Sveiką kailį ketvirtfinalio starte išnešęs „Rytas“ paskutinėmis sekundėmis palaužė „Juventus“

Labiausiai intriguojančia serija dar prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalių startą vadinta Vilniaus „Ryto" ir Utenos „Juventus" ekipų akistata krepšinio gerbėjų nenuvylė jau pirmosiose rungtynėse.

Dramatiškai susiklosčiusiose rungtynėse sostinės ekipa namie 93:91 (22:24, 24:27, 19:18, 28:22) palaužė uteniškius ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. „Juventus" turėjo puikų šansą išplėšti pergalę, tačiau Martino Gebeno tolimas metimas likus dviem sekundėms skriejo pro šalį.

„Juventus" krepšininkai sostinėje vykusiame mače pirmavo ilgiau už varžovus. Dar antrajame kėlinyje Žydrūno Urbono auklėtiniai nutolo 39:31, o „Rytui" pavyti ir pralenkti „Juventus" pavyko tik trečiojo ketvirčio viduryje, kai vilniečiai trumpam buvo išsiveržę į priekį 61:58.

Uteniškiai dar sykį nutolti pabandė ketvirtojo kėlinio starte – po tritaškį pataikė Arvydas Šikšnius ir Tomas Dimša, o svečių persvara vėl pasiekė 8 taškus – 75:67. Visgi „Rytas" sunkiausiu momentu nesutriko ir pamažu mažino atsilikimą, kol Artiomas Parachovskis likus mažiau nei trims minutėms išvedė savo komandą į priekį – 87:86.

T. Dimša kitoje aikštės pusėje pataikė neįtikėtiną metimą nuo lentos iš aikštės krašto, bet „Rytas" į tai atsakė dviem tiksliais dvitaškiais ir skirtumas tarp komandų išaugo iki 3 taškų – 91:88.

„Juventus" nebuvo linkę sudėti ginklų ir po šios nesėkmingos atkarpos. Aleksandras Zacharovas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą likus žaisti vos kiek daugiau nei minutei. Tiesa, netrukus pasižymėjo ir šeimininkai, kai eilinį sykį iš po krepšio taškus pelnė A. Parachovskis.

Per paskutinę minutę komandos taškų nepelnė. Iš pradžių netiksliai atakavo Dovis Bičkauskis, o „Ryto" ataka pasibaigė užstrigusiu ir kamuolį praradusiu D.J. Seeley. Galiausiai, 14,8 sek. paskutinei atakai turėję uteniškiai pergalės išplėšti nebesugebėjo – T. Dimša perdavė kamuolį Martinui Gebenui, o šis praktiškai laisvas atakavo iš toli, tačiau metimas skriejo pro šalį ir „Rytas" sugebėjo išnešti sveiką kailį bei išsaugoti namų aikštės pranašumą.

„Juventus" apmaudžiai pergalę prieš „Rytą" išleido jau ne pirmą kartą šiame sezone – uteniškiai prieš sostinės klubą krito Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje, o ketvirtajame LKL reguliariojo sezono mače, vykusiame prieš kiek daugiau nei tris savaites, per paskutines penkias ketvirtojo kėlinio minutes iššvaistė net 14 taškų pranašumą ir pralaimėjo.

„Rytą" į pergalę vedė įspūdingas rungtynes sužaidęs Arnas Butkevičius. Puolėjas pelnė 26 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko net 36 naudingumo balus.

Antrasis serijos mačas Utenoje vyks penktadienį. Šios serijos nugalėtojas pusfinalyje žais su Klaipėdos „Neptūnu" arba Prienų „Skycop" – šiame ketvirtfinalyje uostamiesčio krepšininkai pirmauja 1-0.

„Rytas": Arnas Butkevičius 26 (8/9 dvit., 7/8 baud., 13 atk. kam., 36 naud. bal.), Artiomas Parachovskis 22 (10/13 dvit., 7 atk. kam., 25 naud. bal.), Martynas Echodas 13, Eimantas Bendžius 12 (3/9 trit., 5 rez. perd.), Rokas Stipčevičius 10.

„Juventus": Martinas Gebenas 20 (9/14 dvit., 12 atk. kam., 24 naud. bal.), Tomas Dimša 19 (6/9 metimai), Aleksandras Zacharovas 11, Arvydas Šikšnius 9.