Reklaminis skydelis

V. Garastas apibūdino kauniečių situaciją Eurolygoje: „Žalgiris“ įžengė į mėšlo juostą“Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Eurolygoje patyrė jau ketvirtąją nesėkmę iš eilės. Šarūno Jasikevičiaus kariauna krito išvykoje prieš Eurolygos vicečempionus Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkus 61:78 ir pratęsė nesėkmių šleifą.„Tokios bėdos ištinka daugelį klubų: kaip sakoma, būna gardžioji medaus juosta, o dabar „Žalgiris“ įžengė į mėšlo juostą. Tad dabar klubas turi būti pasirengęs ne tik pats po jį braidyti, bet ir gauti mėšlo dozę iš kritikų“, – kalbėjo praeityje Kauno „Žalgirio“ treneris ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vladas Garastas.

Šarūnas Jasikevičius nuo gruodžio 28-osios su ekipa patyrė penkis pralaimėjimus: žalgiriečiai Eurolygoje nusileido Las Palmo „Gran Canaria“ 66:73, po to Maskvos CSKA 79:84 ir šią savaitę dviem Stambulo klubams – be „Fenerbahce“ lietuvius triuškino ir „Anadolu Efes“ 58:79.

Be to, praėjusį sekmadienį Lietuvos krepšinio lygoje kauniečiai po dviejų pratęsimų krito nuo Klaipėdos „Neptūno“ 93:98.

Tai ilgiausias nuo 2016 metų „Žalgirio“ treneriu dirbančio Š.Jasikevičiaus nesėkmių ruožas – keturių iš eilės pralaimėjimų šis specialistas su ekipa dar nebuvo turėjęs.

„Nereikia būti specialistu, kad pamatytum visiems aiškią situaciją su žalgiriečiais. Tai komandą užpuolusios traumos. Kai vienu metu net penki žaidėjai negali treniruotis ar būti aikštėje, tuomet ir toks rezultatas.

Juk žaisti negalintis krepšininkas praranda ne tik savo fizinį pasirengimą, tačiau ir ryšį su kitais komandos draugais, nutrūksta visavertis pasirengimas.

Galima sakyti begalę dalykų, kurie atsitinka iškritus krepšininkui iš rikiuotės, tačiau ar verta? Faktas, kad tokie praradimai gimdo pralaimėjimus aikštėje“, – kalbėjo 86-erių krepšinio legenda V.Garastas.Jūs buvote tokioje arba panašioje situacijoje su anų laikų „Žalgiriu“? Kaip siekėte pakreipti įvykius į pergalių vagą?, – lrytas.lt paklausė V.Garasto.

– Taip, ypač sunkus laikotarpis buvo 1988 metais, kai dėl Achilo traumos netekome Arvydo Sabonio.

Tada buvo labai rimta pralaimėjimų virtinė. Turėjome tam tikrą pertraukėlę čempionate ir kreipiausi į medikus, kurie labai greitai ištyrė krepšininkų fizinį pasirengimą.

Pasirodo, dėl treniruočių ir rungtynių maratono žaidėjų organizme buvo prasidėjusi anglies dioksido koncentracija.

Man buvo aiškiai pasakyta, kad krepšininkai privalo „išsivalyti“ – tiesiog ilgiau būti lauke, judėti.

Kiek atsimenu, važiavome vasarį savaitei į Birštoną, bėgiojome, žaidėme futbolą, o į salę užsukę buvome tik kelis kartus. Kai grįžome, atsirado ir pergalės.

Nesakau, kad „Žalgiris“ dabar turi laiko trumpam atokvėpiui, bet noriu akcentuoti, kad vertėtų vis dėlto pasidaryti žaidėjų medicininę patikrą – klubo vadovai pamatys tikrąją situaciją su žaidėjų pajėgumu.

Aš tą „Žalgiryje“ po to dariau tris kartus per metus.

Sunku prisiminti, kada „Žalgiris“ taip būtų nualintas krepšininkų traumų. Per pastaruosius trejetą metų tokios situacijos tikrai nepasitaikė. Kas dabar atsitiko?

– Sunku ieškoti priežasčių, kai nesi treniruočių proceso dalyviu, nematai realios situacijos. Manau, galima kalbėti ir apie sunkias treniruotes, nuovargį, rungtynių maratoną.

Priežasčių gali būti įvairių ir labai daug. Mes, kaip krepšinio sirgaliai, negirdime klubo medikų žodžių – ką jie sako apie sportininkų traumų kilmę.

Bet šiuo atveju rimtas skambutis „Žalgiriui“ yra suskambęs – vienoje iš žaidimo ir pasirengimo nišų yra rimta problema.

Š.Jasikevičius jau antrąjį mačą iš eilės į Eurolygos batalijas meta žalgiriečių jaunimą – Roką Jokubaitį, Luką Ulecką ar tą patį Lauryną Birutį. Žaidėjams tai tik į naudą, bet ar reikia tokios patirties komandai?

– O ką jūs siūlote? Jei traumos kankina, esi priverstas naudotis tų žaidėjų paslaugomis, kuriuos turi.

Visiškai nematau kažkokių blogų niuansų, jei jaunam krepšininkui leidžiama pasireikšti.

Savo laiku ir manęs klausinėjo, kodėl vieną ar kitą krepšininką leidžiu į aikštę, nors jis nerodo norimo rezultato.

Tokiems kritikams aiškinau, kad tas krepšininkas treniruotėse atrodo galingai, todėl privalo pratintis prie rungtynių. Ateis laikas ir įpratęs jis pradės žaisti taip pat galingai, kaip ir per treniruotes.

Visiškai palaikau Š.Jasikevičiaus idėją remtis Eurolygoje ir talentingu jaunimu. Svarbu, kad tas jaunimas ant parketo žengtų ne palošti krepšinio, o išlošti.

„Žalgiris“ turi jau šešis legionierius iš JAV, tačiau ne visada jų darbas aikštėje džiugina krepšinio sirgalius. Ar įžvelgiate čia vieną iš pralaimėjimų priežasčių?

– Kritikuoti yra lengva. Klausausi mūsų komentatorių pasakojimų, kurie vis mėgsta akcentuoti „tam žaidėjui šiandien žaidimas neina“.

O kodėl neina? Todėl kad, galbūt, varžovas yra kur kas geresnis ir jis gynyboje puikiai dirba, o tu esi ne toks stiprus, palyginus su juo.

Žaidžiant su tokiais grandais kaip „Fenerbahce“ pamatai, kokius tu turi legionierius, nes viskas aiškėja palyginus turimus žaidėjus.

Nemanau, kad legionieriai yra „Žalgirio“ problema – problema gali būti tik jų meistriškumas kitų varžovų atžvilgiu. Bet čia klausimas jau selekciniam ekipos darbui.

Ar galima būtų išskirti „Žalgirio“ žaidėją, kurį galima būtų vadinti lyderiu?

– Žinoma. Stabilumas ir koncentracija – kalbu apie Brandoną Daviesą.

Jis šiame sezone ryškiai iš kitų išsiskiria savo požiūriu į rungtynes. Jis kol kas tas vienas žalgirietis, iš kurio galima nuolat tikėtis gero pasirodymo ir darbo komandos labui.

Ką po šio nesėkmių ruožo patartumėte treneriui Š.Jasikevičiui?

– Reikia garsiai pasakyti, kad pasaulis nežino nė vieno trenerio, kuris nebūtų nepralaimėjęs nė vieno mačo.

Nebent jis vadina save treneriu, tačiau neturi komandos ir nevedė nieko į kovą – tuomet toks specialistas yra nenugalimas ir jis gali dalinti visiems patarimus (juokiasi).

„Žalgiris“ šiuo sunkiu momentu, kai pasipils kritika ir įvairios nuomonės dėl pralaimėtų mačų, privalo išlikti kaip vieningas kolektyvas.

Jei to nebus, sezoną galima laikyti nevykusiu. Ir tai viena iš pagrindinių Š.Jasikevičiaus užduočių – sunkiu laikotarpiu vienyti visus žaidėjus bendram darbui.

Tuo tarpu jam pačiam reikia išmokti grūdintis – nereikia pulti į paniką, o blaiviai reaguoti į tam tikrus sunkumus.

Šarūnui svarbu dabar nesimėtyti ir „laužti“ savo liniją – jei jis įsitikinęs, kad viską daro gerai ir pagal savo planą, nekreipti dėmesio į kritikus ir žengti su savo tiesomis toliau.

Blogiausia, jei „Žalgirio“ treneris pradėtų dvejoti. Bet žinant jo charakterį, tai sunkiai tikėtinas dalykas.

„Žalgiris“ tolsta nuo Eurolygos aštuoneto, kuris tęs kovą dėl trofėjaus. Kaip galvojate, dar yra šansų patekti į atkrintamąsias varžybas?

– Vienareikšmiškai. Kaip sakoma, kad laimėtume medalius, reikia smulkmenos – pergalės. Šiame Eurolygos sezone yra tik keli galingi klubai, o kitos komandos labai panašaus pajėgumo.

Jei „Žalgiris“ atsikratys traumų sindromo, kai kuriuose mačuose komandą lydės sėkmė, įsitikinęs, kad į aštuonetą pateks.Modestas Krukauskas | lrytas.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis