Istorinis J. Jocytės debiutas moterų rinktinėje pažymėtas pergale 65 taškų skirtumu

2021 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos turnyro E grupės pirmąsias rungtynes Lietuvos nacionalinė rinktinė ketvirtadienį (lapkričio 14 d.) Kėdainiuose žaidė su Albanija. Manto Šerniaus auklėtinės varžoves sutriuškino rezultatu 108:43 (21:11, 24:8, 32:15, 31:9) ir šventė pirmąją pergalę varžybose (1/0). Albanės patyrė pirmąją nesėkmę (0/1).

Mūsiškių komandoje debiutavo talentingoji Justė Jocytė. 13-metė krepšininkė tapo jauniausia moterimi, išbėgusia į aikštę su rinktinės marškinėliais.

Ji aikštėje praleido kiek mažiau nei 10 min., per kurias pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 1 kamuolį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvės prieš dvikovą su su Albanija sužaidė kontrolines rungtynes išvykoje ir Rygoje turėjo pripažinti vietos TTT klubo pranašumą (71:75).

Lietuvos ir Albanijos rinktinės jau rungtyniavo tarpusavyje 2019 metų atrankoje į Europos čempionatą. Tada pirmosiose rungtynėse lietuvės išvykoje iškovojo pergalę (119:61), o namuose laimėjo net 88 taškų skirtumu (146:58).

Artėjantį sekmadienį (lapkričio 17 d.) Lietuvos krepšininkės išvykoje grumsis su Turkijos rinktine.

Lietuva: M. Grigalauskytė (5/11 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 15 atk. kam.) 20, L. Juškaitė (4/7 tritaškių, 10 atk. kam.) 18, E. Šikšniūtė (6/11 dvitaškių) 12.

Albanija: O. Lalaj (8/11 dvitaškių) 16, K. Verri (2/8 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 7 atk. kam., 10 klaidų) 11, E. Xhanaj (2/9 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 7 atk. kam.) 10.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto sudėtis Laura Juškaitė, Gabija Meškonytė, Santa Baltkojienė, Monika Grigalauskytė ir Giedrė Labuckienė susitikimą pradėjo spurtu 5:0, o visus taškus šioje atkarpoje pelnė L. Juškaitė.

Varžovės sušvelnino skirtumą (4:5), bet G. Labuckienė ir Gabrielė Šulskė vėl truktelėjo lietuves pirmyn (9:4). Priešininkių minutės pertraukėlė nepadėjo ir mūsiškės pratęsė dominavimą (16:6). Po pirmųjų 10 min. žaidimo Lietuvos rinktinė pirmavo – 21:11.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dar vienu lietuvių spurtu 8:0, kai taškus rinko Eglė Šikšniūtė, Gabija Meškonytė ir S. Baltkojienė (29:11). Po varžovių paprašytos minutės pertraukėlės, Lietuvos moterų rinktinėje debiutavo 13-metė Justė Jocytė, kuri netrukus smeigė dvitaškį (31:11).

Lietuvos rinktinė toliau diktavo savo sąlygas (36:11), o albanės savo pirmuosius taškus kėlinyje pelnė tik 6-ąją min. (36:13). Lietuvės nemažino apsukų, o varžovės taškus rinko baudų metimais. Po 20 min. Lietuva pirmavo – 45:19.

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštėje išsiskyrė M. Grigalauskytė (8 tšk.), S. Baltkojienė ir L. Juškaitė (abi po 5 tšk.), kurių pastangomis skirtumas išaugo iki 35 taškų (58:23).

Treneris M. Šernius leido sau keisti iš karto po penkias žaidėjas, aikštėje vėl pasirodė J. Jocytė, bet viešnios iš Albanijos laimėjo atkarpą 7:0 (30:64). Mūsų merginos vėl labiau susikaupė ir po 30 min. pirmavo 43 taškų persvara – 77:34.

Paskutiniajame ketvirtyje dvikovos scenarijus nesikeitė, mūsiškės toliau triuškino albanes, o Lietuvos rinktinei 100-ąjį tašką pelnė G. Meškonytė (100:39). Lietuva sutriuškino Albaniją – 108:43.