Reklaminis skydelis

Bausmių auklėtiniams sugalvojęs D. Adomaitis – apie užduotis Pietų Korėjoje ir „mirtininkų“ grupęLietuvos krepšinio rinktinės vyrai skaičiuoja paskutines valandas gimtinėje. Rytinę treniruotę Vilniuje surengę krepšininkai ir komandos personalas jau šįvakar iškeliaus į Pietų Korėją, kur už kelių dienų sužais trejas draugiškas rungtynes.Į rytinę Azijos dalį Dainius Adomaitis ir jo trenerių štabas išsiveža 14 krepšininkų. Atskleidęs, jog likusius du žaidėjus nuo rinktinės dvyliktuko „atkabins“ po paskutinių kontrolinių rungtynių su čekais, strategas patikino, kad kiekvienas iš į P. Korėją keliaujančių žaidėjų dar turi šansų keliauti į pasaulio čempionatą Kinijoje.

„Kiekvienas iš tų 14 žmonių turi savo šansą. Matote, kokios situacijos su traumomis nutinka kitose komandose, – aiškino D. Adomaitis. – Stengiamės apsidrausti, kad treniruočių procese turėtume kuo minimalesnes rizikas ir gerą rotaciją.“

Per paskutines treniruotes, kurios buvo surengtos „Ryto“ arenoje, rinktinė tobulino ne tik savo derinius ir jų atlikimą, bet ir labiausiai kol kas neraminantį žaidimo aspektą – klaidas žaidime.

Po 16,3 karto per susitikimą klystantis žaidėjai iki šiol kelia galvos skausmą D. Adomaičiui, kuris po paskutinių rungtynių su Rusija, kuriose Lietuvos rinktinė suklydo net 22 kartus, atskleidė žaidėjams skirsiantis papildomas užduotis ir bausmes.

„Įvairios – bėgimai ir pan., – paklaustas, kokias bausmes taiko savo auklėtiniams, atskleidė D. Adomaitis. Tiesa, netrukus rimtas jo veidas pralinksmėjo – vienas iš žurnalistų paklausė, ar tik krepšininkai nėra auklėjami diržu. – Diržo dabar negalima – pasiimsi, tai 24 valandoms uždarys.“Baigėte pasiruošimo etapą Lietuvoje. Su kokiomis mintimis keliaujate į Aziją?

– Su geromis. Pavyko pasidaryti viską, ką buvome suplanavę, pavyko išvengti nenumatytų kliūčių, tokių kaip traumos. Tikimės, kad to nebus ir Korėjoje, per likusias trejas rungtynes. Sprendžiame savo tikslus, tad pasiruošimas vyksta pagal planą.

Kokius uždavinius kelsite žaisdami prieš šiuos tris oponentus?

– Tai yra skirtingi oponentai. Labai norėjome pasiruošimo cikle sužaisti su komanda iš Afrikos. Angola bus tas priešininkas, kuris demonstruoja labai panašų žaidimą į Senegalo – daug atletiškumo, daug bėgimo, daug kovos, daug besikeičiančios gynybos. Tuo tarpu Korėja yra specifinė komanda, dažnai naudojanti aikštės gynybą, ko dar neturėjome, tad tai irgi gerai. Kiekvienose rungtynėse bus savos užduotys.

Jonas Valančiūnas buvo patausotas per rungtynes su Rusija. Kokia jo situacija, ar viskas gerai?

– Viskas yra gerai. Jis pats norėjo žaisti ir galėjo žaisti, bet paprasčiausiai kartais žiūrime į minutes, kurias žaidėjai žaidžia, per treniruotes matuojame, kiek kiekvienas žaidėjas padaro darbo, kreipiame dėmesį į tai ir atsižvelgiame prieš rungtynes.

Ištraukus burtus jūsų grupė vadinta „mirtininkų“. Ar galima teigti, kad po visų tų netekčių situacija yra pasikeitusi?

– Tada taip atrodė – žiūrint į kandidatus ir jų sąrašus. Bet dabar sulaukime tos dienos, kai prasidės pasaulio čempionatas, kokie būsime patys ir tada ruošimės tokiam priešininkui, koks bus. Spėlionėmis neužsiiminėjame – ruošiamės žaisti su tuo priešininku, kuriuos reiks.

Kaip sekasi vienu metu aikštėje sutalpinti J. Valančiūną ir Domantą Sabonį? Ar nedidelis jų minučių skaičius iliustruoja besikeičiančias jūsų intencijas?

– Ne, paprasčiausiai tokios aplinkybės. Žaidžiant su serbais labai norėjosi pasibandyti kitokius penketus rungtynių metu ir jų pabaigoje. Gaila, kad su rusais nepavyko – planavome daug juos naudoti kartu.

Paprasčiausiai yra priešininkas, rungtynių planas, bet yra ir situacija, kurią diktuoja pačių rungtynių skaičiai. Asistentai skaičiuoja, žiūri, koks su jais yra „pliusas“, kur mes galime juos išnaudoti ir kur atakuoti. Tie skaičiai yra neblogi, tad manau, kad juos naudosime ir daugiau.

Ar paskutinėse draugiškose rungtynėse jau matysime tokią rotaciją, kokia bus ir čempionate?

– Bus rungtynių, kur stengsimės patausoti kai kuriuos žaidėjus. Sužaisime trejas rungtynes, bus dar ir aklimatizacija, tai irgi lems, kaip žaidėjai praeis ją, nes tai yra nelengvas procesas. Vakare išskrendame, ilgai keliaujame per naktį ir vos atskridus – vėl vakaras. Neišeis padaryti dviejų naktų, kad vėl pamiegotume. Kalbėjomės su žaidėjais apie tai, kalbasi ir gydytojai – privalėsime prisitaikyti.
Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama