Reklaminis skydelis

D. Adomaitis atskleidė užsitęsusias M. Harriso aklimatizacijos problemas: jis nemiega naktimis (VIDEO)Skaudžią nesėkmę Europos taurės rungtynėse su Frankfurto „Skyliners“ patyręs Vilniaus „Rytas“ rytoj sieks reabilituotis dar vieneriose rungtynėse „Siemens“ arenoje.Sostinės klubo laukia itališkas Turino „Fiat“ išbandymas, su kuriuo „Rytas“ buvo susidūręs ir pernai. Nors namie varžovai buvo sutriuškinti net 101:68, išvykoje gautas antausis 77:83 smarkiai komplikavo vilniečių šansus žengti į atkrintamąsias varžybas.

Šį sezoną Italijos klubas pasitiko itin ambicingai, o prie jo vairo stojo ne bet kas, o buvęs NBA čempionas, legendinis JAV treneris Larry Brownas. Tiesa, 75-erių specialistas pastaruoju metu ekipai nevadovauja, o be stratego likęs „Fiat“ Europos taurės varžybas pradėjo trimis nesėkmėmis.

„Tai – labai pavojinga komanda, – nepaisant sunkaus Turino ekipos sezono starto tikino „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis. – Pirmiausia, tai yra komanda, kurios beveik 30 proc. žaidimo sudaro greitas puolimas arba puolimas ankstyvojoje atakos stadijoje. Jie daug atakuoja pirmomis sekundėmis, tad mūsų gynybai bus didžiausias iššūkis tai sustabdyti.

Komandai dabar vadovauja asistentas, ir jų žaidimas nuo sezono pradžios keičiasi į gerąją pusę. Jie laimi rungtynes ir yra labai pavojinga komanda.“

Rytojaus mačą „Rytas“ pasitinka ne tik po ne itin sėkmingos atkarpos, bet ir su vis dar nesibaigiančiomis bėdomis ekipos viduje. Nors traumą baigė gydytis Chrisas Krameris, į žaidimą vis dar nesugeba įsilieti naujausias sostinės klubo pirkinys Manny Harrisas.

„Su juo turime aklimatizacijos problemų. Tai užtruko per ilgai ir vis dar tęsiasi. Jis nemiega naktimis, treniruotėse ir rungtynėse jam būna sudėtinga. Visi yra keliavę, žino, kaip tai yra sudėtinga. Kalbant apie rungtynes su „Šiauliais“, tu turi būti pasiruošęs daryti tai, kokia yra sistema. Jeigu tau tai nepavyksta, tai vėl treniruotėse kartojamės ir vedame į sistemą“, – aiškino D. Adomaitis.Turino komanda rodo vieną iš keturių blogiausių gynybų visoje Europos taurėje. Ar tai galima sieti su trenerio pokyčiais, o galbūt toks jų žaidimo stilius?

– Daug dalykų susideda į tai. Tačiau jų gynybos sistema nuo sezono pradžios yra besikeičianti, žaidimas gerėja. Pastarosios jų rungtynės su Emilijos Redžo „Grissin Bon“ parodė, kad komanda rungtyniauja kitokiu stiliumi. Skaičiai yra skaičiai, bet remiamės paskutinėmis rungtynėmis.

Kokia yra po traumos sugrįžtančio Ch. Kramerio sportinė forma?

– Normali. Vakar pirmą kartą treniravosi su komanda, šiandien bus antra treniruotė. Viskas atrodo normaliai.

„Rytas“ kol kas yra viena sunkiausiai puolančių turnyro komandų. Kiek tai gali išspręsti Ch. Krameris?

– Kiekvienai komandai, netekusiai pagrindinio įžaidėjo, yra iššūkis žaisti. Įžaidėjas yra smegenys aikštelėje, tad tikime, kad daug situacijų eisis lengviau.

„Rytas“ išmeta pakankamai nedaug tritaškių metimų. Ar toks ir yra planas, ar ketinama kažką pakeisti?

– Kartais yra situacijų, kur akcentuojame žaidimą prie perimetro, kartais – baudos aikštelę, perdavimais ar prasiveržimais. Kartais renkiesi tai, ką duoda priešininkas. Kai kurie varžovai prie tritaškio linijos mūsų žaidėjus akcentuoja labiau.

Kam labiausiai išeis į naudą Ch. Kramerio sugrįžimas į rikiuotę?

– Manau, kad visai komandai. Visi sugrįš į tas pozicijas, kuriose ir turi žaisti, kuriose ir buvo planuota.

Neįvyks jūsų akistata su „Fiat“ treneriu, buvusiu NBA čempionu L. Brownu. Ar jums buvo smalsu pasitikrinti jėgas prieš legendinį NBA trenerį?

– Tai yra žmogus-legenda, su didžiule patirtimi. Yra tekę stebėti nemažai rungtynių, kuriose jis vadovavo NBA komandoms. Būtų buvę smagu.Alfa.lt


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis