Ketvirta pergalė iš eilės: „Žalgiris“ varžovus sudraskė į skutelius

Penktadienį Eurolygos 28-ojo turo rungtynėse įspūdingai sužaidę Kauno „Žalgirio" krepšininkai nugalėjo Stambulo „Daruššafaka" komandą 94:67 (22:18, 27:12, 19:16, 26:21) ir iškovojo tryliktąją pergalę pirmenybėse.

Žalgiriečiams pirmuosius taškus baudų metimais rinko Edgaras Ulanovas ir Brandonas Daviesas, tačiau itin aktyviai susitikimą pradėjo 4:11 į priekį truktelėję varžovai. Situaciją iškart po pertraukėlės taisyti ėmėsi Thomasas Walkupas ir iš toli iššovęs Marius Grigonis – 9:11. Dar geresnės nuotaikos įsivyravo po kauniečiams jau pirmauti 16:11 leidusių keturių Deono Thompsono taškų ir antrojo M.Grigonio tolimo šūvio. Svečiams vėl atkutus (16:15), pražangos nepaisydamas pasižymėjo Aaronas White'as, o pirmąsias dešimt minučių laimėti 22:18 leido tolimą bombą smeigęs Artūras Miilaknis.

Antrajame kėlinyje po krepšiu siautė B.Daviesas, uraganinį prasiveržimą atliko net pražangos nesulaikytas Nate'as Woltersas – 28:18. Tolstantį „Žalgirio" laivą jau iki 35:18 tolino M.Grigonis, N.Woltersas ir visus žiūrovus iš vietų kėlęs B.Daviesas. Turkijos komandos puolimui šlubuojant, Lietuvos čempionams pranašumą dar labiau augino savo žodį tarę Antanas Kavaliauskas ir Leo Westermannas – 45:24. Prieš didžiąją pertrauką šeštąjį tašką rinko D.Thompsonas, puikiu reidu paskutinį žodį pirmoje rungtynių dalyje tarė T.Walkupas – 49:30.

Trečiasis ketvirtis startavo taikliais A.White'o ir M.Grigonio tritaškiais, L.Westermanno perdavimus-saldainiukus nesunkiai gliaudė šou kūręs B.Daviesas – 59:35. Iš toli neklydo E.Ulanovas, dėjimu po perimto kamuolio tašką trečiajame kėlinyje padėjo vilčių varžovams nesuteikęs D.Thompsonas – 68:46.

Paskutinį kėlinį tritaškių salve atidarė A.Milaknis, puikiai į žaidimą įsiliejo šešis taškus susirinkęs Rokas Jokubaitis – 82:52. Formalumų tvarkymą pradėjo iš toli driokstelėjęs N.Woltersas, jau devintąjį savo tašką per trumpą laiko tarpą rinko lygiai tuo pačiu varžovus nubaudęs R.Jokubaitis – 88:56. Per likusį laiką pergalę rezultatu 94:67 užtvirtino A.Kavaliauskas ir N.Woltersas.

„Žalgiris": Brandonas Daviesas 13, Deonas Thompsonas, Artūras Milaknis (4/6 trit.) ir Nate'as Woltersas (5 rez. perd.) – po 12, Marius Grigonis 11, Rokas Jokubaitis 9 (9 min.).

„Daruššafaka": Jeremy Evansas 14 (7/7 dvit.), Muhammedas Baygulas 11, Michaelas Ericas 9, Dogušas Ozdemiroglu 7.