Reklaminis skydelis

Karaliaus medžioklė: kurios komandos gali prisivilioti LeBroną?



LeBronas Jamesas ir Klivlando „Cavaliers“ ekipa po praėjusios nakties pergalės Denveryje išvyksta į Los Andželą, kur savaitgalį sužais su abiem šio miesto komandomis – „Lakers“ ir „Clippers“. Panašu, kad šis savaitgalis gali tapti kalbų apie L. Jameso ateitį piku.



Po šio sezono pasibaigsianti LeBrono ir „Cavs“ sutartis kalbas apie kitą puolėjo karjeros stotelę sėja jau nuo pat praėjusios vasaros, o jas dar labiau kursto vis kiti įvykiai – Kyrie Irvingo noras išvykti bei mainai į Bostoną, didelės Klivlando ekipos duobės šiame sezone ir vienu metu atsiradusi visiška destrukcija jos viduje, o galiausiai – ir visiškas komandos pertvarkymas vasario pradžioje bei praktiškai pusė iškeistos sudėties.

Dar viena spekuliacijų priežastis – 2016-aisiais L. Jameso į Klivlandą atneštas čempionų titulas, lauktas ilgiau nei pusę amžiaus bei pagaliau išpildęs šio krepšininko pažadą gimtajam miestui. Spaudimo likti Ohajo valstijos klube nebejaučiantis amerikietis artėjančią vasarą jausis kur kas laisviau negu keletą kartų prieš tai, kai buvo laisvuoju agentu.

Tad dabar, LeBronui atvykstant į Los Andželą – miestą, kuriame jis turi du namus ir yra laukiamas, ko gero, nuo pat Kobe Bryanto karjeros pabaigos prieš beveik dvejus metus – kalbos apie puolėjo ateitį tik paūmės.

Nors, tiesą sakant, tos kalbos jau ir taip pastaraisiais mėnesiais yra tarp daugiausiai dėmesio sulaukiančių temų NBA pasaulyje. Po truputį kylantis ažiotažas ir beprasidedanti LeBrono viliojimo karštligė neleidžia abejoti – Karaliaus medžioklės sezonas jau atidarytas.



Stendų mada

Holivude išpopuliarėjus filmui „Trys stendai šalia Ebingo, Misūryje“, kuriame veiksmas sukasi aplink tris prie kelio iškabintus stendus, šią idėją greitai perėmė ir krepšinio pasaulio atstovai.

Dar praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pasklido nuotraukos, kuriose matyti prie įvažiavimo į Klivlandą specialiai papuošti stendai. Visuose juose – LeBrono viliojimo į Filadelfijos „76ers“ žinutės.



Pirmajame stende LeBrono 23-iasis numeris pavaizduotas su kitų „Sixerių“ lyderių Joelio Embiido, Beno Simmonso, Dario Šaričiaus ir Roberto Covingtono numeriais, antrajame – vaizdus šūkis „Complete the process“ (Užbaik procesą), skirtas J. Embiido dažnai naudojamo komandos šūkio „Trust the process“ (Pasitikėkite procesu) papildymui, o trečiajame – tiesiog paprasta ir aiškiai ketinimus nurodanti grotažymė „Filadelfija nori LeBrono“.

Tiesa, šią kampaniją užsakė ne pati „76ers“ ekipa (sezono metu krepšininkus vilioti į komandas draudžia NBA taisyklės), o sumaniai situaciją išnaudojusi stogų ir langų rangovė „Power Home Remodeling“.

„Mes dėl Filadelfijos esame pametę galvas. Turime nuostabų miestą, tai – geriausia sporto vieta šalyje ir neabejotinai geriausia vieta gyventi. Manome, kad visi geriausi sportininkai turėtų norėti čia žaisti“, – portalui „Bleacher Report“ komentavo įmonės vadovas Asheris Raphaelis.

Tiesa, ilgai vienintele stendais LeBroną į savo miestą viliojančia vieta Filadelfija nebuvo – nepraėjus nė savaitei internete paplito kitos nuotraukos, kuriose matyti jau stendai iš kitos JAV pakrantės – Los Andželo.

Pasitikti netrukus atvyksiantį „Cavs“ krepšininką ir pasijuokti iš Filadelfijos panoręs ištikimas „Lakers“ gerbėjas teisininkas Jacobas Emrani užsakė du stendus, kuriuose – žinutės geriausiam pasaulio krepšininkui.



„Pamiršk procesą, mes laimime čempionatus!“, – sakoma viename iš jų.

„Klivlandai ir Filadelfija, jūs negalite varžytis su Los Andželu“, – skelbiama kitame, pridedant ir violetinius („Lakers“ spalva – Alfa.lt) marškinėlius su 23-iuoju numeriu. Be to, abiejuose stenduose didelėmis raidėmis užrašyta ir grotažymė „#LABron“, referuojanti į Los Andželo trumpinio (LA) ir LeBrono vardo junginį.

„Lakers“ abonementą perku jau 20 metų, o taip pat gerbiu ir Jamesą, tad esu pasiruošęs išleisti pinigus, kad tik pabandyčiau jį prikviesti čia, – užsivedęs ESPN šnekėjo J. Emrani. – Tai – geriausia vieta jam ir manau, kad jis tik sutvirtintų savo palikimą laimėjęs titulą su trečia skirtinga komanda. Kur geriau tai padaryti, jei ne LA?“

Žvaigždžių vilionės

Vilioti L. Jamesą į savo komandą stengiasi ne tik eiliniai komandų gerbėjai, bet ir NBA žvaigždės. O anksčiausiai tai daryti, kaip ir stendų atveju, pradėjo Filadelfijos atstovai.

„76ers“ ir „Cavaliers“ praėjusią savaitę susitiko Klivlande, o tuo netruko pasinaudoti didžiausia Filadelfijos klubo žvaigždė J. Embiidas. Po mačo, kurį „Sixeriai“ užtikrintai laimėjo, „centras“ instragrame pasidalino savo ir LeBrono nuotrauka, po kuria parašė:

„Tikite procesu? Visada smagu rungtyniauti prieš tuos, kurie yra vieni geriausių istorijoje“, – taip pat pridėjęs ir grotažymę „2018-ųjų vasaros tikslai“.



Savo komandos draugui nenusileidžia ir įspūdingą naujoko sezoną Filadelfijoje žaidžiantis B. Simmonsas. Niekam ne paslaptis, kad australas su dabartiniu „Cavaliers“ lyderiu palaiko glaudžius ryšius, o LeBroną jis laiko savo mentoriumi.

Be to, daug peno kalboms davė ir kiek anksčiau B. Simmonso instagrame pasidalinta nuotrauka, kur jis stovi kartu su L. Jamesu, Johnu Wallu ir Tristanu Thompsonu, o apačioje kabo užrašas – „birželio 30-osios vidurnaktis“. Ši data pasirinkta neatsitiktinai, kadangi liepos 1-oji bus pirma diena, kai komandoms leidžiama derėtis ir pasirašinėti naujas sutartis su žaidėjais.

June 30th Midnight#KLUTCH

A post shared by Ben Simmons (@bensimmons) on



Apie norą „Lakers“ ekipoje nuo artėjančio rudens matyti L. Jamesą ne sykį yra prabilęs ir su šia ekipa itin glaudžiai susijęs bei šiuo metu Prienuose besisvečiuojantis LaVaras Ballas.

Los Andželo ekipoje rungtyniaujančio Lonzo tėvas ne sykį tiesiogiai ir netiesiogiai kvietė puolėją prisijungti prie jo sūnaus ir „Lakers“, o itin daug apkalbų NBA pasaulyje sukėlė gruodžio vidurio rungtynių epizodas, kai po mačo L. Jamesas ir Lonzo Ballas kurį laiką užsidengę burnas kalbėjosi aikštės viduryje.



Kol visi laukia antrosios „Lakers“ ir „Cavaliers“ akistatos bei dar daugiau galimų LeBrono sprendimo ženklų, telieka svarstyti, ar LaVaro kvietimai L. Jamesui imponuoja, ar priešingai – jį atstumia. Nevienareikšmiškai už Atlanto, kaip, beje, ir Lietuvoje, vertinamas ekscentriškasis tėtušis NBA superžvaigždę gali ir nubaidyti. LeBronas, neabejotinai, gerai apsvarstys galimybę patekti į „LaVaro pasaulį“, Ballų realybės šou bei rizikuoti užleisti dėmesio centrą kitai išraiškingai asmenybei.

Tamsusis arkliukas

Nors jokių žingsnių dar nesiėmė, labai realia LeBrono karjeros stotele laikoma ir dar viena ekipa – Hjustono „Rockets“. Ši, šiuo metu geriausia reguliariojo sezono lygos komanda, kol kas nesiėmė jokių konkrečių žingsnių, bet akivaizdu – jei tik L. Jamesas svarstys Klivlando palikimo galimybę, Hjustonas jam gali tapti viena iš pagrindinių opcijų.

Priežasčių ne viena, tačiau svarbiausia – jau dabar esantis „Rockets“ konkurencingumas. Jei „76ers“ tik šiemet po ilgos pertraukos turėtų grįžti į atkrintamąsias, o „Lakers“ jomis nekvepia net ir dabar, tai Hjustono komanda šiuo metu laikoma grėsmingiausiu varžovu favoritams „Golden State Warriors“ bei jau dabar turi puikią ir gana subalansuotą sudėtį.

Jamesas Hardenas ir Chrisas Paulas gynėjų pozicijoje ir Clintas Capela po krepšiu atrodo kaip puikus pagrindas likusias skyles užkamšyti galinčiam LeBronui. Pagrindinė bėda – „algų kepurė“, kurioje L. Jamesui būtų itin sunku rasti maksimalios vertės sutarties spragą. Vis dėlto jei tik krepšininkas imsis rimtai svarstyti Teksaso klubo variantą, realu, jog „Rockets“ padarys viską, kad tik tos vietos Karaliui atsirastų.



Kad L. Jameso kelionė į Hjustoną yra realus variantas sako ir itin artimi LeBrono ryšiai su Ch. Paulu. Vienoje draugų kompanijoje kartu su Dwyane‘u Wade‘u ir Carmelo Anthony esantys žaidėjai ne sykį yra pareiškę norą kažkurioje karjeros stadijoje rungtyniauti kartu, tad nebūtų jokios staigmenos, jei tai atsitiktų būtent Hjustone.

Visur gerai, namie geriausia?

Tiesa, svarstant apie LeBrono karjeros kryptis, nereikia pamiršti ir „Cavaliers“. Drastiškų priemonių per mainų pabaigos terminą besiėmę Klivlando ekipos vadovai įsigijo keletą perspektyvių jaunų žaidėjų bei išlaikė saldų Bruklino „Nets“ priklausantį pirmojo rato naujokų biržos šaukimą, taip pasirengdami abiem scenarijams. Tačiau akivaizdu, kad išlaikyti L. Jamesą jie sieks visomis išgalėmis.

Sykį savo superžvaigždę prieš aštuonerius metus jau praradę „kavalieriai“ ketverius metus po to tūnojo Rytų konferencijos dugne, o didelių nuostolių dėl tokio LeBrono sprendimo patyrė ir pats Klivlando miestas – puolėjas generuoja milijonus ne tik savo komandai, bet ir iš jo vardo lobstančioms reklamos bendrovėms, atributikos pardavėjams ar paprasčiausiems barams.

Tad Dano Gilberto ir jaunojo, vos 34-erių, ekipos generalinio vadybininko Koby Altmano laukia išties įtempta vasara. Daugiamilijoninio miesto pasiūlyti LeBronui negalintys ekipos vadovai turės pasitelkti kitus kozirius – stiprinti ekipą bei tikėtis, kad puolėją sužavės mintis siekti dar vieno čempionų titulo su gimtosios valstijos klubu, kuriame jo veiksmų laisvė – begalinė.





alt










Marius Milašius | Alfa.lt



Reklama



Reklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama