Reklaminis skydelis

Izraelio spauda smogė „Maccabi“: „Mokykitės iš Šaro sustyguoto „Žalgirio“Prasti žaidėjų sprendimai ir pasibaisėtina Tel Avivo „Maccabi“ klaidų gausa bei Šarūno Jasikevičiaus įskiepyta drausmė ir tvirtas Kauno „Žalgirio“ krepšininkų charakteris buvo pagrindinės priežastys, dėl kurių Lietuvos čempionai nugalėjo Izraelio čempionus per trečiadienį žaistas Eurolygos rungtynes.Taip galvoja Izraelio žiniasklaida.

„Tikriausiai viskas baigta“, – paskelbė dienraščio „Israel Hayom“ interneto svetainė po rungtynių, kuriose „Maccabi“ savo aikštėje nusileido „Žalgiriui“ 83:85.

Nors abi komandos dar turi vilčių ir aritmetinių galimybių patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas, tiek „Maccabi“, tiek „Žalgiriui“ reikia nedidelio stebuklo – ne tik pergalių serijos per likusius tris turus, bet ir daugybės palankių rezultatų per aukštesnes vietas užimančių komandų rungtynes.

Iki trečiadienio vakaro „Maccabi“ padėtis buvo geresnė, tačiau svečiai iš Lietuvos viską apvertė aukštyn kojomis.

„Lietuviai atvyko neslegiami turnyrinės įtampos, nes jau prarado galimybę patekti į kitą etapą ir, pasinaudoję „geltonųjų“ sutrikimu puolant, geriau pradėjo rungtynes.

Tarikas Blackas ir Scottie Wilbekinas pažadino Izraelio čempionus ir sukrovė dviženklę persvarą, bet tvirta Šaro komanda nepalūžo ir iškovojo pergalę“, – dvikovos santrauką pateikė „Israel Hayom“ interneto svetainė.

„Buvo gražu žiūrėti, kaip drausmingi „Žalgirio“ krepšininkai, kurie jau prieš kelias savaites prarado galimybę patekti į ketvirtfinalį, kovojo ir nė akimirką nepasidavė. Už tai reikia pagirti trenerį Šarūną Jasikevičių“, – tęsė „Israel Hayom“.

Kauno komandos vairininką gyrė ir buvęs „Maccabi“ bei Izraelio rinktinės treneris Zvi Šerfas, turintis nuolatinę skiltį one.co.il interneto svetainėje.

„Pralaimėjus namie, galima kaltinti tik save. „Žalgiris“ nėra labai stiprus klubas, bet jis yra gerai parengtas, drausmingas ir kovingas. Kauno komanda niekada nepasiduoda ir be jokių klausimų vykdo trenerio nurodymus.Savo ruožtu „Maccabi“ yra visiškai nedrausminga komanda, kuriai nuolat kyla problemų pajutus spaudimą. Tel Avivo krepšininkai nesimoko iš savo klaidų ir nepadaro jokių išvadų, – lygino Z.Šerfas. – „Maccabi“ reikėtų pasimokyti iš „Žalgirio“ ir pažiūrėti, kaip kantriai lietuviai rengia atakas ir susikuria geras progas mesti į krepšį.

Šaras šį vakarą puikiai vadovavo komandai, kurios žaidėjai, ko gero, nėra tokie gabūs, kaip „Maccabi“ krepšininkai. Tačiau treneris vedė komandą į puikią pergalę. „Žalgiris“ buvo pasirengęs.

Ir nors jam kilo problemų pirmojoje pusėje, jis nesiblaškė į kairę ir į dešinę, nenukrypo nuo žaidimo plano. Kauno komanda laimėjo, nes sunkiausiomis akimirkomis priėmė teisingus sprendimus.“

Izraelio čempionai neprarado galimybės patekti į atkrintamąsias varžybas, bet dabar „Maccabi“ galimybė, kaip ir tiek pat taškų turinčio „Žalgirio“, yra labiau iliuzinė negu reali.

„Maccabi“ reikia stebuklo“, – straipsnį, kuriame skaičiavo likusius variantus, pavadino sport5.co.il.

„Progą praleidusiems „geltoniesiems“ dabar reikia laukti sėkmės deivės pagalbos, – rašė sport5.co.il. – „Maccabi“ svajojo apie kelialapį į atkrintamąsias varžybas, bet po antro iš eilės namie patirto pralaimėjimo, svajonė beveik išsisklaidė. Galimybė patekti į kitą etapą dar yra, bet likus vos trejoms rungtynėms iki sezono pabaigos, užduotis tapo beveik neįmanoma.“

„Geltonieji“, kurie pirmavo dviženkliu skirtumu ir prarado persvarą per paskutines minutes, iš tiesų jau baigė savo europinį sezoną. Galimybė patekti į atkrintamąsias varžybas yra labai menka, veikiausiai netgi nulinė, – Tel Avivo komandai sezono uždangą nuleido interneto svetainė walla.co.il. – Nors aritmetiškai Giannio Sfairopoulo komanda dar gali stebuklingai pakilti, mąstant realiai, ji nebeturi jokios galimybės, o penktadienį tikriausiai dings ir aritmetinis variantas.“

„Dvejas paeiliui rungtynes namie pralaimėjusiai G.Sfairopoulo komandai net neverta galvoti apie vietą tarp aštuonių stipriausiųjų. Jei neįvyks stebuklas, „geltonieji“ Eurolygos sezoną baigs po trejų rungtynių“, – suskaičiavo one.co.il.

Sport5.co.il krepšinio apžvalgininko Šajaus Hausmano manymu, „Maccabi“ skina karčius nevykusio komandos komplektavimo vaisius.

„Pergalė prieš „Žalgirį“ jau buvo „Maccabi“ rankose, bet puolimui trūko sumanumo ir organizatoriaus, – dėstė Š.Hausmanas. – Klaikūs žaidėjų sprendimai nulėmė pralaimėjimą. Problemos buvo užprogramuotos dar vasarą, kai nesutapo požiūriai į komandos komplektavimą.

Kitoje pusėje buvo „Žalgiris“. Vasarą įsigytas įžaidėjas Nate‘as Woltersas dar sezono pradžioje patyrė traumą ir negrįžo iki šiol, todėl vadžios buvo perduotos Leo Westermannui.

Jis turi nemažai trūkumų, o jo statistika nėra įspūdinga. Bet trečiadienį jis beveik neklydo – atliko penkis rezultatyvius perdavimus ir padarė tik vieną klaidą, pelnė 16 taškų ir puikiai pataikė. Be to, jis puikiai vertino situaciją ir suvokė, kad neprivalo kontroliuoti kiekvieno komandos judesio.“

Palaidojusi šio sezono viltis, Izraelio žiniasklaida jau bando dėlioti kito sezono kontūrus. Vėl svarstoma ir tikimybė, kad treniruoti „Maccabi“ bus pakviestas Š.Jasikevičius. Vis dėlto ši tikimybė labai menka, nes toliau galios šio sezono viduryje pakviesto G.Sfairopoulo sutartis.

„Simboliška, kad lemiamą smūgį „geltoniesiems“ smogė Š.Jasikevičius, kuris krepšininko karjeros viršūnėje žaidė „Maccabi“, o trenerio karjeros pradžioje irgi buvo laukiamas komandoje, – rašė walla.co.il. – Spalvingo charakterio Šaras vakar šventė puikią pergalę ir nieko neatsiprašinėjo.

Atrodo, kad „Žalgiriui“ bus sudėtinga jį išlaikyti, todėl manoma, kad kitą vasarą lietuvis bus geidžiamiausių trenerių sąrašo viršūnėje ir jį kvies ne vienas klubas. Atgal į „Maccabi“? Šiuo metu atrodo, kad tai visiškai neįmanoma.“

Interneto svetainė one.co.il bandydama išsiaiškinti, kas labiausiai kaltas dėl „Maccabi“ nesėkmių, to paklausė savo skaitytojų.

Ketvirtadienį ryte į šį klausimą buvo atsakę apie 5 tūkst. svetainės lankytojų, o tarp penkių pateiktų atsakymo variantų daugiausiai balsų gavo sezono pradžioje Tel Avivo krepšininkus treniravęs Nevenas Spahija (32 proc.). 23 proc. „kalčiausiais“ rinko komandos žaidėjus, 22 proc. – klubo vyriausią vadybininką Nikolą Vujčičių, 16 proc. – visą klubo vadovybę, 7 proc. – dabartinį trenerį G.Sfairopoulą.

Atsakydami į klausimą, kuris krepšininkas tapo didžiausiu sezono nusivylimu, beveik pusė one.co.il skaitytojų (49 proc.) balsavo už rezultatyviausią „Maccabi“ žaidėją S.Wilbekiną (vid. 13,2 tšk.). 22 proc. balsų gavo Jeremy Pargo (5 tšk.), 17 proc. – DeAndre Kane‘as (8 tšk.). Tik 2 proc. nusivylė „geltonųjų“ izraeliečiais.Rolandas V. Eidvilas | lrytas.lt
ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis