Reklaminis skydelis

Šaras atvirai: apie svaiginančią karjerą, savo krepšinio filosofiją ir darbą NBAKauno „Žalgirio" vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius turėjo įspūdingą krepšininko karjerą bei puikiai pradėjo ir kitą – trenerio – karjeros etapą.

Žaidęs įvairiuose užsienio klubuose ir begalę kartų atstovavęs Lietuvai tarptautiniuose turnyruose, Šaras sukaupė neįkainojamos patirties, kurią gali perteikti kitiems.

Apie savo nuostabios karjeros vingius, svarbiausius prisiminimus bei savo krepšinio filosofiją kaunietis kalbėjosi su ispanų žurnalo „Full Basket" žurnalistu.

Pateikiame įdomiausias interviu vietas.

Apie karjeros pradžią: „Jau nuo ankstyvos vaikystės supratau, kad noriu žaisti krepšinį, bet iki dvylikos metų amžiaus nedariau to rimtai. Manau, kad viską pakeitė Lietuvos nepriklausomybės atgavimas, nes gavome šansą žaisti su savo šalies rinktine tarptautiniuose turnyruose. Tada pradėjau rimtai dirbti."

Apie studijavimo laikus JAV ir žaidimą NCAA: „Žaidžiau atakuojančio gynėjo pozicijoje ir nesijaučiau patogiai. Man buvo svarbu išnaudoti vasarą darbui bei priaugti svorio, bet tokiu būdu praradau greitį ir žaidimo nepagerinau. Bet prisiminimai nėra blogi. Studijos užsienio kalba ir kitos kultūros pažinimas labai padėjo mano mąstymui."

Apie sugrįžimą į „Barceloną" kaip treneriui: „Turiu daug gerų draugų Barselonoje. Miestas yra puikus, o klubas vienas didžiausių Europoje. Kodėl gi ne?"

Apie 2000 m. olimpines žaidynes Sidnėjuje ir pralaimėjimą JAV 83:85: „Prieš ketverius metus Atlantoje Lietuva amerikiečiams pralaimėjo dideliu skirtumu, tačiau jau grupės rungtynėse su JAV buvome nusiteikę kovingiau ir pralaimėjome 82:104. Jie turėjo individualistų komandą, o mes žaidėme puikiai, gerai gynėmės. Bet neužbaigėme darbo. Prisimenu, kad tai buvo puikus mačas ir kad vos nelaimėjome."

Apie geriausius karjeros 2003 metus, kai laimėjo viską su „Barcelona" ir tapo Europos čempionu su rinktine: „Pažvelgus į individualius ir komandos laimėjimus, tai tikrai geriausi mano metai. Tuo metu laimėjau gal dešimt titulų iš eilės. Bet tai pasiekiau dėl komandų ir dėl to, kad man pasisekė reikiamu laiku būti reikiamoje vietoje."

Apie 2003 m. Europos čempionato finalą ir pergalę prieš Pau Gasolio vedamą Ispaniją: „Tada turėjome labai subalansuotą komandą. Laimėti prieš Ispaniją nebuvo lengva ir tą galime matyti per pastaruosius metus. Tai buvo nepakartojama Lietuvos komanda su milžinišku kovingumu. Mums tai buvo neužmirštama, nes laimėjome čempionatą pirmą kartą nuo 1939 m. Įsivaizduokite... Lietuviai pergalę šventė keletą dienų. Tai vienas geriausių mano profesionalo karjeros momentų."

Apie 2004–2005 m. periodą, kai atstovavo Tel Avivo „Maccabi" ir dukart tapo Eurolygos čempionu: „Laikotarpis Tel Avive buvo fantastiškas. Ten žaidėme tokį krepšinį, kokio norėjau. Manęs niekas nekritikavo už klaidas, žaidėme greitai ir atvirai. Neturiu abejonių, kad Izraelyje žaidžiau geriausią karjeros krepšinį."

Apie 2004 m. pergalę prieš JAV Atėnuose ir 28 pelnytus taškus: „Neįsivaizduoju, bet galbūt tos rungtynės atvėrė man duris į NBA. Europoje buvau viską laimėjęs keletą pastarųjų metų, bet be to pasirodymo jie turbūt nebūtų taip atkreipę į mane dėmesį."

Apie karčią patirtį NBA: „Pasirinkau klaidingai. Rinkausi tai, kas man bus geriausia ateinančiam mėnesiui. Bet nesigailiu, kad vykau į NBA ir į „Pacers". Žaisti NBA buvo mano svajonė ir padariau tai pernelyg nesvarstydamas. Puikiai supratau, kad žaisiu mažiau negu Europoje, bet vis tiek esu patenkintas dėl to, kaip viskas susiklostė. Nepaisant to, kad taip ir neradau savo stiliaus bei vietos nei Indianoje, nei vėliau „Warriors". Ar galėčiau dabar rungtyniauti toje komandoje? Tai būtų nuostabu (juokiasi). Kaip ir sakiau, pasirinkau klaidingai, bet vis dėlto daug ko išmokau."

Ar sunku buvo pritapti Europos grįžus iš už Atlanto: „Nebuvo sunku, nes prieš tai žaidžiau 2007 m. Europos čempionate. Tikrai nepadariau klaidos, pasirinkdamas Atėnus. Žaidimas „Panathinaikos" buvo dar vienas svajonės išsipildymas. Ši komanda man gyvenime yra svarbiausia po „Žalgirio".

Apie 2009 m. laimėtą ketvirtą Eurolygos titulą: „Tų metų finalo ketvertas buvo geriausias. Keturi mačai baigėsi minimaliais skirtumais, žaidė CSKA, „Barca"... Buvo labai aukštas lygis, bet Atėnuose visi šnekėjo tik apie „Panathinaikos".

Apie Željko Obradovičiaus sėkmę ir kitus trenerius: „Tai geriausias treneris, su kuriuo man yra tekę dirbti. Jis turi labai aiškią krepšinio filosofiją bei puikiai perteikia ją praktikoje. Pagal žaidimo skaitymą ir žaidėjų išnaudojimą jis tikrai yra geriausias. Pesičius, Pascualis, Obradovičius, Renesesas, Gershonas... Iš visų jų daug ko išmokau, net ir blogų dalykų. Pesičius buvo labai griežtas, Pascualis puikiai prisitaikė prie situacijų rungtynių metu, o Obradovičius buvo tiesiog atvira krepšinio knyga."

Apie krepšinio pokyčius: „Šiuolaikiniame krepšinyje vis mažiau ir mažiau žaidimo nugara arti krepšio, padidėjo greitis. Žaidėjai dabar universalesni, taip pat pasikeitė „du prieš du" gynyba. Ar man patinka išaugusi tritaškių svarba? Tai nėra blogai, bet turi juos puikiai pataikyti. Tritaškis yra svarbiausias metimas vien dėl to, kad jo vertė didesnė negu kitų."

Apie savo žaidimo filosofiją: „Noriu žaisti greitai, bet turi prisitaikyti prie to, ką turi. Prieš dvejus metus komandoje geriausi žaidėjai buvo Ianas Vougioukas ir Paulius Jankūnas, todėl negalėjau žaisti greitai, norėdamas juos išnaudoti. Dabar krepšinis labai atletiškas ir reikia prisitaikyti prie situacijų, o tai nėra paprasta."

Apie galimybę treniruoti NBA klubą: „Būtų puiku treniruoti NBA klubą. Bet ir Europoje krepšinis yra aukščiausio lygio. Visada esu atviras pasiūlymams, todėl negaliu žinoti, kas nutiks."alt

Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis