V. Mačiulis prieš 1000-ąją „Krepšinio pasaulyje“ laidą: pagalvoju apie pabaigą„Tai visas mano gyvenimas“, – sako Vidas Mačiulis apie laidą „Krepšinio pasaulyje“ , kuri sekmadienį eteryje pasirodys jau 1000-ąjį kartą.

PRADŽIA – PRIEŠ 24 METUS

„Buvo 800-oji, 900-oji, prieš Naujus, galvoju, reikia pasitikrinti, kada 1000-toji. Maniau, gal vasarą, bet pasirodo – sausio 24 dieną“, – pasakojo V.Mačiulis.

Praėjus 24 metams nuo pirmosios laidos pasirodymo eteryje. Tai nutiko 1992 metais sausio 11 dieną.

V.Mačiulis pusmetį rengė autorinę laidą „Sekmadienio rytas“, kai kilo mintis į eterį išleisti krepšinio laidą.

„Po sausio įvykių LTV2 transliavome iš Kauno. Laimonas Tapinas, kuris tuomet vadovavo, sako, gerai, bandom. Reikėjo autorinių laidų“.

Pirmoji laida net nebuvo įtraukta į programą. Ji buvo apie ACB lygos „Žvaigždžių dieną“, kurioje viešėjo ir „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris Aleksandras Kosauskas. Jis ir tapo pirmosios laidos herojumi.

„Iš Ispanijos atsivežė kasetę. Rodėme vaizdus, kalbėjome. Po interviu A.Kosauskas pasakė: „Reikia pasveikinti Vidą Mačiulį su pirmąja Lietuvoje laida apie krepšinį“. Taip viskas ir prasidėjo“.

Pavadinimas gimė tik rengiant trečią laidą.

„Sunku buvo rasti gražų pavadinimą. Arūnas Pakula su Rolandu Maskoliūnu 1988 metais buvo išleidę, berods, keturis žurnalo „Krepšinio pasaulis“ numerius, kuris ir pasufleravo pavadinimą“, – prisiminė V.Mačiulis.

JUBILIEJINĖJE LAIDOJE PAVADUOS ULANOVAS

V.Mačiulis šiek papasakojo, kokia bus 1000-oji laida. Joje svarbų vaidmenį atliks „Žalgirio“ krepšininkas Edgaras Ulanovas, gimęs beveik kartu su „Krepšinio pasaulyje“.

„Prieš savaitę dėl intrigos pasakiau, kad vedžiau 999-tą laidą ir kad 1000-osios nevesiu, kad ją ves laidos bendraamžis. Visi ėmė spėlioti, kas jis“, - teigė V.Mačiulis.

„Kažkada buvo įsivėlęs netikslumas, kai laidą pradėjo transliuoti „Sport1“. Dėl reklamos sumetimų buvo paskelbta, kad Jonas Valančiūnas ir „Krepšinio pasaulyje“ gimė tuo pat metu.

Bet Jonas pavasarį gimęs. Tikslingiau „Krepšinio pasaulyje“ bendraamžiu vadinti E.Ulanovą, kuris gimė 1992 metų sausio 7 dieną“.

E.Ulanovas maloniai sutiko prisidėti prie 1000-osios laidos. Žalgirietis joje pavaduos patį V.Mačiulį.

V.Mačiulis buvo šalia jaunimo rinktinės, kai ši 2011 metais Rygoje tapo Europos čempione. Jau tuomet E.Ulanovas debiutavo „Krepšinio pasaulyje“ kaip vedantysis.

„J.Valančiūnas paėmė kamerą, o E.Ulanovas mikrafoną ir darė interviu su manimi. Jo ištraukas taip pat bus galima pamatyti sekmadienį“, - prasitarė V.Mačiulis.

DABAR – PAKILIMO METAS

„Pamenu, žmonės man vis sakydavo, kodėl leidi, kad laidą parodijuotų. Bet man buvo didelė garbė, kad mano oranžinis kamuoliukas atsirado ir „Dviračio šou“.

Man labai patiko, kaip Andrius Žebrauskas mane vaidino, o Rolandas Kazlas – Sergejų Jovaišą. Neseniai, ruošdamas filmą apie Šarūną Marčiulionį, filmavau interviu ir su R.Kazlu.

Paklausiau ir apie šią parodiją – ar prisimena? „Kaip neprisiminsiu?“, - sako. „Žinokit, kad bet ko neparodijuoja. Jei parodijuoja, reiškia laida yra aukščiausios klasės“.

Paklaustas, kokį laikotarpį laida išgyvena šiuo metu, V.Mačiulis nedvejojo: pakilimo.

To priežastis – prie laidos rengimo prisijungęs režisierius Kęstutis Brazdžiūnas, kuris, pasak V.Mačiulio, „Krepšinio pasaulyje“ pakėlė į naują kokybės lygį.

„Visą laiką nebuvo pinigų. Ir nėra. Vis pačiam reikdavo užsiimti ar montažu, ar režisūra. Kartais užsiimdavo kažkas kitas, kartais niekas. Nuo lapkričio pradėjau bendradarbiauti su režisieriumi Kęstutis Brazdžiūnu, kuris 20 metų buvo dirbo „Žalgiryje“, rūpinosi įvaizdžiu.

Dabar kiekviena laida kaip atskiras filmas. Pavyzdžiui, iš nepanaudotų filmo „Atėjo... Sabas“ kadrų Kęstutis sumontavo atskirą siužetą ir parodėme per laidą. Su įdomiai perėjimais, kūrybingai. Manau, dabar laida išgyvena kokybinį pakilimą“.

„Nelėpsiu, manydavau, kad žiūrovas to nesupranta. Maniau, kad parodai Sabonį, Marčiulionį ar dabartines žvaigždes ir to gana. Bet, pasirodo, supranta, kur yra subtilu, supranta montažo niuansus. Iškart pasipylė klausimai, kas atsitiko, kad taip pagerėjo. Manau, dabar esame geresnė laida. Kokybiškesnė“, - teigė V.Mačiulis.

Jis tikisi plėsti bendradarbiavimą su K.Brazdžiūnu, išnaudojant sukauptą ir nepublikuotą archyvinę medžiagą.

DVEJONĖS DĖL LAIDOS ATEITIES

Kiek dar jubiliejų „Krepšinio pasaulyje“ sulauks? V.Mačiulis nelinkęs prognozuoti.

„Tikrai turiu jėgų, turiu sumanymų. Bet dažnai pagalvoju apie pabaigą. Pakviečia į Olimpinį komitetą, va, rytoj A.Sabonis spaus dešinę. Pagarbą jaučiu, viskas gerai. Būna einu Gedimino prospektu Vilniuje, sustabdo žmonės, klausia, kaip su tuo „Žalgiriu“, kaip su „Krepšinio pasaulyje“.

Bet kartais atrodo, kad laida reikalinga tik man, autoriams ir galbūt žiūrovams, kurie užaugo su laida. Visiems kitiems... Nėra ko slėpti, laidą darau visuomeniniais pagrindais.

Keletą metų iš eilės laidos rengimui gaudavau pinigų iš KKSD. Praėjusiems metams nė vieno euro neskyrė, truputį Sabonio filmui gavau. Šiemet turbūt irgi nieko negausiu. Taigi vieną gražią dieną galbūt reiktų baigti.

Dabar turiu kitą mintį. Kol nesukursiu penkių filmų, kad palikčiau kažką didesnio ir geresnio, tol nepaliksiu santykio su krepšiniu“, – sakė V.Mačiulis, jau pradėjęs filmo apie Šarūną Marčiulionį filmavimus.

„Turiu minčių ir pasakyti, kad 1000 laidų yra riba, negaliu. Kita vertus, negaliu ir pasakyti, kaip bus toliau. Dabar yra sutartis iki sezono pabaigos.

Pasakyti, kad aš nenoriu ir man nusibodo, negaliu. Nuo to laiko, kai lauko aikštelėje prie dabartinio LSU pirmą kartą pamačiau „Žalgirį“ žaidžiantį su VEF, įsimylėjau krepšinį ir nuo jo niekur nepabėgsiu“.

alt
Julius Bliūdžius | Alfa.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama