Reklaminis skydelis

D. Adomaitis metė akmenį į LKL daržą: tai turėtų būti išspręsta (Ž. Urbonas spėja, kad „Rytas“ parklupdys „Neptūną“)Karšta Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serija tarp Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ komandų baigėsi be intrigos.Sostinės ekipa lemiamose trečiosiose rungtynėse 84:63 sutriuškino Aukštaitijos klubą ir laimėjusi ketvirtfinalio seriją 2-1 žengė į pusfinalį.

Jei pirmajame serijos mače „Rytas“ išsigelbėjo tik paskutinėmis sekundėmis, o antrąjį mačą Utenoje pralaimėjo, tai šįsyk vilniečių strategas Dainius Adomaitis dar likus kelioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos galėjo lengviau atsikvėpti ir į aikštę suleisti mažiau žaidžiančius krepšininkus.

„Sirgaliai nuo pat pirmųjų minučių mums davė gerą impulsą, o žaidėjai į tai sureagavo. Pasiteisino mūsų agresyvumas žaidžiant „du prieš du“, susikūrėme gerų situacijų puolime, – po pergalės kalbėjo „Ryto“ strategas. – Tai buvo gera serija ir „Juventus“ pirmas dvejas rungtynes žaidė labai gerai, pataikė aukštu procentu bei turėjo daug antrųjų šansų.“

Į pusfinalį išsikapanojusiam „Rytui“ šis sezonas yra kaip niekada sunkus – klubas pirmą kartą per daugiau nei du dešimtmečius reguliariajame sezone liko vos trečias, o ketvirtfinalyje patirta nesėkmė jam buvo vos antroji per visą komandos istoriją.

„Faktas, kad tai buvo „mirk arba gyvenk“ rungtynės – arba po jų eisi ilsėtis, arba į pusfinalį, – pabrėžė D. Adomaitis. – Galiu tik pakartoti – „Juventus“ sužaidė labai gerą seriją.“

Tiesa, strategas po iškovotos pergalės kalbėjo ne tik apie pozityvius dalykus. Pasak jo, lyga prieš ketvirtfinalį pasielgė nesąžiningai Utenos klubui suteikdama kur kas ilgesnį poilsio laikotarpį – jei „Rytas“ iki pirmojo atkrintamųjų mačo turėjo vos tris dienas, tai „Juventus“ ilsėjosi prieš jį ilsėjosi net pusantros savaitės.„Man nepatinka, kad viena komanda į seriją atėjo labiau pailsėjusi nei kita. Lyga turėtų išspręsti šitą dalyką. Tai – ne pasiteisinimas, tačiau manau, kad paskutines rungtynes prieš atkrintamąsias visos komandos turėtų žaisti tuo pačiu metu. Matėsi, kad mūsų varžovai gerai išnaudojo laisvas dienas“, – aiškino D. Adomaitis.

Atsikvėpti „Rytas“ neturės kada ir po ketvirtfinalio – vilniečiai jau trečiadienį žais pirmąsias pusfinalio rungtynes prieš Klaipėdos „Neptūną“. D. Adomaitis apie aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusią komandą atsiliepė pagarbiai.

„Neptūnas“ yra patyrusi veteranų komanda, kuri gerai išnaudoja varžovų klaidas ir stengiasi juos įvelti į pozicinį žaidimą“, – vertino strategas.

Apie pusfinalio seriją tarp Klaipėdos ir Vilniaus komandos po susitikimo kalbėjo ir „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas, kurio buvo paprašyta spėti šios serijos baigtį.

„Manau, kad „Rytas“ turi daugiau ginklų puolime ir gali užpulti geriau nei „Neptūnas“. Klaipėdiečiai turi daugiau fiziškumo kai kuriose pozicijose, tad nemanau, jog serija bus sausa. Vis dėlto „Rytas“ turėtų kažkokiu būdu išsikapstyti“, – sostinės klubo pranašumą įžvelgė Ž. Urbonas.

Strategas pabrėžė, kad su „Neptūnu“ mieliau būtų žaidęs ir ketvirtfinalyje.

„Tegul nesupyksta „Neptūno“ žmonės, bet aš dabar šimtu procentų rinkčiausi „Neptūną“. Jie neturi tokio žmogaus kaip Artiomas Parachovskis. Tai – tikra mašina. Net „Žalgiris“ nelabai su juo susitvarko. Be to, „Neptūnas“ neturi tokių gerų metikų, kaip Bendžius, Butkevičius, Girdžiūnas. Tai – rinktinės žmonės. Natūralu, kad „Rytas“ išleido dvigubai ar trigubai daugiau pinigų nei „Neptūnas“, – analizavo Ž. Urbonas.

Kalbėdamas apie savo ekipą, „Juventus“ vairininkas labiausiai džiaugėsi nuo sezono pradžios ūgtelėjusiais žaidėjais.

„Būtų smagu su tokia komanda pradėti ir kitą sezoną. Ji užaugo – labai gerai pamenu, kai čia sėdėjome po pirmų sezono rungtynių pralaimėję jas 30 taškų skirtumu. Šiandien vis tiek kabinomės, netgi su tokių „nežaidimu“. Pirmos rungtynės buvo be variantų, o šiandien mes kovėmės. Komanda užaugo ir aš kaip treneris paaugau. Man įdomiausia matyti žmonių augimą, virsmą – svarbiausia, kad iš jų kažkas išaugtų“, – kalbėjo Ž. Urbonas.
Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis