Argentinos pasaka nutrūko finale: pasaulio čempionais antrą kartą tapo Ispanijos krepšininkai (FOTO)

Be kelių ryškių žvaigždžių į pasaulio čempionatą atvykusiai Ispanijos rinktinei tai nesutrukdė – finalą laimėję ispanai antrą kartą šalies istorijoje tapo stipriausiais planetoje.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS

Daug intrigos nepasiūliusiame finale ispanai nugalėjo Argentiną 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28) ir susigrąžino pirmąsyk 2006-aisiais iškovotą krepšinio išradėjo Jameso Naismitho vardu pavadintą trofėjų.

Be pralaimėjimų iki titulo nužygiavę ispanai pusfinalyje tik po dviejų pratęsimų palaužė australus, o kaip paaiškėjo po finalo, tai ir buvo sunkiausias jų išbandymas.

Finale Sergio Scariolo auklėtiniai nesužaidus nė keturių minučių pirmavo 14:2. Nors argentiniečiai netrukus atsakė pelnydami 11 taškų be atsako ir priartėdami iki minimumo (13:14), ispanai tuomet spurtavo 17:1 ir pabėgo didžiuliu skirtumu – 31:14.

Trečiajame kėlinyje ispanų persvara pasiekė net 22 taškus (55:33), ir nors spaudimą po visą aikštę naudoję argentiniečiai ketvirtajame kėlinyje kelis sykius buvo sumažinę skirtumą iki 12 taškų, intrigos atkurti jiems nepavyko ir Ispanijos krepšininkai triumfavo pasaulio čempionato finale.

Argentinos žaidėjų problemas lemiamose rungtynėse dėl aukso geriausiai iliustravo šios ekipos lyderių Luiso Scolos ir Facundo Campazzo bėdos atakuojant varžovų krepšį. Iki šių rungtynių 19,3 taško per susitikimą rinkęs L. Scola pirmuosius taškus baudų metimais pelnė tik trečiojo kėlinio pabaigoje, o rungtynes baigė pataikęs 1 metimą iš 10 ir surinkęs viso labo 8 taškus. Savo ruožtu Facundo Campazzo realizavo vos 2 metimus iš 11 ir pelnė 11 taškų.

Argentina: Gabrielas Deckas 24 (9/10 dvit.), Nicolas Laprovittola 17 (4/15 metimai), Facundo Campazzo 11 (2/11 metimai, 8 rez. perd.), Luisas Scola (1/10 metimai, 8 atk. kam.) ir Nicolas Brussino po 8.

Ispanija: Ricky Rubio 20 (7/7 baud., 7 atk. kam., 6 kld.), Sergio Llullas 15, Marcas Gasolis 14 (2/9 metimai, 9/12 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Rudy Fernandezas (10 atk. kam.), Juancho Hernangomezas ir Willy Hernangomezas po 11.