K. Šeštokas: „Žalgiriui“ skaudžiai atsiliepė P. Jankūno pralaimėta mikrodvikova A. Kavaliauskui

Buvęs krepšininkas Kęstutis Šeštokas savaitgalį paniro į krepšinio aistras. Šešis kartus (1994, 1995, 1996, 1997, 1998 1999) LKL čempionu tapęs su Kauno „Žalgiriu“, o kartą (2002) – su „Lietuvos rytu“, finalinę „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ krepšinio fiestą stebėjo arenoje.

„KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finale triumfavo „Lietuvos ryto“ ekipa, kuri pilnutėlėje „Siemens“ arenoje 67:57 (20:17, 9:6,18:16, 18:20) įveikė „Žalgirio“ komandą, o Klaipėdos „Neptūnas“ mažajame finale 88:51 (20:9, 23:21, 24:15, 21:6) nepaliko vilčių Prienų-Birštono „Vytautui“ ir parvežė į Klaipėdą bronzos medalius.

Su buvusiu krepšininku – pokalbis apie turnyrą ir įspūdžius po jo.

Ar pasiteisino toks turnyro formatas?

Gaila, kad pirmosios rungtynės vyko penktadienį vidury dienos – mažai žiūrovų. Bet apskritai formatas patiko. Ir rungtynės, kai Prienai su „Žalgiriu“ pusfinaly žaidė, buvo įdomios. „Žalgiriui“ gan neįprasta buvo žemas varžovų penketas, kuris žaidė plačiai išsidėstęs. Po dviejų kėlinių komandas skyrė tik taškas, bet paskui Prienų komanda pavargo, nebepatraukė.

Apskitai intrigų turnyre nepritrūko? Intrigą kėlė vos pora rungtynių...

Taip. Prienai turėjo traumuotų žaidėjų, paskui prie jų prisidėjo Vilmantas Dilys su Vaidu Čepukaičiu. Tad liko 5–6 žmonės, jiems buvo per didelis krūvis. Rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu“ dėl 3-osios vietos jie visiškai pasidavė. „

Lietuvos rytas“ pusfinaly Klaipėdos ekipą, aišku, pervažiavo, per pirmą kėlinį įmesdamas 38 taškus – neatsimenu, kada tiek būtų per kėlinį įmetę. Vilniečiai numušė visą norą „Neptūnui“ kovoti toliau. Antra rungtynių pusė buvo tik formalumas.

„Lietuvos rytas“ geros formos. Ir rungtynėse su „Žalgiriu“, kas spindėjo, tai priekinė Vilniaus ekipos linija. Nustebino mane Adamas Lapeta. Ir prieš tai vienose rungtynėse jis žaidė gerai ir gynyboje, ir puolime. Gražu žiūrėti.

Prieš turnyrą, keliose LKL rungtynėse, „Lietuvos rytas“ gavo pora skambių antausių, pralaimėdamas vidutiniokams. Kas lėmė pergalę šiame turnyre?

Nežinau, kokia buvo pralaimėjimų Pasvalio ir Utenos komandoms priežastis – gal daugiau dėmesio treneris skyrė fiziniam pasiruošimui ir dėl to krepšininkai buvo neatsigavę. Akivaizdžiai sustiprinta komandos gynyba, įsigytas ukrainietis Denysas Lukašovas, rotuojama daug žaidėjų. Kibi gynyba – pagrindinis raktas į pergalę. „Žalgiris“ finale įmetė 57 taškus – mažai. Todėl ir nepataikė, kad buvo kibi gynyba. Gal ir psichologija prisidėjo. Didelis atkovotų kamuolių skirtumas (47-22 – aut. past.) .

Tai, kad „Lietuvos rytas“ pagaliau nutraukė titulų badą ir po šešerių metų pertraukos vėl kėlė taurę į viršų, grąžina intrigą į LKL finalus?

Žinoma, taip. „Lietuvos rytui“ liko pasirodymas jau vien LKL čempionate, o „Žalgiui“ - dar ir vienas Eurolygos ratas. Po to kauniečiai galės ramiai ruoštis LKL atkrintamosioms rungtynėms. Sunku pasakyti, ką naujo į „Žalgirį“ įneš naujasis gynėjas Jerome'as Randle'as. Bet kokiu atveju,jis sustiprins gynėjų grandį. Bet „Žalgiris“ neturi svarbaus „centro“ – Robertas Javtokas kol kas traumuotas, o jis atidirbdavo gynyboje. Yra Ianas Vougioukas ir Brockas Motumas, bet pastarasis – ne „centras“. I.Vougioukui vakar buvo sunku kovoti prieš A.Lapetą. A.Kavaliauskas buvo pastumtas į „ketvirto numerio“ poziciją ir uždengė Paulių Jankūną. Tai labai stipriai atsiliepė „Žalgiriui“ – P.Jankūnas daugiausia rinkdavo taškų.

Turnyrą papuošė snaiperių ir dėjimų konkursas. Kokį įspūdį paliko jie?

Dėjimų konkursas – tai skurdas. Kalbama, kad Ramone‘ui Moore‘ui iš Pasvalio ekipos tik dieną prieš pasakė, kad reikės dalyvauti dėjimų konkurse... Tai dar gerai, kad tą lenką (Rafalą Lipinskį, jis ir laimėjo dėjimų konkursą – aut. past.) pakvietė, būtų buvę išvis ne kažkas... Lenko dėjimai įspūdingi, jis ne vieną turnyrą yra laimėjęs. Nepagadintų ir NBA žvaigždžių dienos.