Reklaminis skydelis

Nuotaikingai Memfiui prisistatęs J. Valančiūnas startinio penketo vietos negaus ir „grizlių“ gretose (VIDEO)Ketvirtadienio vakarą netikėtai išmainytas Jonas Valančiūnas jau spėjo persikraustyti į Memfį, kur praėjusią naktį jis prisistatė ir šio miesto žiniasklaidos atstovams bei sirgaliams.Iš Toronto „Raptors" į „Grizzlies" išmainytas lietuvis praėjusią naktį dar negalėjo debiutuoti naujoje savo ekipoje dėl laiku nesutvarkytų imigracijos dokumentų, tačiau jau spėjo sudalyvauti pirmojoje treniruotėje kartu su naujaisiais komandos draugais ir treneriais.

„Malonu su jumis susipažinti", – išvydęs Memfio žurnalistus pasisveikino septintąjį sezoną NBA lygoje žaidžiantis aukštaūgis.

Nors gandų apie galimą JV išmainymą kaip įprasta netrūko, žinia apie mainus jam vis tiek buvo netikėta – po traumos pasveikęs krepšininkas ketvirtadienio vakarą jau ruošėsi grįžti į aikštę, kai paaiškėjo, jog vietoje rungtynių jam teks iš Atlantos grįžti į Torontą ir pakuotis daiktus kelionei į JAV vidurio rytuose esantį Memfį.

„Logistine prasme pastarosios 48 valandos buvo gana pašėlusios, nesitikėjau būti išmainytas. Buvo sunkoka susikrauti visus daiktus ir persivežti juos kitur. Tačiau dabar jau esu čia ir esu pasiruošęs, jau buvau ir pirmoje treniruotėje", – „Grizzlies" naujienas apžvelgiantiems žiniasklaidos atstovams pasakojo J. Valančiūnas.

Vienuose Rytų konferencijos lyderių žaidęs lietuvis turės susitaikyti su pasikeitusiu savo komandos statusu – nuo šiol jis atstovaus ekipai, kuri Vakaruose užima viso labo 14-ąją poziciją. Be to, jos branduolys taip pat skiriasi nuo „Raptors" – „grizlių" pagrindą sudaro jauni žaidėjai su veteranu Mike'u Conley priešakyje.

„Grizzlies" yra jauna organizacija, turinti daug jaunų vaikinų, daug naujokų. Dabar mūsų užduotis yra laimėti kuo daugiau rungtynių. Liko 26 susitikimai reguliariajame sezone, tad reikia pasistengti ir pasiekti bent jau aštuntąją vietą Vakarų konferencijoje", – tikino J. Valančiūnas.

Paprašytas papasakoti apie save „Grizzlies" sirgaliams, lietuvis įvardijo savo fiziškumą ir pirmenybę komandiniam žaidimui.

„Esu fiziškas vyrukas. Man patinka kontaktas, patinka žaisti dėl komandos draugų. Tai – mano tapatybė ir visada esu už savo komandą. Jokio asmeninės naudos siekimo, juk krepšinis – komandinis sportas, kurį žaidžia penki vyrukai, turintys rungtyniauti išvien.

Viena ryškiausių „Grizzlies" asmenybių yra pirmąjį sezoną NBA lygoje žaidžiantis 19-metis Jarenas Jacksonas jaunesnysis. Sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje žaidžiantis amerikietis pasižymi 13,9 taško ir 4,8 atkovoto kamuolio vidurkiais bei yra laikomas ateities „grizlių" žvaigžde. J. Jacksonas jau spėjo įsiminti ir Memfio ekipos naujokui iš Lietuvos.

„Jis – labai jaunas ir talentingas vaikis. Jis jau įrodė, kad yra puikus žaidėjas ir kad jam prieš akis – itin šviesi ateitis", – tikino uteniškis.J. Valančiūnui Tenesio valstijoje teks susitaikyti ne tik su pasikeitusiais komandiniais tikslais, bet ir pakitusia aplinka – daugiamilijoninį Toronto miestą jis iškeitė į maždaug Vilniaus dydžio Memfį, kuris JAV laikomas labiau provincija. Tad ir paklaustas apie naująją savo stotelę ir šio miesto kultūrą lietuvis sunkiai galėjo kažką pasakyti, kol galiausiai pralinksmino žurnalistus keliais stereotipiniais juokeliais apie Memfį.

„Dabar aš mėgstu džiazą ir barbekiu (juokiasi). Vis dar tyrinėju šį miestą. Jis yra labiau vakarinėje pusėje ir kol kas neturėjau daug šansų čia pabuvoti. Bet dabar turėsiu daug laiko su juo susipažinti“, – tikino J. Valančiūnas.

Lietuvis su „Grizzlies“ apranga turėtų debiutuoti antradienio rungtynėse prieš San Antonijaus „Spurs“ klubą. Visgi priešingai nei manyta jam veikiausiai teks kilti nuo suolo, o ne žaisti startiniame penkete – Memfio ekipos strategas J. B. Bickerstaffas po praėjusios nakties pergalės prieš Naujojo Orleano „Pelicans“ patikino, kad startinio penketo „centru“ liks 22-ejų Ivanas Rabbas.

„Jis to nusipelnė“, – sakė treneris, įvertinęs per pastarąsias trejas rungtynes po 14,7 taško ir 9,7 atkovoto kamuolio rinkusio amerikiečio progresą.Tiesa, J. B. Bickerstaffas, praeityje Hjustone buvęs ir Donato Motiejūno atstovautos ekipos treneriu, pripažino, kad į komandos žaidimą įsitraukus naujokams jis dar persvarstys žaidėjų vaidmenis „Grizzlies“ rotacijoje.

„Šiuo metu turime penketą, tačiau vis dar esame nauji vienas kitam. Kai JV įsitrauks į žaidimą, tai gali pakoreguoti mikrodvikovas ir tai, kurie žaidėjai rungtyniaus vienas su kitu. Pabandysime aikštėje išdėstyti geriausiai žaidžiančius penketus ir surasti pastovumą ir balansą tarp startinio ir atsarginių penketų – nebus taip, kad į aikštę mesime bet ką“, – aiškino strategas.


Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis