Reklaminis skydelis

FIBA patenkinta atrankos varžybomis ir paskelbė Tokijo olimpinės atrankos kriterijusPenktadienį vyko FIBA Vykdančiojo komiteto posėdis, kuriame buvo priimtas keletas svarbių sprendimų ir išanalizuota pasaulio krepšinio čempionatui naudota „langų“ sistema.FIBA taip pat oficialiai paskelbė, kaip bus dalijami kelialapiai į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes.

FIBA vykdomojo komiteto išplatintame pranešime teigiama, jog naujoji pasaulio čempionato atrankos sistema visiškai pateisino lūkesčius, atsižvelgiant į tris svarbiausius kriterijus – arenų lankomumą, žiniasklaidos nušvietimą ir fanų susidomėjimą visame pasaulyje.

Iš viso pirmajame atrankos cikle buvo sužaista 420 rungtynių 157 arenose, kuriose apsilankė 1,7 mln. sirgalių.

Skelbiama, jog atsižvelgus į Europos ir Amerikos šalių federacijų prašymus, nuspręsta įvesti šiokius tokius pakeitimus atrankoje į 2021 metų kontinentų čempionatus.

Vienerios rungtynės iš atrankos lango, numatyto 2020 m. lapkričio mėn., bus perkeltos į vieną iš kitų langų, todėl vietoj 4 numatytų atrankos langų (2019 m. lapkritis, 2020 m. vasaris, 2020 m. lapkritis ir 2021 m. vasaris) bus rengiami 3 langai (2020 m. vasaris, 2020 m. lapkritis ir 2021 m. vasaris).Pagal naują pasaulinę varžybų sistemą, tiesiogiai į Tokijo olimpines žaidynes iš 2019-ųjų pasaulio čempionato patenka 7 šalių rinktinės. Dar 16 žemesnes vietas užėmusių valstybių rinktinių iškovoja teisę varžytis papildomuose atrankos į olimpiadą turnyruose.

Šis skaičius – didesnis nei būdavo anksčiau, kadangi kiekviename regione varžysis dviem rinktinėmis daugiau.

Šios papildomos vietos kiekvienam regionui bus paskirstytos pagal oficialų FIBA reitingą, kuris bus paskelbtas pasibaigus 2019 m. Pasaulio taurės turnyrui.BasketZone.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama