Reklaminis skydelis

Šiurpiausios traumos ir pavyzdys G. Haywardui: kaip po sunkių traumų atsigauna NBA žaidėjai (Vaizdo įrašai gali šokiruoti)5 minutes su Bostono „Celtics“ apranga sužaidęs Gordonas Haywardas patyrė kraupią kairės kojos traumą ir krepšinį pagal pirmines prognozes turės pamiršti daugiau nei pusmečiui.

Čiurnos išnirimas ir blauzdikaulio lūžiai – tokia diagnozė pasiekė ketverių metų 128 mln. JAV dolerių sutartį sudariusį puolėją. Pasak krepšininko agento Marko Bartelsteino, G. Haywardas šį sezoną į aikštę jau turbūt nebeišbėgs, tačiau tikimasi, kad ateityje sugebės sugrįžti į buvusią, Visų žvaigždžių lygio, formą.Tačiau tam, kad 27-erių amerikiečiui šį scenarijų pavyktų įgyvendinti, prireiks stiprios valios ir daugybės pastangų reabilitacijos procese. Prognozuojama, kad sportuoti žaidėjas pradės mažiausiai po 7-8 mėnesių, t.y. tuomet, kai vyks NBA finalai.

Vis dėlto, tokia šiurpi „Celtics“ naujoko trauma nėra kažkas naujo stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje. Alfa.lt pateikia keletą panašius sužalojimus patyrusių žaidėjų pavyzdžių bei tai, kaip jų karjeros susiklostė išsigydžius traumų padarinius. Įspėjame, kad traumų vaizdo įrašai gali šokiruoti.Tapo svarbia čempionų dalimi

Bene žymiausia trauma, patirta NBA aikštelėje, nutiko 2007-ųjų vasario 26 dieną. Tuometinis Los Andželo „Clippers“ įžaidėjas Shaunas Livingstonas žaidė trečiąjį savo sezoną už Atlanto, tačiau šis jam baigėsi kur kas anksčiau negu planuota.Dar 2004-aisiais naujokų biržoje ketvirtuoju šaukimu pakviestas ir perspektyviu bei Magicą Johnsoną dėl savo aukšto ūgio (207 cm) įžaidėjo pozicijoje primenančiu vadintas gynėjas pirmajame kėlinyje pasileido į greitą ataką, atliko metimą iš po krepšio, bet krisdamas nesėkmingai pastate kairę koją.

Galiausiai, iš garsių žaidėjo riksmų galima buvo suvokti, kokio rimtumo trauma užklupo Sh. Livingstoną. Atletui, kurio kelis išniro praktiškai į priešingą pusę, negu lenkdamasis įprastai, lūžo kelio girnelė, trūko kryžminiai raiščiai, plyšo meniskas, o ligoninėje viena seselių net užsiminė apie galimybę amputuoti krepšininko galūnę.Vis dėlto, nepaisant itin liūdnų prognozių, sėkmingos operacijos padėjo atstatyti žaidėjo kelį, o po kelių mėnesių pradėjęs reabilitacijos procesą, Sh. Livingstonas vėl ėmė galvoti apie grįžimą į aikštę.

Nors tuo metu daug vilčių vėl žaisti NBA pats žaidėjas neturėjo, tačiau sėkmingas gijimo procesas leido keisti tiek gydytojų, tiek ir paties krepšininko nusiteikimą. Iš naujo mokytis stovėti, vaikščioti ir judinti kelį turėjęs įžaidėjas po 16 mėnesių nuo traumos – 2008 m. birželį – gavo leidimą ir vėl žaisti krepšinį.

Tiesa, metų pabaigoje į aikštę grįžusio žaidėjo karjera nesiklostė labai sklandžiai. Skeptiškai jo galimybes vertinusios komandos viena po kitos atleisdavo krepšininką, o jis per dvejus metus pakeitė tris komandas ir sužaidė vos 48 susitikimus.

Vis dėlto, 2010-aisiais jam pagaliau pavyko įsitvirtinti Šarlotės „Bobcats“ sudėtyje, o per ateinančius ketverius metus pakeitus dar 5 komandas, rasti savo rojų.

Nuo 2014-ųjų Sh. Livingstonas priklauso „Golden State Warriors“ ekipai, kurioje, būdamas pagrindiniu Stepheno Curry pakaitalu, triskart iš eilės žaidė NBA finale ir iš viso per tuos metus sužaidė net 291 susitikimą.Nors Oklande įžaidėjas nėra pirmo plano žaidėjas ir jo pelnomų taškų vidurkis svyruoja apie 6, tačiau stipriausioje NBA komandoje jis yra itin vertinamas už savo gynybą ir universalumą – dėl ūgio ir ilgų rankų Sh. Livingstonas gali žaisti bent trijose pozicijose.

Šiurpi trauma sustabdė progresą

Kitas kraupią traumą patyręs žaidėjas – Andrew Bogutas. Pirmasis 2005 m. naujokų biržos šaukimas žaidė geriausią savo sezoną Milvokio „Bucks“ gretose, kai rinko po 15,9 taško ir 10,2 atkovoto kamuolio.

Vis dėlto, sezonas jam baigėsi kiek anksčiau, nei planuota – balandžio 3-ąją. Rungtynėse su Fynisko „Suns“, australas pabėgo į greitą ataką ir krovė kamuolį iš viršaus, tačiau mėgindamas nusileisti ant žemės nesugebėjo to padaryti sėkmingai.

Ant lanko kybojęs vidurio puolėjas neišsilaikė ir krisdamas ant parketo visu svoriu užspaudė dešiniąją ranką. Ši dėl nedėkingos pozicijos buvo itin sužalota – A. Bogutui lūžo plaštaka, išniro alkūnė bei riešas, tad praktiškai neliko sveikų jo pagrindinės, dešinės, rankos vietų.Nors „centras“ praleido likusias tris sezono savaites, jis vis tiek sugebėjo patekti į geriausių sezono žaidėjų trečiąjį penketą, tačiau ši trauma jam atsiliepė ateityje.

Po daugiau nei pusmečio į aikštę grįžęs žaidėjas daugiau nė karto neturėjo tokio aukšto taškų vidurkio, o po trejų metų jis, perėjus į „Golden State Warriors“, jau siekė tik 5,8.

Tiesa, po traumos kritus rezultatyvumui, tik dar labiau išryškėjo kitos A. Boguto savybės – Oklande jis tapo vienu patikimiausiai NBA besiginančių „centrų“, puikiai matė aikštę bei svariai prisidėjo prie S. Curry, Klay Thompsono ir kitų „karių“ kilimo į elitą bei 2015-aisiais iškovoto čempionų žiedo.Grįžo į NBA žvaigždės lygį

Dar vienas atvejis – dabartinė lygos žvaigždė Paulas George‘as. Indianos „Pacers“ atstovavęs puolėjas 2013-2014 m. du kartus iš eilės rungėsi su LeBrono Jameso vedama Majamio „Heat“ Rytų konferencijos finale, tačiau 2014 m. vasarą turėjo ilgam stabdyti planus sugrįžti į buvusį lygį.

Dalyvaudamas pasaulio čempionatui besirengusios JAV rinktinės stovykloje P. George‘as kartu su kitais krepšininkais žaidė treniruočių pobūdžio tarpusavio rungtynes. Vis dėlto, jos baigėsi itin nelaimingai.

Greitoje atakoje, mėgindamas blokuoti Jameso Hardeno metimą, puolėjas nesėkmingai leidosi ant parketo bei atsitrenkęs į už aikštės ribų esantį krepšio stovą susilaužė dešiniąją blauzdą. Patirta trauma buvo tokia šiurpi, kad dauguma P. George‘o komandos draugų dar ilgą laiką negalėjo atsitokėti, o draugiškas susitikimas buvo nutrauktas.Netrukus atliktos operacijos metu į NBA žvaigždės blauzdą buvo įstatyta koją sutvirtinanti plokštelė, o pagal įvairias prognozes žaidėjas turėjo praleisti visą artėjantį NBA sezoną.

Vis dėlto, jau vasario pabaigoje P. George‘as dalyvavo „Pacers“ treniruotėje, o vos po kiek daugiau nei mėnesio – 2015-ųjų balandžio 5-ąją ir vėl išbėgo į aikštę. Sugrįžimas buvo neprastas – puolėjas per 15 min. pelnė 13 taškų ir dviem tritaškiais rungtynių pabaigoje išplėšė ekipos pergalę.

Iš viso tame sezone puolėjas sužaidė 6 rungtynes, o jau kitąmet demonstravo geriausią krepšinį savo gyvenime: 23,1 taško ir 7 atkovoti kamuoliai per rungtynes. Tokią formą P. George‘as išlaikė ir praėjusį sezoną, o po jo mainų būdu persikėlė į Oklahomos „Thunder“, kur pamėgins iškovoti ir pirmąjį savo NBA čempionų žiedą.Tad šie pavyzdžiai rodo, kad net ir po šiurpiausių traumų, didžiulių pastangų dėka, NBA žaidėjai gali sugrįžti į aukštą, o kartais net ir aukštesnį lygį, negu buvo prieš tai. Vis dėlto, tai, jog G. Haywardui lūžo kairės kojos, kuri yra pagrindinė dešiniarankiui krepšininkui, kaulai, nėra geras ženklas ir šiam „Celtics“ žaidėjui gali prireikti nemažai laiko, kad galėtų ir vėl pretenduoti į NBA Visų žvaigždžių žaidimo lygį.alt

Marius Milašius | Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama