Reklaminis skydelis

Šaras vis dar šypsosi, bet pripažįsta: ateina laikas pradėti nervintis (VIDEO)Šeštą kartą iš viso, tačiau pirmąjį sykį kaip vyriausiasis treneris į Eurolygos finalo ketvertą atvykusio Šarūno Jasikevičiaus ažiotažas prieš rytoj startuosiantį renginį nevargina.Kauno „Žalgirio" vairininkas netgi džiaugėsi, jog Belgrade susirinkus daugybei jo draugų gali su visais jais pasimatyti tokio svarbaus įvykio kontekste.

„Dar visai nieko kol kas. Daug draugų atvažiavę, pasimatai tai su vienais, tai su kitais, tai kažkaip dar nelabai buvo ir to laiko nervintis. Šįvakar jau turėtų prasidėti galvojimas apie rytojaus rungtynes ir nervai, bet sakau, tai nėra blogai – visgi tai pats aukščiausias etapas, be nervų nieko nebus ir kartais net tie nervai yra malonūs", – sakė Š. Jasikevičius.

Apie draugus Šaras užsiminė ne be reikalo – du finalo ketverte kitas komandos treniruosiantys strategai praeityje Atėnų „Panathinaikos" klube dirbo išvien su pačiu lietuviu: Stambulo „Fenerbahče" vairininkas Željko Obradovičius buvo šios ekipos vyriausiuoju treneriu, o Maskvos CSKA šiuo metu treniruojantis Dimitris Itoudis talkino serbui kaip asistentas.

Be to, kartu su Ž. Obradovičiumi yra dirbęs ir Madrido „Real" treneris Pablo Laso, kai prieš daugiau nei du dešimtmečius jis žaidė dar serbo vadovautame „karališkajame" klube. Tokias pažintis visi strategai jau paminėjo susitikime vakar, o šiandien vykusioje spaudos konferencijoje Ž. Obradovičius vylėsi, kad būdamas vyriausias iš šio ketvertuko nepasiduos jaunesnių kolegų kvietimams „panaktinėti".Pats Šaras juokavo, kad pakviestas buvusio trenerio neatsisakytų susitikti dar kartą, tačiau surimtėjęs apžvelgė pirmąją savo komandos treniruotę pagrindinėje Belgrado „Štark" arenoje ir prisiminė šio sezono mūšius su „Fenerbahče", kuriuose Lietuvos ir Turkijos komandos pasidalino po pergalę.

Kokio pobūdžio dabar yra treniruotės? Ko gero, visos taktikos buvo išvaikščiotos Kaune? – žurnalistai Belgrade paklausė Jasikevičiaus.

– Kažkiek šiandien buvo priminimas. Matosi, kad žaidėjai dar kažkiek išsiblaškę nuo tiek dėmesio, dar lieka pamėtymas rytoj, dar 24 valandos, tad turėsime ir trumpą vaizdo įrašų sesiją. Manau, pavyks iš naujo priminti jiems viską ir eisime į aikštelę pasiruošę.

Užsiminėte apie žaidėjų išsiblaškymą, o kaip su įtampa, ar ji matosi?

– Įtampos nelabai matosi, man žaidėjai atrodo ramūs. Rytoj svarbiausia bus koncentruotis į tai, kas vyksta aikštelėje, į tai, ką esame paruošę daryti ir kiek įmanoma traktuoti tas rungtynes kaip eilines. Visgi tai eilinės kitos rungtynės, stengsimės laimėti. Bet aišku, visa atmosfera, viskas aikštėje yra aukštesnio lygio.

Žaidėte dvejas rungtynes su „Fenerbahče", vienas laimėjote, kitas pralaimėjote. Ką galite pasiimti iš jų?

– Abejos rungtynės buvo gana įtemptos, abejas galėjo laimėti abi komandos, abejas galėjo abi pralaimėti. Pamatėme detalių, kur galime juos atakuoti, kur jie gali mus nubausti. Bandėme suprasti, kaip jie žaidė prieš „Baskonią", jų varžovas ketvirtfinalyje mums buvo į naudą, nes jie ginasi panašiai kaip mes, situacijose „du prieš du", prieš centravimą. Labai svarbu, kad žaidėjai pildytų žaidimo planą ir žinotų: „tai galiu duoti, to negaliu duoti" ir kaip rizikuojame.

Kiek bus svarbu bus sustabdyti Janą Vesely?

– Žinome Vesely, jis žaidžia iš Slouko. Dar, aišku, yra jo energija, šoklumas ir mes labiausiai akcentuojame tą jo energiją. Jis suteikia ekstra atakų savo puolime atkovotais kamuoliais. Jo energiją kažkiek galima lyginti su Aarono (White'o) energija, nes tai komandą kilsteli į viršų. Jis – jų emocinis lyderis ir tokie žmonės labai svarbūs.

Ar finalo ketverte galima tikėtis staigmenų iš varžovų?

– Manau, kad kiekviena komanda paruoš po vieną ar du naujus derinius, bet žaidimas stipriai nesikeis. Tas 8-9 mėnesių įdirbis yra pats svarbiausias dalykas. Žinau, kad jie kiekvieną dieną dirbo kryptingai, o tokie dalykai dažniausiai pasireiškia sunkiais, svarbiais momentais. Mes žaisime prieš komandą, kuri bus puikiai paruošta, nebus jokių klausimų dėl to.

VIDEO PATEIKSIME NETRUKUS

altAlfa.lt


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama