CSKA finale nutraukė įspūdingą „Anadolu Efes“ žygį ir po trejų metų susigrąžino Eurolygos titulą

Iš paskutinės pozicijos Eurolygoje prieš metus į finalą šiame sezone šovusi Stambulo „Anadolu Efes" ekipa nesugebėjo pergalingai užbaigti savo žygio link trofėjaus.

Ergino Atamano auklėtiniai Vitorijoje vykusiame finale 83:91 (20:29, 22:15, 20:24, 21:23) nusileido Maskvos CSKA klubui, titulą susigrąžinusiam po trejų metų pertraukos.

Apskritai moderniosios Eurolygos istorijoje, kuri skaičiuojama nuo 2001-ųjų metų, „raudonarmiečiai" čempionais tapo ketvirtą kartą – prieš tai jiems tą pavyko padaryti 2006, 2008 ir 2016 metais.

CSKA lemiamame sezono mače pirmavo kone visas 40 minučių, tačiau Stambulo krepšininkai rasdavo priešnuodžių kiekvienam maskviečių spurtui.

Rusijos čempionai dar antrojo kėlinio pradžioje pabėgo 34:20, tačiau puikiai pirmąją rungtynių pusę užbaigę „mėlynieji" prieš pat ketvirčio sireną praktiškai pasivijo varžovus – tris baudų metimus sumetęs Shane'as Larkinas sumažino „Anadolu Efes" atsilikimą iki 42:44.

Krusnoslavas Simonas pirmoje trečiojo kėlinio atakoje net buvo išvedęs Stambulo ekipą į priekį (45:44), bet netrukus rungtynių kontrolę perėmusi CSKA dar to paties ketvirčio pabaigoje susigrąžino 14 taškų persvarą – 68:54.

Visgi ir vėl galimybe atitrūkti nepasinaudoję „raudonarmiečiai" leido „Anadolu Efes" kėlinį užbaigti 8 taškais iš eilės, o po Sh. Larkino tritaškio skirtumas aptirpo iki dviejų metimų atstumo – 62:68.

Ketvirtajame kėlinyje CSKA dar sykį pabandė atitrūkti (83:71), tačiau „Anadolu Efes" tiesiog atsisakė pasiduoti – turkai spurtavo 10:2 ir pasinaudoję varžovų nesportine pražanga likus mažiau nei dviem minutėms sumažino savo atsilikimą iki 81:85.

Visgi suduoti lemiamo smūgio Turkijos ekipai nepavyko – Cory Higginsas ir Willas Clyburnas sumetė baudų metimus, o desperatiški Sh. Larkino ir jo komandos draugų metimai skriejo pro šalį ir CSKA susigrąžino išsvajotąjį Eurolygos čempionų trofėjų.

CSKA varžovus finale palaužė jų pačių ginklu – maskviečiai pataikė net 14 tritaškių iš 22, o tarp labiausiai pasižymėjusių buvo ir karjeros tritaškių rekordą pagerinęs bei jų net keturis į „Anadolu Efes" krepšį įskraidinęs W. Clyburnas.

Jis, beje, buvo pripažintas ir naudingiausiu finalo ketverto žaidėju – amerikietis per dvejas rungtynes vidutiniškai pelnė po 19 taškų, atkovojo po 5 kamuolius ir rinko po 19 naudingumo balų.

„Anadolu Efes" finale neišgelbėjo net ir dar vienas fantastiškas Sh. Larkino pasirodymas. Gynėjas, pusfinalyje į Stambulo „Fenerbahče" krepšį įsūdęs 30 taškų ir surinkęs 43 naudingumo balus, taip pagerindamas finalo ketvertų rekordą, šįsyk pasižymėjo 29 taškais ir 24 naudingumo balais.

„Anadolu Efes": Shane'as Larkinas 29 (4/10 trit., 11/12 baudos), Krunoslavas Simonas 15 (10 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 13 (10 atk. kam., 23 naud. bal.), Vasilije Micičius 10 (2/9 trit., 5 rez. perd.).

CSKA: Cory Higginsas (4/5 trit.) ir Willas Clyburnas (4/6 trit.) po 20, Nando De Colo 15 (3/3 dvit., 2/3 trit., 3/3 baudos), Kyle'as Hinesas 9, Danielis Hackettas (5 rez. perd.), Nikita Kurbanovas ir Othello Hunteris po 7.