JAV rinktinei pasaulio čempionato finiše akis padraskė ir lenkai

Šeštadienį pasaulio čempionate Kinijoje startavo paskutinės turnyro kovos, o pirmieji į kovą dėl 7-osios vietos Pekino arenoje stojo JAV ir Lenkijos krepšininkai.

Pergalę šiose rungtynėse iškovojo prieš tai dvi nesėkmes iš eilės patyrę Greggo Popovichiaus auklėtiniai – 87:74 (28:14, 19:16, 16:25, 24:19).

7-ąją vietą užėmusiems JAV krepšininkams tai tapo prasčiausiu pasirodymu šalies krepšinio istorijoje. Iki šiol jie žemiausią vietą buvo užėmę 2002 m. pasaulio čempionate, kai žaisdami savų sirgalių akivaizdoje amerikiečiai liko šešti.

Savo ruožtu lenkai planetos pirmenybėse žaidė vos antrą kartą – pirmuoju bandymu 1967 m. jie užėmė 5-ąją poziciją.

Nors JAV rinktinė paskutiniame turnyro mače iškovojo pergalę dviženkliu skirtumu, ji nebuvo tokia jau lengva. Dar pirmojoje rungtynių pusėje 17 taškų pranašumą (47:30) susikrovę amerikiečiai jį barstyti ėmė po ilgosios pertraukos, o pamažu artėję lenkai buvo sumažinę atsilikimą ir iki 7 taškų – 47:54.

Toks skirtumas dar kurį laiką laikėsi ir ketvirtajame kėlinyje, tačiau kiek sėkmingiau paskutines minutes sužaidę JAV krepšininkai susigrąžino dviženklį pranašumą ir iškovojo pergalę.

JAV rinktinė šiose rungtynėse vertėsi be Bostono „Celtics" trejeto – Jaysono Tatumo, Kembos Walkerio ir Marcuso Smarto.

JAV: Donovanas Mitchellas 16 (4/4 trit., 10 rez. perd.), Joe Harrisas 14, Khrisas Middletonas 13 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Derrickas White'as 12 (7 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 10 (6 atk. kam.).

Lenkija: Mateuszas Ponitka 18 (7/8 dvit., 7 atk. kam.), Adamas Waczynskis 17 (3/9 trit.), A.J. Slaughteris 15 (6/16 metimai).