Reklaminis skydelis

I. Vougiokas: mano prisiminimai apie "Žalgirį" visada išliks šiltiPraėjusiame sezone Ianas Vougioukas buvo vienas Kauno "Žalgirio" lyderių. Lietuvos čempionai norėjo išsaugoti graiką, tačiau jis susigundė pelningesniu rusų pasiūlymu. 31 metų 211 cm ūgio puolėjas pasirašė kontraktą pagal schemą "1+1" su praėjusiame sezone netikėtai Eurolygoje trečią vietą užėmusiu Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" klubu, kuris dėl prasto pasirodymo VTB Vieningoje lygoje kitą sezoną žais tik Europos taurės varžybose.

Eurobasket.lt pateikia I.Vougiouko interviu, duotą laikraščiui "Nezavisimaja sportivnaja gazeta".

- Ianai, mano pirmasis klausimas neišsiskiria originalumu, bet jį užduoti būtina. Kodėl šią vasarą pasirinkote būtent Krasnodarą? Ir kokių dar paasiūlymų turėjote?

- Pirmiausia manimi domėjosi "Panathinaikos", o ir man tokia perspektyva tiko. Tačiau vėliau Atėnuose pesigalvojo, derybos nutrūko. Taip pat dar turėjau ir "Žalgirio" opciją.

- Bet nelikote...

- Suviliojo naujas iššūkis, kurį man pasiūlė Krasnodare. Na, ir vyriausiojo trenerio kandidatūra turėjo daug reikšmės, neslėpsiu.

- Kodėl taip norėjote žaisti vadovaujant Fočiui Katsikariui? Patinka jo žaidimo sistema?

- Greičiau dėl žmogiškų šio specialisto savybių. Jis man labai patinka. Pas Katsikarį kiekvienas gauna tai, ko yra vertas. Tai sąžininga ir man patinka.

- Suprantama, kad apie tai kalbėti anksti, tačiau visgi. Ar turite tokią nuojautą, kad "Lokomotiv" yra pajėgus grįžti į Eurolygą. Tam reikia laimėti Europos taurę arba patekti į VTB Vieningosios lygos finalą...

- Kaip teisingai pastebėjote, apie tai per anksti kalbėti. Nauja komanda, nauji žaidėjai, naujas treneris... Tik klubo darbuotojai savo vietoje. Dabar laukia atsakingi mėnesiai lipdant komandą. Svarbu, kad atsirastų tinkama "chemija" bendravime tarp žaidėjų, o taip pat žaidėjų su treneriu.

- Kuriame iš šių turnyrų lengviau pasiekti tikslą?

- Sunkus klausimas. Čia juk svarbu, koks varžovas tau teks lemiamoje stadijoje. Gali būti, kad turnyras silpnesnis, o varžovas nepatogus. Arba atvirkščiai. To nenuspėsi.

- O kas svarbiau Jums asmeniškai - laimėti Europos taurę ar patekti į VTB lygos finalą?

- Titulas ar finalas? Renkuosi titulą!

- O jei rinktis iš dviejų titulų?

- Čia jau sudėtingiau. Abu labai prestižiniai, abu nusprendžia sezono užduoties įvykdymą. Turbūt vienodai džiaugčiausi bet kuriuo titulu, kuris leistų "Lokomotiv" žaisti Eurolygoje!

- Kaip praleidote atostogas? Ilgėjotės krepšinio ar džiaugtumėtės galimybe dar pailsėti?

- Tai visada dvejopi jausmai. Tačiau galiu pasakyti, kad puikiai pailsėjau ir esu pasiryžęs grįžti į krepšinį. Pasirengęs priešsezoniniam etapui ir pradedu jį su pozityviu nusiteikimu.

- Esate patenkintas savo sezonu "Žalgiryje"?

- Taip, geras sezonas. Patekome į Eurolygos "Top 16" etapą. Žinoma, apie tokias aukštumas, kaip "Lokomotiv" galima tik pasvajoti, tačiau savo adrenalino dozę gavau. Laimėjome Lietuvos čempionatą. Su malonumu žaidžiau "Žalgiryje", mano prisiminimai apie šį klubą visada išliks šilti.

- Jūsų asmeninis karjeros pikas šiam momentui - pergalė Eurolygoje su "Panathinaikos" 2011 metais?

- Tai geriausias sezonas mano karjeroje. omet per metus laimėjome Eurolygą ir Graikijos čempionatą. Žinoma, buvo klubų, kur aš žaisdavau daugiau ir mano indėlis į pergales būdavo didesnis, tačiau dėl komandinio rezultato nė vienas sezonas nė iš tolo negali lygintis su tuo.

- O kas, jei aš pasakysiu, kad už poros metų laimėsite Eurolygą su "Loko"?

- Nėra nieko neįmanomo! Praėjusiame sezone "Lokomotiv" visiems tai įrodė. Jūs patekote į "Finalinį ketvertą" ir realiai pretendavote į titulą - tai labai galinga! Žinoma, antrą kartą užkopti į tokį kalną nė kiek ne lengviau. Tačiau darysime žingsnį po žingsnio ir kur nors pateksime.

altEurobasket.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama