Paieška


Apsilankyk!Reklama

Ar D. Maskoliūnas atves rinktinę į olimpines žaidynes? (V. Čeponio komentaras) (Apklausa)Lietuvos krepšinio federacija (LKF) apsisprendė, kas pakeis Dainių Adomaitį vyriausio šalies rinktinės trenerio poste. Nauju vedliu taps Kauno „Žalgiryje" dirbantis Darius Maskoliūnas.

Garsus televizijos komentatorius Vaidas Čeponis įvertino naująjį Lietuvos rinktinės trenerį Darių Maskoliūną.

Kviečiame paskaityti ir savo nuomonę išsakyti apklausoje:

„Ar Maskoliūnas atves rinktinę į olimpines žaidynes?

Kaip ir turbūt daugelis prognozavo, Maskoliūnas tapo vyrų rinktinės vyriausiuoju treneriu. Natūralu, kad beveik visi LKF Vykdomojo komiteto nariai balsavo už jį, nes Dariaus kandidatūrą iškėlė Arvydas Sabonis.

Manau, kad dabartinėje situacijoje, kai nacionalinės komandos treneriu negali ar nenori tapti Jasikevičius, Kemzūra, Kurtinaitis, Maksvytis, tai yra vienas geriausių variantų.

Maskoliūnas turi vyr. trenerio patirties – dirigavo „Žalgiriui", „Lietuvos rytui", Sopoto „Trefl". Darius tiesiog puikiai išmano krepšinį, yra labai kūrybingas strategas, galintis rungtynių metu žaibiškai priimti teisingausius sprendimus. Į jo patarimus, pastabas labai dažnai įsiklauso Jasikevičius. Taigi Švarco smegenys tikrai "raumeningos".Labai aukštu krepšinio IQ pasižymintis Maskoliūnas yra ypač geras gynybos specialistas. Be to, jis kaip nuluptus pažįsta daugelį dabartinės rinktinės narių. Aišku, Darius neturi tokios charizmos kaip Šaras, bet Maskoliūnas irgi moka būti itin reiklus bei griežtas. O jei komandoje atsiranda įtampos, ją šis treneris moka nuimti puikiu humoro jausmu.

Žinoma, minusiukas tas, kad dabar gana ilgą laiką, maždaug ketverius metus, Maskoliūnas nedirbo vyr. treneriu, tačiau tikėkimės, kad tai jam nepakiš kojos.

Kitas dalykas – nežinome, ar dėl darbo „Žalgiryje" jis galės skirti rinktinei tiek laiko, kiek norės. Kita vertus, neabejoju Jasikevičius, Kauno klubo vadovai sudarys Dariui labai palankias sąlygas dirbti nacionalinėje komandoje. Juk ant kortos pastatyta labai daug – rinktinė pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo gal nepatekti į olimpiadą.

Darių galima pagirti ir už drąsą. Nesėkmės olimpiniame atrankos turnyre atveju jam ateityje bus sudėtinga rasti vyr. trenerio darbą pajėgiame klube. Žinoma, jei jis to vis dar siekia.

Su Darium pirmą kartą teko susidurti daugiau nei prieš 30 metų, kai jis atstovavo Jonavos moksleivių rinktinei, o aš Panevėžio. Jau tuomet Maskoliūnas aikštėje išsiskirdavo ypatingu krepšinio intelektu. Šis bruožas turėtų jam praversti vadovaujant rinktinei. Palinkėkime "Zuoko kareiviui" (taip jį vadino su kosmosu kalbėjęs Romanovas)“, - rašė V. Čeponis.BasketZone.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama