Paieška


Apsilankyk!Reklama

D. Adomaitis prieš lemiamą kovą: chirurgas jaučia didesnį spaudimą (VIDEO) (Į 2 kelialapius taiko 4 klubai)Po trijų savaičių pertraukos į Europos taurės varžybas sugrįžtantys Vilniaus „Ryto" krepšininkai antradienį žais vienas svarbiausių sezono rungtynių.Vilniečiai antradienio vakarą 19 val. „Siemens" arenoje priims Buršos „Tofaš" komandą. Šiame susitikime „Rytas" gali užsitikrinti vietą Europos taurės stipriausiųjų šešioliktuke. Tiesa, vietą kitame etape sostinės komandai garantuotų tik pergalė solidžiu taškų skirtumu.

Galimi scenarijai

Likus dviems turams iki grupių etapo pabaigos dvi B grupės komandos jau gali būti ramios dėl vietos kitame etape. Venecijos „Umana Reyer" (6-2) ir Belgrado „Partizan" (6-2), net ir pralaimėjusios abu paskutinius susitikimus, nenukris žemiau antrosios pozicijos grupėje.

Likusių 4 komandų – „Ryto" (3-5), Bursos „Tofaš" (4-4), Krasnodaro „Lokomotiv Kuban" (3-5) ir Limožo CSP (2-6) – laukia arši kova dėl vietos kitame etape. Įdomu ir tai, kad trys iš šių komandų likimą kol kas laiko savo rankose. Vienintelė Limožo CSP, šiuo metu esanti turnyro lentelės dugne, yra priklausoma nuo kitų komandų rezultatų.

Vilniečiai užsitikrins vietą kitame etape, jei rungtynėse su Bursos „Tofaš" pasieks pergalę 21 taško persvara. Jei „Rytas" laimėtų 11 taškų skirtumu, vilniečiams reikėtų sulaukti Venecijos komandos pergalės prieš Limožo CSP.

Turkijos klubui, norint patekti į TOP 16 etapą, trūksta tik vienos pergalės. Iškovoti ją „Tofaš" turės galimybę kovoje su tiesioginiais oponentais: „Rytu" arba „Lokomotiv Kuban".

Krasnodaro komanda savo likimą sužinos tik paskutinėse turo rungtynėse, kuriose išvykoje susitiks su Bursos „Tofaš".

Nori spartesnio progreso

Pirmadienį prieš vakarinę treniruotę „Ryto" treneris Dainius Adomaitis pakartojo, kad rytoj komandos laukia svarbiausia sezono kova. Sekmadienį vilniečiai LKL čempionate 72:78 pralaimėjo principiniam varžovui Kauno „Žalgiriui", tačiau D. Adomaičiui patiko žaidėjų koncentracija bei kovingumas tame mače.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes „Rytas" Bursoje pralaimėjo „Tofaš" komandai 81:91.

„Tai patyrusi komanda, kuri baudžia už kiekvieną klaidą. Taip buvo Bursoje, kai varžovai pelnė daug lengvų taškų. Vien greitomis atakomis surinko 28 taškus. Reikia mažinti šį skaičių", – tvirtino D. Adomaitis.

Strategas „Tofaš" komandoje išskyrė lemiamus sprendimus puolime priimantį Deviną Williamsą. 206 cm amerikiečių puolėjas Europos taurės turnyre vidutiniškai pelno 15 taškų ir atkovoja 8,1 kamuolio.

„Akivaizdu, kad mūsų pačių progresas nėra toks spartus, kokio norėtume. Norisi stabilesnio žaidimo. Sužaidus 30-35 minutes pilnai susikoncentravus, mums dažniausiai užtenka, kad laimėtume. Žaidėjų darbas treniruotėse tenkina, bet treniruotis viena, o žaisti rungtynėse – kas kita", – aiškino „Ryto" treneris.

Paklaustas, ar prieš svarbiausias sezono rungtynes nejaučia spaudimo, D. Adomaitis kalbėjo filosofiškai: „Didesnį spaudimą jaučia širdies operaciją atliekantis chirurgas. Žaidėjams mėginu išaiškinti, kad krepšinis yra vienas geriausių darbų, nes tu žaidi ir dar gauni pinigus. O spaudimas yra mūsų darbo palydovas."

Devintojo turo rebusai

Venecijos komanda užsitikrins pirmąją vietą grupėje, jei įveiks Limožo CSP, o „Partizan" pralaimės Krasnodare. Tokiu atveju Belgrado klubas liks antroje B grupės vietoje.

„Tofaš" užsitikrins vietą kitame etape, jei įveiks Vilniaus „Rytą". Pergalės prieš vilniečius, o taip pat „Lokomotiv Kuban" sėkmės Limože atveju, Turkijos klubas nenukris žemiau 3 vietos grupėje.

„Rytas" pateks į kitą etapą, jei nugalės Bursos komandą 21 taško skirtumu. Jei „Rytas" laimės bent 11 taškų skirtumu, vilniečiams reikės tikėtis Venecijos klubo pergalės Limože.

Limožo ekipa trauksis iš kovos Europos taurėje, jei pralaimi Italijos klubui. Taip pat, jei „Lokomotiv Kuban" nugalės Belgrado komandą, o „Tofaš" įveiks „Rytą".

Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama