Paieška


Apsilankyk!Reklama

P. Motiejūnas patvirtino, kad komandos komplektacija yra baigta: „Biudžetas jau sudėliotas ir išnaudotas. Nemanome, kad kažko ieškosime“Įpusėjus liepai, o kartu ir vasarai, Kauno „Žalgirio“ vadovai gali atsikvėpti ramiau ir konstatuoti, kad komanda yra visiškai sukomplektuota. Paaiškėjo, jog klubo tikrai nepaliks treneris Šarūnas Jasikevičius ir krepšininkai Jockas Landale'as bei Nigelis Hayesas. Pasak „Žalgirio“ direktoriaus Pauliaus Motiejūno, papildymų sudėtyje bus tik tuo atveju, jei rinkoje atsiras kažkas „stebuklingai gero“.Liepos 15-oji buvo ta diena, iki kurios Š.Jasikevičius, J. Landale'as ir N. Hayesas galėjo pranešti apie sprendimus nutraukti sutartis su „Žalgiriu“. Dėl trenerio abejonių beveik nebuvo - Šaras po praėjusio sezono ne kartą minėjo, kad jį bus sunku „iškrapštyti“ iš Kauno.

Dėl žaidėjų, su kuriais po sezono pasirašytos sutartys, nuogastavimų būta. J. Landale'as bei N. Hayesas žaidė NBA Vasaros lygoje ir iki liepos 15-osios galėjo nutraukti sutartis. „J. Landale'as ten pasirodė labai gerai. Be to, turime patirties su Royce'i O’Neale'u. Buvome pasirašę su juo sutartį, bet jis išvažiavo. NBA klubai visada gali kažką pamatyti ir išpirkti“, - „Vakaro žinioms“ sakė P. Motiejūnas.

Minėtas R. O’Neale'as „Žalgirį“ į NBA iškeitė 2017 m. vasarą. Šiemet atrodė realu, kad jo pavyzdžiu paseks J. Landale'as. Vidurio puolėjas iš Australijos Vasaros lygoje, atstovaudamas klubui „Milwaukee Bucks“, rinko 18,3 taško ir atkovojo po 7 kamuolius. Visgi net tokia statistika nepadėjo patekti į NBA. Dž.Landeilas, kaip ir N. Hayesas, lieka „Žalgiryje.“

P. Motiejūnas patvirtina, kad, sulaukus šios žinios, komandos komplektaciją galima skelbti užbaigta. „Ieškoti jau nieko neiškosime. Esame patenkinti tuo, ką gavome ir važiuojame toliau. Jei rinkoje pasitaikys kažkas stebuklingai gero, taip, žiūrėsime, bet šiaip biudžetas jau sudėliotas ir išnaudotas. Nemanome, kad kažko ieškosime“, - teigė „Žalgirio“ vadovas.

Komandą šią vasarą paliko Nate'as Woltersas, Leo Westermannas, Aaronas White'as, Deonas Thompsonas, Brandonas Daviss ir Antanas Kavaliauskas. Į jų vietas stojo Lukas Lekavičius, Alex'as Perezas, N.Hayesas, J. Landale'as ir Zachas LeDay.Pastarasis savaitgalį tapo paskutiniu „Žalgirio“ naujoku. 202 cm ūgio „centras“, galintis žaisti ir sunkiojo puolėjo pozicijoje, į Kauną persikraustys iš Pirėjo „Olympiakos“. „Žalgirio“ tinklalapyje informacija apie Z. Leday atvykimą nebuvo paskelbta, tačiau P. Motiejūnas patvirtino, kad sandėris išties įvyko.

„Sezonas parodys, ar komplektacija yra gera. Nepirkome to, ko nenorėjome. Pasirašėme sutartis su tais, kurių norėjome ir su kuo galėjome. Reikia tikėti žaidėjais ir mes jais visais tikime“, - atliktus darbus įvertino P. Motiejūnas. Renkant komandą, dažnai kalbama apie pirmuosius pasirinkimus, tai yra krepšininkus, kurių įsigijimas buvo prioritetas. P. Motiejūnas teigė, kad tokių pirmųjų pasirinkimų tarp naujokų yra nemažai.

Kiek netikėta galėjo būti nebent žinia apie įžaidėjo iš Meksikos A. Pereso atvykimą. Jis pakeitė L. Westermanną, nusprendusį persikelti į Stambulo „Fenerbahce“. „Tikrai nesitikėjome, kad Leo išeis. Tačiau turime skautą, kuris visą sezoną renka informaciją apie žaidėjus. Kai sužinojome, kad Leo nebus, pažiūrėjome į savo sąrašą. A. Perezas tikrai jame buvo, ir pakankamai aukštai“, - sakė P. Motiejūnas.

Be abejo, pagrindinę „Žalgirio“ komandą dar gali papildyti kažkuris iš sutartis su klubu turinčių jaunųjų krepšininkų. Planuota, kad nemažai jaunųjų žalgiriečių ateinantį sezoną atstovaus „Prienams“, bet Lietuvos krepšinio lygos valdyba nutarė bendradarbiavimo galimybes apriboti. Paskelbta, jog viena komanda negalės skolinti kitai daugiau kaip trijų žaidėjų.

„Klubai už tai balsavo, tai nelabai ką galime ir komentuoti. Tik man keistas pats noras įvesti limitą, kad atsiranda kažkokie apribojimai, - svarstė P. Motiejūnas. - Kokiu tikslu? Dėl to, kad paskolinti žaidėjai neva gali nulemti rezultatą? Negi mes įsakytume jiems nežaisti prieš mus ar žaisti blogai? Kai kitoms komandoms skolindavome žaidėjus, nebuvo klausimų. Bet jei valdyba už tai balsavo - gerai, jokių problemų.“

Jaunuoliai vis tiek galės pereiti į „Prienus“, tik, jeigu jų bus daugiau nei trys, kažkuriems teks nutraukti sutartis su „Žalgiriu“ ir pasirašyti su Prienų klubu. Pastarąjį treniruos buvęs „Žalgirio“ dublerių treneris Mantas Šernius. Savo ruožtu „Žalgirio“ dublerių ekipoje M.Šernių pakeis Arvydas Gronskis. Jis anksčiau dirbo su Vilniaus „Ryto“ dubleriais.

Arūnas Abromaitis | Respublika.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama