M. Jordano gyvenimas, apie kurį mažai girdėjote: pasakiški turtai ir pavydėtina veikla (VIDEO)Ar žinojote, kad M.Jordanas dar būdamas žaidėju uždirbo vos 100 milijonų JAV dolerių, o dabar yra milijardierius?Prieš penkiolika metų baigęs profesionalaus krepšininko karjerą, M.Jordanas palaipsniui užsiėmė veikla, kuri atnešė tiek pelno, apie kokį daugelis kitų atletų tegali tik pasvajoti.

Legendinio NBA krepšininko turtas dabar milžiniškas, o jis sau gali leisti beveik viską. Nuo prabangios jachtos iki asmeninio lėktuvo, nuo asmeninio golfo aikštyno iki komandos NBA lygoje.

Kur M.Jordanas ledžia turimus pinigus ir kaip juos uždirba? Koks jo gyvenimas po to, kai baigė profesionalo karjerą?

Lrytas.lt pristato faktus apie M.Jordaną, kurių, galbūt, niekada nežinojote.M.Jordano gyvenimas:

– M.Jordanas vis dar uždirba daugiau pinigų nei LeBronas Jamesas, Stephenas Curry, Kevinas Durantas ar kitas karjeros nebaigęs žaidėjas.

– Per metus iš „Nike“ kompanijos M.Jordanas uždirba 100 milijonų JAV dolerių.

– Uždarbis iš „Nike“ per metus yra didesnis, negu jis uždirbo visos savo karjeros metu. Žaisdamas NBA jis iš viso uždirbo 93,8 mln. JAV dolerių. 63,3 mln. iš jų buvo gauti, kuomet žaidė du paskutinius sezonus „Chicago Bulls“ ekipoje.– Dabar M.Jordano turtas vertinamas 1,65 milijardo JAV dolerių.

– „Nike“ įkūrėjas Philas Knightas sutartį su M.Jordanu įvardijo kaip geriausią iš visų laikų. Kuomet krepšininkas buvo naujokas, 1984-aisiais jis su „Nike“ susitarė dėl 250 tūkst. JAV dolerių. Dabar „Nike“ kompanijai vien Jordano prekės ženklas atneša maždaug 3 milijardus kasmet.

– M.Jordanas norėjo sutarties su „Adidas“, bet ši kompanija žvelgė į žaidėjus, kurių ūgis siekė bent 210 cm. Tuo tarpu M.Jordanas nesiekė 200 cm.

– 2010-aisiais M.Jordanas įsigijo „Charlotte Hornets“ klubą už  275 mln. JAV dolerių. Dabar klubo vertė viršija milijardą, o krepšininkui priklauso net 90 procentų akcijų.– Skaičiuojama, kad su alga iš karjeros bei kitais pinigais M.Jordanas iš viso yra uždirbęs net 1,85 milijardo JAV dolerių.

– M.Jordanas turi privatų lėktuvą. Ant jo pavaizduotas „Air Jordan“ ženklas, o lėktuvo registracijos numerį sudaro jo marškinėlių skaičius (23) ir laimėtų titulų skaičius (6).

– Statydamas savo svajonių namą Floridoje jis nepagailėjo 12,8 mln. JAV dolerių.

– M.Jordanas taip pat turi 2,8 mln. eurų vertės namus šalia Šarlotės su gražiu vaizdu į ežerą.

– M.Jordanas pardavinėjo savo namus Čikagoje. Iš pradžių jis norėjo gauti 29 mln. JAV dolerių, bet kadangi jie iki šiol neparduoti, vertė krito iki 14,9 mln.

– Skaičiuojama, kad M.Jordanas iš viso sumokėjo 680 mln. JAV dolerių turto mokesčių, nuo tada, kai pradėjo pardavinėti savo namą Čikagoje.

– M.Jordanas nusprendė, kad nori turėti savo privatų golfo aikštyną, nes nebuvo patenkintas tuo, kuriame lankėsi.– M.Jordanas laimėjo milijonus per ieškinius prieš tas kompanijas, kurios be leidimo naudojo jo vardą ar atvaizdą. Visus pinigus paaukojo labdarai. Kiek iš viso pinigų tokiu būdų uždirbo neskelbiama, tačiau iš vieno atvejo jis sugebėjo išpešti net 8,9 mln. JAV dolerių.

– M.Jordanas ne kartą aukojo milijonus stichinių nelaimių nuskriaustiems miestams.

– M.Jordano vaikai Jeffery ir Jasmine taip pat pasuko į batų verslą. Jie abu dirba su „Nike“ ir Jordano prekės ženklu.– M.Jordano kolegos patvirtino, kad šis nevengia ir lažintis. Pavyzdžiui, golfo aikštyne iš tam tikrų sumų.

– M.Jordanas viename labdaringame golfo turnyre net išpešė 500 dolerių iš vieno sirgaliaus, kuris teigė, kad jis nepataikys į duobutę.

– M.Jordanas leisdamasis į keliones kartu pasiima ir apsaugą.

– M.Jordanas labai mėgsta cigarus. Viename interviu jis teigė, kad tokių surūko net šešis per dieną.– Nors M.Jordanui jau 55-eri, jis vis dar nevengia intensyviai sportuoti ir pluša treniruoklių salėse.

– M.Jordanas įkvepia kitus žaidėjus. Kevinas Garnettas prakalbo, kad norėtų sekti MJ pavyzdžiu ir įsigyti „Minesotta Timberwolves“ komandą.

– Pats M.Jordanas viename interviu teigė, kad laimėti NBA būnant komandos savininku, būtų kur kas džiaugsmingiau, nei kad būnant žaidėju.lrytas.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama