Reklaminis skydelis

Stringančiu internetu Kinijoje pasiskundęs D. Adomaitis išskyrė žaidėjų susikaupimąLietuvos rinktinės krepšininkai jau įsikūrė Kinijos Donguano mieste, o penktadienį galėjo išbandyti ir antraisiais jų namais artimiausią savaitę tapsiančią krepšinio areną.Vos prieš penkerius metus atidarytas ir daugiau nei 16 tūkst. žiūrovų talpinantis statinys nacionalinės komandos treneriui Dainiui Adomaičiui po pirmųjų dviejų treniruočių paliko puikų įspūdį.

„Sąlygos fantastiškos – tiek viešbutyje, tiek arenoje. Viskas yra aukščiausio lygio“, – apie kinų suteiktas sąlygas kalbėjo specialistas.

Tiesa, daugiausia gyventojų pasaulyje turinčioje valstybėje užsieniečiams iškilo ir keletas netikėtų problemų. Viena tokių – prastas interneto ryšys.

„Didžiausia problema visiems yra internetas, – juokėsi D. Adomaitis. – Visgi reikia ir kai kurias rungtynes užkrauti, ir video failų parsisiųsti.“

Turnyras prasidės jau sekmadienį. Ar žaidėjai jaudinasi?

– Jaučiamas susikaupimas, bet nėra taip, kad būtų įtampa. Matyti, kad žaidėjai yra susikaupę, žingsnis po žingsnio analizuojame varžovus ir ruošiamės rungtynėms.Ko turnyras Pietų Korėjoje davė daugiau – klausimų ar atsakymų?

– Faktas, kad atsakymų. Aklimatizacija buvo dar vienas tikslas, kurį pavyko įgyvendinti. Visi dabar normaliai miega, režimas yra toks, kokio norime. Kalbant apie žaidimą, Pietų Korėjos turnyras davė atsakymą, kas su kuo geriau žaidžia.

Kalbant apie Senegalą, sakėte, kad rungtynės Pietų Korėjoje prieš Angolą bus skirtos pasipraktikuoti žaisti prieš Afrikos komandą. Ar tos rungtynės davė kažkokių atsakymų?

– Faktas, kad taip. Tai yra atletiškos, fizinės komandos. Negali sakyti, kad jos yra vienodos, jos tikrai skiriasi. Senegalo komanda yra žymiai atletiškesnė, turinti didesnį dydį. Tarkime, (Maurice'as) Ndouras savo klube žaidžia 4–5 pozicijose, o rinktinėje dažniausiai trečioje ir tik kartais ketvirtoje. Jų dydis yra įspūdingas. Čia mums bus pagrindinis dalykas, kad jiems neleistume pasinaudoti galimybe pelnyti lengvų taškų.

Privalome tris komponentus atlikti gerai: pirmas – sustabdyti varžovų greitą puolimą, antras – jų atkovoti kamuoliai puolime, jie pasiruošimo metu atkovodavo po 15 kamuolių po varžovų krepšiu, o trečias – jie dažnai žaidžia arčiau krepšio, įmeta kamuolį aukštaūgiams. Tie perdavimai į išorę ir metimai kartais neatrodo labai drausmingi, bet statistika rodo, kad tai yra labai svarbi jų žaidimo dalis. Turime būti susikoncentravę į šias tris dalis.

Į M. Ndourą reikia atkreipti didžiausią dėmesį?

– Ne. Ndourui pradžioje pačiam ir komandai buvo netipiška, nes jis žaidė trečioje pozicijoje. Jų žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis gerėjo ir paskutinėse rungtynėse jie tikrai atrodė gerai.

Kaip užpulti tokią fizišką komandą? Kokie pagrindiniai akcentai?

– Svarbiausia išnaudoti persvaras, kurių turi. Antras dalykas – su jais negalime žaisti „penki prieš penkis“ žaidimo, nes jie jaučiasi patogiai. Visi gali keistis, jaučiasi patogiai, gali užimti erdvę aikštelėje. Mūsų žaidimas turi būti greitas, bet jokiu būdu ne skubotas. Turime išnaudoti kiekvieną persvarą protingai, brangindami kamuolį ir geru procentu.

Komanda po turnyro Seule atrodė pikta ant savęs. Kokią reakciją pamatėte po to, kai persikėlėte į Kiniją?

– Turnyras ir pačios rungtynės buvo labai banguotos. Aišku, mes žinojome, ko ten vykstame ir ko norėjome. Kai kas pavyko, kai kas gal ne visai iki galo. Mačas su čekais buvo sunkus, faktas, kad ir čekai sužaidė labai geras rungtynes, reikia jiems atiduoti duoklę. Jie irgi labai ruošėsi tam mačui, o mes galbūt labiau žiūrėjome į priekį, juos ne taip akcentavome, daugiau save. Pyktis yra gerai.

Ar rotacija bus panaši į tą, kurią matėme pastarosiose rungtynėse?

– Ne, jokiu būdu. Pastarosiose rungtynėse matėte, kad norėjome, jog visi pažaistų minučių skaičių, kai kuriems jį ribojome. Buvo svarbu, kad visi įsižaistų. Dabar rotaciją lems ir tai, kas bus priešininkų komandos penketuose, žiūrėsime pagal varžovus.

Alfa.lt


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama