Sensacija Melburne: australai skėlė antausį JAV rinktinės žvaigždynui

„Marvel" stadioną Melburne užpildę 52 079 aistruoliai tapo istorinių rungtynių liudininkais.

Nuo pat 2006-ųjų be pralaimėjimų tiek oficialiose, tiek draugiškose rungtynėse žaidę NBA žaidėjais grįstos JAV rinktinės krepšininkai buvo parklupdyti šeimininkų žaidėjų – australai svečius iš kitos Ramiojo vandenyno pusės nugalėjo 98:94 (23:26, 25:23, 30:27, 20:18).

Pirmą kartą istorijoje JAV rinktinę nugalėjusius australus į pergalę vedė įspūdingai ketvirtajame kėlinyje rungtyniavęs Patty Millsas. Amerikiečių stratego Greggo Popovichiaus auklėtinis San Antonijaus „Spurs" klube savo mokytoją į neviltį varė surinkdamas 30 taškų (6/12 dvit., 4/10 trit., 6/7 baud.), iš kurių net 13 snaiperis pelnė ketvirtajame kėlinyje. P. Millsas pelnė ir paskutiniuosius 10 Australijos rinktinės taškų, įtvirtindamas savo komandos pergalę.

Australai šiuo laimėjimu atsirevanšavo amerikiečiams už nesėkmę ketvirtadienį, kai tame pačiame „Marvel" stadione JAV rinktinė triumfavo 102:86.

Amerikiečiai ir šias rungtynes pradėjo lyg ant sparnų – jie pataikė pirmus keturis savo metimus ir iškart atitrūko 11:5. Vis tik gausiai užpildytų tribūnų palaikomi australai nebuvo linkę sudėti ginklų ir dar pirmajame kėlinyje praktiškai pavijo varžovus, priartėdami vieno metimo atstumu – 23:26.

Antrasis kėlinys klostėsi itin atkakliai – pirmaujanti komanda keitėsi net 12 kartų, o po pirmosios mačo dalies amerikiečiai turėjo minimalią persvarą – 49:48.

Kaip ir rungtynėse prieš dvi dienas, amerikiečiai bandė atitrūkti po ilgosios pertraukos. G. Popovichiaus kariaunai jau buvo pavykę susikrauti dviženklį pranašumą (66:56), bet tuomet prabilo P. Millsas – snaiperis pataikė du tritaškius iš eilės, iš viso pelnė 8 taškus per trumpą atkarpą ir iš JAV rinktinės persvaros liko vos taškas (72:71). Maža to, sėkmingiau užbaigę ketvirtį, australai prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 78:76.

Ketvirtąjį kėlinį australai pradėjo susikraudami rekordinę persvarą – 82:76, bet amerikiečiai atsakė aštuoniais taškais iš eilės ir dar prasidedant antrajai ketvirčio pusei pirmavo 87:85.

Vis tik tuomet tris minutes taškų nepelniusius australus truktelėjo Joe Ingleso ir P. Millso tritaškiai, po kurių šeimininkai pradėjo krautis pergalingą persvarą (91:87). P. Millsas pataikė ir dar tris iš eilės dvitaškius, o amerikiečiai atsilikdami 3 taškų skirtumu paskutinę minutę turėjo šansą išlyginti rezultatą.

Visgi nei Donovano Mitchello, nei Joe Harriso tritaškiai tikslo nepasiekė ir baudos metimą pataikęs P. Millsas įtvirtino istorinę Australijos rinktinės pergalę.

JAV rinktinės gretose šiose rungtynėse nebuvo čiurnos skausmus pajutusio Kyle'o Kuzmos. Rungtynių metu traumą patyrė ir galva į parketą trenkęsis Derrickas White'as.

Primename, jog Australija pasaulio čempionato H grupėje varžysis su Lietuvos, Kanados ir Senegalo krepšininkais. Amerikiečiai E grupėje testuos turkus, čekus ir japonus.

Australija: Patty Millsas 30 (6/12 dvit., 4/10 trit.), Andrew Bogutas 16, Joe Inglesas 15.

JAV: Kemba Walkeris 22, Harrisonas Barnesas 20, Donovanas Mitchellas 12.