„Rytas“ Europos taurės pralaimėjo trečiąjį kartą iš eilės

Vilniaus „Rytas" Europos taurės turnyro B grupėje patyrė trečią pralaimėjimą ir komplikavo savo padėtį.

Trečiadienio vakarą „Ryto" krepšininkai (1 pergalė ir 3 pralaimėjimai) Turkijoje pripažino Bursos „Tofaš" (2 ir 2) pranašumą – 81:91 (21:22, 26:29, 15:16, 19:24).

Rungtynes Bursoje drąsiai pradėję vilniečiai išsiveržė į priekį (3:0, 10:7, 13:9), bet šeimininkai taip pat atsakė taikliais metimais ir aikštėje užvirė atkakli kova. Antrame ketvirtyje „Tofaš" persvėrė rezultatą ir įgijo kelių taškų persvarą. Ją taikliais baudų metimais prieš pat pertrauką sumažino Deividas Sirvydis – 51:47.

Trečiame kėlinyje „Ryto" komanda atkuto ir vėl persvėrė rezultatą. Po Arno Butkevičiaus dvitaškio Vilniaus ekipa 26 min. buvo priekyje 62:58, tačiau persvaros neišsaugojo. „Tofaš" atsakė laimėdami atkarpą 9:0 ir po 30 minučių kovos pirmavo 67:62.

Turkijos klubo krepšininkai tęsė savo spurtą ketvirtame kėlinyje. 36 min. po „Tofaš" lyderio Devino Williamso taiklaus metimo skirtumas pasiekė 15 taškų ribą – 84:69. „Rytui" tai buvo lemiamas smūgis, po kurio svečiai jau neatsitiesė. „Tofaš" šventė pergalę rezultatu 91:81.

„Ryto" gretose rezultatyviausiai žaidė legionieriai – 20 taškų surinko Tu Holloway (5/8 dvit.), 17 – Pako Cruzas, 11 – Cameronas Bairstow. „Tofaš" į priekį vedė jos lyderis D. Williamsas (16 tšk.), pasižymėjo ir Muhayminas Mustafa bei Tarkas Phillipas (po 11 tšk.).

Turkijoje vilniečiai pataikė 50 proc. dvitaškių ir tritaškių (30 iš 60), bet padarė 18 klaidų. O „Tofaš" komandai iškovoti pergalę padėjo net 14 perimtų kamuolių.

Kitas rungtynes „Rytas" žais spalio 29 dieną namie su Venecijos „Umana Reyer" klubu (2 ir 2) iš Italijos.

„Tofaš": Devinas Williamsas 16 (10 atk. kam., 8 išpr. praž., 23 naud. bal.), Mushinas Yasaras 14, Tarikas Phillipas (9 rez. perd., 5 per. kam., 21 naud. bal.) ir Muhayiminas Mustafa po 11, Barišas Ermišas 10 (10 rez. perd., 21 naud. bal.).

„Rytas": Tu Holloway 20, Pako Cruzas 17, Cameronas Bairstow 11 (2/2 trit., 5 išpr. praž.), Arnas Butkevičius 9 (5 rez. perd., 19 naud. bal.).