitėsi ginamaisiais. Varžovai sėkmingai užpuolė tris kartus iš trijų. Lyg ir neblogai buvo gintasi, bet jie pataikė sudėtingus metimus.

Reikia išsibandyti daug dalykų ir tą šiandien pavyko padaryti. Gaila, kad nepavyko pasiekti pergalės“, – pridūrė strategas.Belgrade su J. Valančiūnu ir D. Saboniu nepavyko daug laiko sužaisti dėl pražangų, bet šįkart jie ir vėl žaidė panašų laiką. Kokios buvo to priežastys?

– Pabandėme su jais žaisti pirmoje rungtynių pusėje. Po to norėjome pasibandyti ir su Jankiu penktoje pozicijoje, ko mes tikrai norime. Manau, kad ateityje JV ir Domo žaidimo laikas kartu tik didės, nes skaičiai rodo, kad tai yra veiksminga. Tik dar reikia aiškiai atsirinkti, su kuo galime žaisti „perimetre“.

Šiandien ir Roką bandėme, kai žaidėme situacijas su Jankūnu „du prieš du“. Su dviem dideliais Rokas tinka, nes yra metikas. Bet didžiausia problema buvo mūsų išsidėstymas. Tai yra vieta, ties kurias turime daug padirbėti.

Kokį įspūdį paliko Pauliaus Jankūno žaidimas?

– Gerą įspūdį. Tikrai neblogai, daug dalykų pasiteisino. Pavyko priešininkus nubausti puolime ir jam žaidžiant ketvirtoje, ir penktoje pozicijoje. Šios rungtynės parodė gerą šito žaidimo, kurį galime turėti, dalį.

Antroje rungtynių pusėje pradėjote su Roku Giedraičiu vietoje Jono Mačiulio. Ką davė šis pokytis?

– Skaičiai rodo, kad su Roku turėjome geriausią atkarpą. Trečiajame kėlinyje ir puolime buvo efektyviausias penketas tuo metu. Bandysime tai ir ateityje, dar turime penkerias draugiškas rungtynes. Čia mums yra didžiausias iššūkis – turėjome vos kelias treniruotes su JV ir Domu bei iškart turėjome žaisti. Reikia labai aiškiai žinoti savo vaidmenis, kai jie žaidžia kartu, ir kai žaidžia atskirai.

Ar po šių rungtynių mažinsite rinktinės kandidatų sąrašą?

– Ne, pasiliekame visus 15 žaidėjų, nes norime treniruotėse turėti tris penketus. Tada galime išsibandyti savo taktikas žymiai efektyviau.

Serbų treneris Aleksandras Džordževičius gyrė lietuvius už fiziškumą – jis sakė, kad lietuviai yra fantastiškai pasirengę. Ar esate patenkintas savo žaidėjų forma?

– Toli gražu nesame geros formos. Tą įrodo ir pataikymo procentas, ir sprendimai, kurie baigiasi klaidomis. Turime sumažinti tą klaidų skaičių, galime daryti ne daugiau nei 10 ar 11 klaidų. Privalome tą padaryti.

Žaidėme, manau, prieš dar fiziškesnę komandą, kuri tą fiziškumą laiko visų rungtynių metu ir visose pozicijose. Tai tikrai buvo labai geras testas mums.

O mūsų forma dar turi gerėti ir ji gerės.

Mantas Kalnietis išskyrė Nikolos Jokičiaus gebėjimus perduodant kamuolį. Kiek jis griovė visas jūsų gynybos schemas?

– Gynyboje buvo labai didelis akcentas ir skirtumas tarp to, kaip žaidžiame prieš kitus serbų aukštaūgius, ir kaip prieš Jokičių. Kai jis gauna kamuolį, pas juos yra labai daug judesio aikštėje. Jis yra vienas geriausiai perduodančių vidurio puolėjų pasaulyje ir tikrai keletą kartų mus nubaudė.

Paskutinėmis minutėmis tiek Belgrade, tiek šįvakar iniciatyvos ėmėsi Marius Grigonis. Ar jis gali tapti tuo komandos lyderiu lemiamais momentais?

– Vis dar to ieškome. Paprasčiausiai serbų gretose toje pozicijoje buvo žaidėjas, kuris žaidė daugiausiai, ir norėjome jį „kankinti“. Kažkiek tai pasiteisino, bet kitose rungtynėse toje pačioje situacijoje bandysime kitą variantą.

Marius Milašius | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama