Reklaminis skydelis

D. Adomaitis – apie naujus veidus rinktinėje, pavyzdinius veteranus ir be pusės žaidėjų liksiantį „Rytą“ (VIDEO)Nors Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau užsitikrino vietą kitų metų pasaulio čempionate, darbai šio turnyro atrankoje dar nebaigti.Laimėję pirmąsias aštuonerias rungtynes, lietuviai privalės sužaisti dar keturis mačus, po kurių paaiškės, kurią vietą J grupėje užims Dainiaus Adomaičio auklėtiniai.

Pirmieji iš likusių išbandymų lietuvių laukia jau po dviejų savaičių, kai iš pradžių Brešoje bus žaidžiama su Italija, o po kelių dienų Vilniaus „Siemens“ arenoje Lietuvos rinktinė priims desperatiškai pergalės sieksiančius kroatus.

Užsitikrinus kelialapį į Kiniją, o taip pat vėl netekus galimybės į rinktinę prisikviesti NBA ir Eurolygoje rungtyniaujančių krepšininkų, D. Adomaitis gali leisti sau paeksperimentuoti, o tai matoma ir šiandien atskleistame penktojo „lango“ rinktinės sąraše.Jame – ne tik iš Eurolygos į žemesnio lygio klubus persikėlę bei noru rungtyniauti nacionalinėje komandoje trykštantys veteranai Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis, bet ir keletas iki šiol rinktinės aprangos dar nevilkėjusių žaidėjų – Gytis Masiulis ir Martinas Gebenas.

Be to, į sąrašą įtrauktas ir pernai vieneriose rungtynėse Lietuvos rinktinės marškinėlius jau apsivilkęs Arnoldas Kulboka, kurį sezono pradžioje Bamberge kiek pristabdė trauma.

„Vadovavomės tokiu principu, kad norime pamatyti keletą naujų, jaunų veidų, kurie jau atstovavo savo amžiaus rinktinėms ir vaidino tikrai svarbias roles. Tačiau nesinori visko daryti dirbtinai, norisi balanso tarp patyrusių ir jaunų žaidėjų. Taip, kad nusprendėme apsiriboti 15 pavardžių, o į rinktinės pirmąją treniruotę kviesti 12 žaidėjų“, – savo pasirinkimą motyvavo D. Adomaitis, paaiškinęs ir savo sprendimus dėl kelių pakviestų ar nepakviestų krepšininkų.– Buvote teigęs, kad jums būtų įdomu rinktinėje išbandyti ir Egidijų Mockevičių. Jis puikiai pradėjo sezoną Italijoje, tad kodėl neįtraukėte jo į sąrašą?

– Svarstėme jo kandidatūrą. Galiu pasikartoti, kad nesinori pasikviesti vien naujus žmones, kai turėsime tik tris treniruotes. Bus dar vienas „langas“, kuriame tikrai bus naujų pavardžių ir išbandysime kitus žaidėjus.

– M. Gebenas yra ko gero įdomiausias šio sąrašo pasirinkimas. Kaip galima įvertinti jo progresą Utenos „Juventus“ klube?

– Matote, Martinui tai yra pirmas profesionalus sezonas. Stebime jį, jis rungtyniauja tikrai neblogai. Manome, kad tai gali būti žaidėjas, kiekvienais metais darantis pažangą. Bus įdomu jį pamatyti komandoje.

– Daugelis tikėjosi komandoje pamatyti ir Deivydą Sirvydį. Jis neblogai pradėjo sezoną, be to, yra jūsų auklėtinis Vilniaus „Ryto“ ekipoje. Kodėl jo nėra sąraše?

– Galima labai daug pavardžių minėti ir įtraukti, tačiau supraskite, kad yra tik trys treniruotės, o per jas susikviesti naują komandą ir padaryti, kad jie kartu galėtų žaisti – tai yra neįmanoma. Šįkart pasirinkome šias pavardes, dar bus vienas „langas“, kuriame kviesime ir kitus žaidėjus.

– Ar yra žaidėjų, kuriuos kvietėte, bet jie negalėjo atvykti?

– Ne, nebuvo.

– Rokas Giedraitis vasarą paliko „Rytą“ ir Berlyne kol kas išgyvena geriausią savo karjeros sezoną. Kaip galima įvertinti jo progresą?

– Žinoma, visi džiaugiamės tokiu Roko sezonu. Jis demonstruoja tokį žaidimą labai geroje komandoje, stiprioje lygoje. Visi džiaugiamės – tiek treneriai, tiek sirgaliai.

– Kada prasidės pasiruošimas ir kaip tai paveiks jūsų treniruojamą „Ryto“ komandą? Penki sostinės klubo žaidėjai turėtų būti Lietuvos rinktinės stovykloje, Rokas Stipčevičius – Kroatijos, tad ar apskritai galės vykti treniruotės klube?

– Svarstėme visus variantus, jau turime savo planus. Žiūrėsime, kiek žaidėjų atstovaus Lietuvos komandai. Dėl Roko dar yra klausimas, nes jis tik prisijungė prie komandos ir dar nėra tokioje formoje, kokioje jis pats nori būti. Taip, treniruočių procesas bus kitoks nei sezono pradžioje, kai yra dvejos rungtynės per savaitę.

Rinktinės treniruotes pradedame lapkričio 26 dieną, tačiau bėda yra ta, kad dalis žaidėjų dar turės rungtynes 25-ą dieną, o kai kas rungtyniaus ir išvykoje. Kai kas nesuspės į rinktinės treniruotes ir fiziškai. Gal netgi kai kas ir dvejos.

– Teko girdėti, kad Edgaras Želionis turi sveikatos problemų. Žinant tai, kad sąraše yra 15 pavardžių, o treniruotėse dalyvaus tik 12, pagal kokius kriterijus bus galima atsirinkti tą sudėtį?

– Kiek teko bendrauti su Edgaru, jis jokių sveikatos problemų neturi, o negali rungtyniauti tik dėl legionierių limito. Jų gretose yra šeši legionieriai, o rungtyniauti gali tik penki. Taip, kad informacija yra neteisinga.

Bet aišku, tie 15 žaidėjų sąraše yra dėl to, jog dar yra laiko ir dauguma žaidėjų dar spės sužaisti po trejas rungtynes. Kai kurie tikrai turi mažesnių ar didesnių sveikatos problemų, tad tam ir yra toks skaičius žaidėjų.

– Sąraše yra ir Gytis Masiulis. Kur jis padarė didžiausią pažangą, sezoną pradėdamas Klaipėdos „Neptūne“?

– Jo didžiausia pažanga yra tame, kad jis neprapuolė šiame lygyje. Jis duoda apčiuopiamą naudą komandai, turi savo rolę ir kai kuriose rungtynėse netgi maloniai nustebino. Tai – svarbiausia jaunam žaidėjui. Žaisti ir duoti naudą komandoje.

– Ar galima sakyti, kad šio „lango“ rinktinė bus stipriausia iš tų, kurios buvo rinktos sezono metu, žinant tai, kad prie jos prisijungs ir M. Kalnietis bei J. Mačiulis?
– Manau, kad yra labai svarbu, kai tokie žaidėjai veržiasi atstovauti rinktinei, nori jai atstovauti. Jie yra tie žmonės, kurie rodo pavyzdį ir rūbinėje, ir aikštelėje. Parodo, kas yra rinktinė, kas yra jos atmosfera. Tai yra labai svarbi jų rolė rinktinėje.

– Prieš sezoną, kai vyko rinktinės stovykla, bandėte padirbti ir su rinktine, ir su „Rytu“. Kaip bus dabar, ar bandysite suderinti tas dvi pozicijas, ar susitelksite tik rinktinės darbams?

– Ne, tik rinktinės. Viską esame suplanavę. „Lango“ metu „Ryto“ klube skirsime daug dėmesio fiziniam pasiruošimui, bus daug Evaldo Kondratavičiaus treniruočių. Treniruočių pobūdis bus kitoks.

– Įžaidėjo pozicijoje greta M. Kalniečio įrašėte Mindaugo Girdžiūno ir Šarūno Vasiliausko pavardes. Kuo jie pranoko kitus savo oponentus ir kaip vertinate jų sezono pradžią?

– Dėl Mindaugo, manau, patys matote, kad jis turi tokią banguotą sezono pradžią. Tai nėra tiktai jo kaltė, paprasčiausiai jis žaidžia per daug ne toje pozicijoje, kurioje turėtų žaisti. Jo rolė pasikeitė įvykus kelioms traumoms, tačiau jis prisitaiko prie to, ko reikia komandai, nors tai nėra lengva.

Šarūną gal yra sunkiau mums vertinti, nes ne kiekvieną dieną, ne kiekvienas rungtynes jį matome, tačiau kiek matome, jis turi svarbią rolę ir žaidžia. Reikės apsispręsti, kurio tiksliai žaidėjo ir kokio tipo žaidėjo mums labiau reikia ir kuris iš jų bus M. Kalniečio dubleriu.

– Renaldas Seibutis turėjo gana sunkią fiziškai sezono pradžią. Kaip sekėsi jį prisikviesti į rinktinę, ar nebuvo dvejonių dėl fizinės kondicijos?

– Ne, kalbėjome su „Reno“, jis, kaip visada, nori atvažiuoti į rinktinę. Klube jis rungtyniauja vieną kartą per savaitę. Prieš sezoną krūviai buvo vienokie, sezono metu yra kitokie, o jo forma yra labai gera ir sveikatos problemų, kaip pats pasakė, neturi.


Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis