Reklaminis skydelis

Memfį pavergęs J. Valančiūnas verčia pamiršti ilgaamžį ispaną ir skatina kalbas apie savo ateitį (VIDEO)470 rungtynių su Toronto „Raptors“ apranga sužaidusiam Jonui Valančiūnui Memfyje užteko 13 mačų, kad pranoktų savo geriausią pasiekimą vienintelėje NBA ekipoje iš Kanados.Net 33 taškus Hjustono „Rockets“ komandai atseikėjęs lietuvis buvo vos trečias rezultatyviausias žaidėjas „grizlių“ ir „raketų“ akistatoje, tačiau po susitikimo sulaukė bene daugiausia dėmesio – ne tik dėl svečių iš Hjustono gynybos terorizavimo, bet ir dėl lemiamo baudos metimo per pratęsimą, užtikrinusio Memfio klubo pergalę.

„Nebuvo sunku, – paklausus, ar sudėtinga buvo specialiai pramesti antrąjį baudos metimą, juokėsi rungtynių herojus. – Turėjau pramesti, kad likęs laikas ištiksėtų, tad padariau tai, ką ir turėjau padaryti.“

Visgi dar iki lemiamos pratęsimo akimirkos uteniškis padarė viską, kad į aukščiausias vietas Vakarų konferencijoje nusitaikę ir 12 iš pastarųjų 13 rungtynių laimėję „Rockets“ iš Memfio neišvažiuotų su pergale – 33 taškus pelnęs J. Valančiūnas ne tik pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą, bet ir po krepšiais sugriebė 15 kamuolių, šiuo rodikliu užtikrintai aplenkdamas visus likusius rungtynių dalyvius.

Prieš lietuvį bejėgiškai atrodė net ir prie elitinių NBA „centrų“ priskiriamas Clintas Capela, šįsyk buvęs nustelbtas pakankamai šviežiai iškepto „grizlio“ – šveicaras pelnė 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Grizzlies“ strategas J. B. Bickerstaffas po rungtynių tokį J. Valančiūno dominavimą po krepšiu aiškino fizinėmis jo galimybėmis, taip pat išskyrė ir detalę, kurią su vidurio puolėju jie aptarė dar prieš šį mačą.

„Jam pavyksta užsiimti pozicijas po krepšiu. Be to, jis turi ūgio ir jėgos pranašumą, tad gavęs kamuolį gali nesunkiai atlikti metimus – vienas sumušimas į parketą ir kamuolys jau skrieja link krepšio, – aiškino Memfio ekipos treneris. – Šįsyk jam pavyko susidoroti ir varžovų dvigubinimu gynyboje – jis „skaitė“ situacijas ir rado įkertančius žaidėjus. Kalbėjausi su juo apie tai, ir akivaizdu, kad Jonas įsiklausė – kartais jis net labiau laukė dvigubinimo norėdamas nusimesti kamuolį, nei ieškojo kelių, kaip pelnyti taškus.Jo dydis ir technika daro jį itin sunkiai uždengiamą, jau nekalbant apie atkovotus kamuolius – žmogau, antroje rungtynių pusėje jis tiesiog naudojosi savo ūgiu ir jėga bei dominavo po krepšiu, kaip paskutinėje atakoje per pratęsimą, išplėšusioje mums pergalę.“

Nors rezultatyvumu pranoko J. Valančiūną, po rungtynių savo kolegai nusilenkė ir „Grizzlies“ įžaidėjas Mike‘as Conley, susitikimą užbaigęs su 35 taškais. Amerikietis pripažino, kad karjeros mačą sužaidęs JV ne tik daužė į šipulius varžovų gynybą, bet ir sukūrė ne vieną palankią situaciją jam ir kitiems „grizlių“ krepšininkams.

„JV yra toks, koks yra. Kai jis gauna kamuolį žaidimui vienas prieš vieną, iškart imasi darbo ir bando pelnyti taškus. Tai mums labai padėjo, – pripažino M. Conley. – Varžovai keitėsi ginamaisiais, bandė susikurti pranašumą ir sustabdyti mūsų kamuolio judėjimą. O mes tiesiog turėjome JV, kuris darė puikų darbą žaidime vienas prieš vieną ir pritraukė prie savęs ne vieną varžovą, tai atlaisvino erdves ir kitiems. Tai buvo labai geros jo, kaip ir kitų aukštaūgių, rungtynės.“Vos antrą mėnesį su „Grizzlies“ apranga skaičiuojantis lietuvis jau spėjo įsipaišyti ne tik į naujosios savo komandos žaidimą, bet ir tapti vienu jos emocinių lyderių. Daugelis atkreipė dėmesį į tai, jog J. Valančiūnas rėžė emocingą kalbą pertraukėlės tarp ketvirtojo kėlinio ir pratęsimo metu, o J. B. Bickerstaffas patikino, kad uteniškis jau sugebėjo užsitarnauti kolegų pasitikėjimą.

„Jis tiesiog toks yra – vos atvykęs į mūsų komandą, jis tapo vienu emocinių komandos lyderių. Be abejo, jis vis dar mokosi mūsų žaidimo terminų ir to, ką bandome atlikti aikštelėje, bet žaisdamas ant parketo jis palieka visas jėgas. Komandoje su jo ir dar kelių vyrukų atvykimu įvyko tarsi naujas startas. Nesvarbu, iš kur atvyko visi mūsų naujokai, jie tiesiog bando kuo labiau pagelbėti šiai komandai. Jono asmenybė yra puiki – jis visą laiką siekia tik pačių geriausių dalykų. Kai Jonas kažką sako, kiti vaikinai juo tiki – jie jaučia jo energiją ir aiškų tikslo siekį“, – pasakojo strategas.

Su „Grizzlies“ apranga J. Valančiūnas sužaidė jau 13 susitikimų, per kuriuos rinko po 19,1 taško ir atkovojo po 8,5 kamuolio. Šie skaičiai – puikus įrodymas klubo vadovus po mainų smerkusiems „grizlių“ gerbėjams, kurie aiškino, jog už ilgametę ekipos legendą Marcą Gasolį gauta „grąža“ buvo per maža.

Geriausiai dabartines „Grizzlies“ sirgalių nuotaikas tiesioginės rungtynių su „Rockets“ transliacijos metu atspindėjo buvęs krepšininkas Brevinas Knightas, šiuo metu kartu su Pete‘u Pranica komentuojantis Memfio rungtynes. Pasak jo, J. Valančiūnas jau įtikino „Grizzlies“ ekipą ir jos aistruolius savo sugebėjimais.

„Galiu pasakyti jums štai ką – buvo sunku matyti, kaip M. Gasolis palieka komandą po visų tų Memfyje praleistų metų, juolab kad iš pradžių nežinojome, ką gausime iš Jono Valančiūno. Bet dabar galiu jums drąsiai pasakyti: visi mes – tiek „Grizzlies“ organizacija, tiek ir visas Memfio miestas – negalėtume būti laimingesni turėdami tokį vidurio puolėją“, – sakė amerikietis.Žinoma, „Raptors“ mainų sprendimą priėmė žvelgdami į atkrintamąsias – nors dabar M. Gasolis demonstruoja bent kelis sykius menkesnius rodiklius už J. Valančiūną, ispanas jiems bus reikalingas lemiamose sezono kovose.

Tačiau nenuostabu yra ir tai, kad stebėdami lietuvio siautėjimą Memfyje daugelis Toronto klubo gerbėjų ima jausti nostalgiją atlapaširdžiui „centrui“ iš Lietuvos, kuris džiugina jau nebe Kanados, o Tenesio valstijos komandos sirgalius. Iš pradžių abejoję lietuvio potencialu, dabar jie jau ragina „Grizzlies“ jokiu būdu vasarą nepaleisti juos nustebinusio krepšininko.

„M. Conley ir J. Valančiūno duetas jau įrodė, kad turi begalinį potencialą. Įžaidėjas pastaruoju metu atrodo atsigavęs, o JV Memfyje tiesiog sužydėjo. Darykite viską, kas įmanoma, kad išlaikytumėte Valančiūną. Jis yra viskas, ko iš žaidėjo reikia šiam miestui. Kartu su M. Conley ir Jarenu Jacksonu jie gali tapti nuostabiu ir kietu trejetu, kitame sezone sukelsiančiu rimtą chaosą lygoje“, – rašė ištikimas „Grizzlies“ sirgalius ir vienos iš Memfio radijo stočių vedėjas Connoras Dunningas.

Akivaizdu, kad J. Valančiūnas galutinai pavergė Memfį ir įtvirtino savo statusą naujojoje karjeros stotelėje.
Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis