Reklaminis skydelis

Buvęs „Žalgirio“ treneris įvertino kauniečių laukiantį Eurolygos tvarkaraštį: tai yra žiauruBeveik pusę metų trukęs laikotarpis be Eurolygos krepšinio baigiasi. Kovas stipriausiame Europos klubiniame turnyre netrukus pradės ir praėjusio sezono prizininkas Kauno „Žalgiris". Kaip ir pernai, šį sezoną Kauno ekipa prie favoričių nepriskiriama, tačiau ekspertai neabejoja, kad Šarūno Jasikevičiaus komanda kaip reikiant pasispardys.

Laukia sunkus tvarkaraštis

„Žalgiris" kovas tarptautiniame fronte pradės penktadienį. Eurolygoje jau nuo pat sezono pradžios „Žalgirio" laukia itin stiprūs varžovai. Per penkis pirmus mačus kauniečiai susitiks su Eurolygos čempione Madrido „Real", vicečempione Stambulo „Fenerbahce" ir šių metų finalo ketverto miesto Vitorijos komanda „Baskonia".

Buvęs Kauno „Žalgirio" treneris Algirdas Brazys kalbėdamas apie būsimą ekipos tvarkaraštį nevynioja žodžių į vatą. „Tai yra žiauru. Pradėti sezoną su šiomis komandomis bus labai sunku", – sako A. Brazys.

Visgi „Betsafe" krepšinio lažybų ekspertai pirmojo mačo su „Baskonia" favoritu laiko „Žalgirį". Klubo iš Lietuvos galimybės laimėti vertinamos 53 proc. A. Brazys įtaria, kad sekmadienio mače su „Rytu" kauniečiai jau galvojo apie Eurolygą. „Susidarė įspūdis, kad žaidėjai buvo užkrauti fiziškai prieš mačą Eurolygoje. Sprendžiu pagal jų judėjimą rungtynėse. Be to, metimai buvo į priekinę lanko dalį, nesimatė didžiulio azarto. Tokiais atvejais žaidėjai būna atlaikę didelį fizinį krūvį, nuo kurio turi per kelias dienas atsigauti", – svarsto buvęs „Žalgirio" sporto direktorius.Mato „Žalgirį" atkrintamosiose

Praėjusį sezoną buvo mažai tikinčių, kad trečią vietą Eurolygoje užėmęs „Žalgiris" apskritai pateks į atkrintamąsias. Šiemet kauniečiai tarp favoritų taip pat nepatenka. Jų galimybės laimėti Eurolygą vertinamos 4 proc. Nors tarpsezoniu pasikeitė visa ekipos gynėjų grandis, A. Brazys tiki, kad bent jau tarp aštuonių stipriausių komandų žalgiriečiai bus. „Beveik visas komandos pagrindas išliko, tai yra didžiulis privalumas. Svarbiausia, kad liko ir treneris. Jis iš anksto žinojo, kad liks, ir buvo paprasčiau planuoti bei pasirinkti žaidėjus pagal save. Kad komanda žaistų gerai, reikia laiko, bet ji surinkta pajėgi", – sako A. Brazys.

A. Brazys mano, kad po sėkmingo sezono šiemet sirgaliai ir vėl tikėsis pamatyti „Žalgirį" finalo ketverte, tačiau tai bus labai sunki misija. „Pernai pavyko išvengti rimtų traumų. Be viso darbo, kurį įneša treneris, ir to, kaip žaidžia komanda, daug lemia ir sėkmės faktorius. Praėjusiame sezone sėkmė buvo „Žalgirio" pusėje", – sako A. Brazys.

Treneris kol kas nedrįsta prognozuoti, kas gali laimėti Eurolygą. Tačiau favoritais, kaip ir įprasta, laiko Europos krepšinio grandus – „Real", CSKA ir „Fenerbahce". „Betsafe" ekspertai ryškiausiu favoritu įvardija CSKA. Tikimybė, kad Eurolygą laimės Rusijos klubas, – beveik 30 proc. „Real" ir „Fenerbahce" šansai vertinami šiek tiek kukliau – po 21 proc.

Lietuviai stagnuoja, latviai progresuoja

Praėjusį sezoną „Žalgiris" Eurolygos kovoms registravo 8 lietuvius. Toks pats skaičius, tik su keletu kitų veidų, liko ir šį sezoną. Visgi lietuvių kitose Eurolygos komandose skaičius mažėja. Iš stipriausio Senojo žemyno turnyro pasitraukė Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis. Į „Baskonią" sugrįžo Tadas Sedekerskis, tačiau dėl traumos jis nežais bent tris mėnesius. Be T. Sedekerskio, Eurolygoje su užsienio klubų marškinėliais kovos Artūras Gudaitis, Mindaugas Kuzminskas ir Lukas Lekavičius. A. Brazį neramina, kad lietuvių gretos Eurolygoje mažėja, o jaunimo rinktinės pastaraisiais metais taip pat stringa.

Trenerį dar labiau neramina tai, kad kol Lietuva stovi vietoje, į priekį veržiasi Latvija. „Latviai mus jau pradėjo lenkti šiuo klausimu. Pasižiūrėkite, kiek jų žmonių žaidžia Eurolygos komandose. O jeigu jie visi, neskaitant K. Porzingio, suvažiuotų į rinktinę? Žiūrint į tai, kokiu lygiu žaidžia jų žaidėjai, tai neramina", – svarsto A. Brazys. Nors Latvija neturi savo klubo Eurolygoje, šį sezoną turnyre žais net 7 latviai.

Reguliariajame sezone Eurolygoje „Žalgiris" sužais 30 mačų. Jau anksčiau paskaičiuota, kad per reguliarųjį sezoną Kauno krepšininkai suskraidys daugiau nei 57 tūkst. kilometrų.BasketZone.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis