Reklaminis skydelis

M. Brazys – apie Prištinos areną: tikiuosi, kad bent išplaus iki rungtynių (VIDEO)Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiandien surengė vienintelę savo treniruotę Prištinos arenoje prieš artėjančias atrankos į pasaulio čempionatą rungtynes su Kosovu.

Vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio asistentas Mindaugas Brazys tikino, kad varžovai išanalizuoti, o kaip svarbiausius išskyrė du pagrindinius akcentus.

„Kaip bebūtų, analizavome rungtynes. Turėjome vaizdo įrašų iš jų ikikvalifikacinių rungtynių. Tai – komanda, kuri namie žaidžia žymiai geriau nei išvykoje. Atmosfera, kurią sukuria sirgaliai, jiems prideda daug energijos. Per treniruotes daug tai akcentavome ir net buvome pasileidę garsą, kad tai būtų lyg arenos asociacija. Tai – psichologiniai dalykai. Kitas aspektas yra jų lyderio Berishos stabdymas. Jis – lyderis visomis prasmėmis – ir emocine, ir krepšinio prasme, kuris nebijo imtis iniciatyvos. Sunkiausiais momentais kamuolys yra pas jį ir jis viską sprendžia“, – aiškino treneris.Lenkijos rinktinei anksčiau atstovavęs, bet 2015-aisiais FIBA žemėlapyje atsiradus Kosovui būtent šios šalies komandoje ėmęs žaisti Dardenas Berisha – bene didžiausia grėsmė Lietuvos rinktinės gynybai. Pirmajame atrankos etape vasarą jis rinko po 18,8 taško. Ankstesniais metais varžovų lyderių gynybą dažniausiai apsiimdavo Renaldas Seibutis, tad greičiausiai D. Berishos globa bus patikėta būtent jam. Vis dėlto M. Brazys tikina, jog vieno išskirtinio gynėjo Kosovo krepšininkui skirta nebus.

„Stabdyti Berishą bus visos komandos darbas. Vienas Renaldas nepaveš, reikės daryti keitimus ir žaidėjai turės atiduoti šimtaprocentines pastangas“, – tikino Rimo Kurtinaičio asistentu Vilniaus „Lietuvos ryte“ dirbantis specialistas.

Vienas labiausiai prieš rungtynes apkalbamų faktorių – vos 2,5 tūkst. žiūrovų talpinanti ne pirmos jaunystės Prištinos arena. M. Braziui ji didelio įspūdžio nepadarė.

„Teko ne per seniausiai pabuvoti „Pionir“ arenoje Belgrade, tai kažką tokio panašaus turi ir šita. Bus įdomu, reikia ir tokioje pažaisti. Salė nešvari, bet nemanau, kad čia yra priežastis (pasiteisinimams), nes ir jie darė treniruotę tokioje pačioje salėje. Tikiuosi, kad išplaus salę iki rungtynių“, – šypsodamasis sakė treneris.

Nors Kosovo rinktinė – itin menkai žinoma, tačiau didesne staigmena varžovams šį kartą gali tapti lietuviai. Pirmą kartą tokia sudėtimi rungtyniausianti mūsų šalies rinktinė Kosovui pasiruošimo metu galėjo kelti nemažai bėdų.

„Tiesos dėl netikėtumo faktoriaus yra. Sunku pasakyti, kiek jie mus analizavo, bet, žinoma, esame kitokia komanda negu čempionate, o jie labiau panašesnė į tą komandą, kuri žaidė“, – svarstė M. Brazys.

Vis dėlto ne mažesnis netikėtumas negu Kosovui Lietuvos rinktinės žaidimas siurprizu gali tapti ir mūsų šalies aistruoliams ar net rinktinės treneriams. Ar spėjo D. Adomaičio komanda per keturias dienas sustyguoti naujai sukomplektuotą žaidėjų būrį?

„Kiek įmanoma, tiek padarėme. Bandysim išnaudoti žaidėjus, kurie yra kartu klubuose, stengtis juos kartu laikyti, vis tiek jie daugiau pažįsta vienas kitą. Bandysime atsižvelgti ir į tai, ką jie klubuose žaisti, kad būtų paprasčiau prisitaikyti. Žiūrint į žaidėjus lengva atrasti asociacijų, kai jie buvo jaunimo rinktinėse ar kituose klubuose kartu. Tai nėra komanda, kuri susirinktų ir vienas kito nežinotų. Ryšys yra, ir visi bendrauja kartu“, – pasakojo treneris.

Kiek neįprastai lietuvių treniruotę Kosovo arenoje stebėjo ir ne vienas pašalinis žmogus, galėjęs į ją patekti tik panorėjęs. M. Brazys patikino, kad tai nebuvo netikėta.

„Jeigu atvirai, taip nesidaro, bet mes to ir tikėjomes, taip, kad nieko per daug ir neatskleidinėjome.“alt
Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama