Pasakiškas argentiniečių žygis nusitęsė iki finalo: pusfinalyje vėl spindėjo nemirtingasis L. Scola

Prancūzijos rinktinė pasaulio čempionato ketvirtfinalyje nugalėjo JAV krepšininkus, o prieš pusfinalių pradžią būtent ji buvo laikoma pagrindine favorite iškovoti turnyro aukso medalius. Vis dėlto argentiniečiai penktadienio dvikovoje Pekine turėjo kitų minčių.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS

Neįtikėtinai žaidusio Luiso Scolos vedama Argentinos rinktinė planetos pirmenybių pusfinalyje 80:66 (21:18, 18:14, 21:16, 20:18) patiesė Prancūziją ir sekmadienį dėl aukso grumsis su Ispanijos nacionaline komanda.

39-erių L. Scola pusfinalyje sužaidė geriausias savo čempionato rungtynes – per 34 minutes jis pelnė net 28 taškus (5/13 dvit., 3/4 trit., 9/10 baud.), atkovojo 13 kamuolių, išprovokavo 10 pražangų ir surinko 32 naudingumo balus, o toną rungtynėms uždavė dar pirmosiomis jų minutėmis.

7 taškus vos per kelias atakas pelnęs L. Scola leido Argentinos rinktinei iš karto atitrūkti 10:2. Nors prancūzai netrukus susiėmė, o antrajame ketvirtyje – ir persvėrė rezultatą (24:23), kaip vėliau pasirodė, tai tapo paskutiniu kartu, kai Prancūzijos krepšininkai šiame pusfinalyje pirmavo.

Argentiniečiai kaipmat atsakė spurtu 8:0, o po ilgosios pertraukos pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą (55:40).

Prancūzijos rinktinė ketvirtajame kėlinyje dar bandė atkurti intrigą ir sumažino savo atsilikimą iki 8 taškų (57:65), tačiau L. Scola smeigė du tritaškius iš eilės ir pribaigė bet kokią rungtynėse dar galėjusią gimti intrigą.

Finale, kuris vyks sekmadienį 15 val., argentiniečiai mes iššūkį Ispanijai. Argentinos krepšininkams tai bus trečiasis pasaulio čempionato finalas šalies istorijoje – 1950 m. jie laimėjo inauguracinį turnyrą savų sirgalių akivaizdoje, kai finale nugalėjo JAV, o 2002 m. Indianapolyje vykusio čempionato kulminacijoje po pratęsimo nusileido Jugoslavijai.

Savo ruožtu prancūzai antrame čempionate iš eilės žais mače dėl bronzos. Prieš penkerius metus jame Vincent'o Collet auklėtiniai nugalėjo Lietuvą, o šįsyk bandys palaužti Australiją.

Argentina: Luisas Scola 28 (8/17 metimai, 9/10 baud., 13 atk. kam.), Gabrielis Deckas 13, Facundo Campazzo 12 (3/9 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Luca Vildoza 10.

Prancūzija: Evanas Fournier (5/11 dvit., 1/6 trit., 3/7 baud.) ir Frankas Ntilikina (6/7 dvit.) po 16, Nando De Colo 11 (7/8 baud.), Louis Labeyrie 8.