Reklaminis skydelis

D. Adomaitis: apie natūralizavimo galimybę, kritiką po čempionato ir būsimus atrankos langus (VIDEO)Penktadienio rytą Lietuvos krepšinio federacijos surengtoje vaizdo konferencijoje dalyvavęs rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis atsakė į vedėjo Karolio Tiškevičiaus bei gerbėjų klausimus.

Paklaustas apie po turnyro trenerį užgriuvusią kritikos bangą, D. Adomaitis teigė, kad jos nesureikšmina.

„Čia yra mūsų darbo dalis. Nėra nė vieno darbo, kuris būtų tik pozityvas. Mūsų darbe yra pergalės ir pralaimėjimai. Reikia su tuo susitaikyti. Aš galiu atsiriboti nuo socialinių tinklų. Man tai nėra didelės problemos. Svarbiausia susikaupti ties savo darbu. Visgi reikia suprasti, kad žaidėjai yra visai kita karta. Trenerio darbas yra kiek įmanoma apriboti neteisingą informaciją ir sureaguoti.“

Kalbą pasukus apie Tomą Pačėsą ir jo išsakytą nuomonę, jog Arvydas Sabonis ir D. Adomaitis turi prisiimti atsakomybę dėl rinktinės nesėkmės, krepšinio specialistas nedaugžodžiavo.

„Neverta gaišti tam laiko. Nekalbėkime apie tai.“Po nesėkmingo Europos čempionato viešojoje erdvėje pasirodė nuomonės, jog rinktinės gretose atmosfera nekokia, tačiau D. Adomaitis tai kategoriškai paneigė.

„Rinktinėje ji visada buvo gera, neturėjome problemų niekada. Susirenka labai motyvuoti žmonės, kurie aukoja savo atostogas. Malonu iš kolektyvo išgirsti malonius atsiliepimus. Tai yra darbo įvertinimas. Aš vadovaujuosiu principu, kad pirmiausia turi duoti, o tada gausi atgal.“

Treneris dar kartą pripažino, jog ne itin kreipia dėmesio į internetinius komentarus ir jų neskaito, tačiau žaidėjams tai padaryti yra sunkiau.

„Žinoma, treneriui atsiriboti nuo visko nėra sunku, tačiau su žaidėjais yra kitaip – jie socialinėse medijose gyvena ir tai jiems yra normalu. Kiek kita situacija, kai užsienio žurnalistai pradeda teirautis apie tai, ką pasakė vienas ar kitas žmogus, tada tai jau liečia ir mane kaip trenerį bei žaidėjus. Trenerio darbas yra kiek įmanoma apriboti žaidėjus, tačiau jei pateikiama kažkokia klaidinga informacija – reikia sureaguoti".

Jis taip pat užsiminė ir apie buvusio rinktinės stratego Jono Kazlausko pagalbą bei patarimus ruošiantis turnyrui.

„Čempionato metu su treneriu J.Kazlausku nebendravome, tačiau teko bendrauti dar pasiruošimo metu dėliojant planus. Esu tikrai dėkingas treneriui už pagalbą, mat kai kuriose situacijose jo duoti patarimai tikrai padėjo priimti gerus sprendimus".

Paklaustas apie Donato Motiejūno situaciją, kuomet krepšininkas turėjo grįžti į JAV prieš pat čempionato pradžią, D. Adomaitis išsakė palaikymą aukštaūgiui.

„Turime suprasti, kiek kai kurie dalykai žmogui yra svarbūs gyvenime. Apie visą situaciją mes su juo apie tai kalbėjome. Panašias situacijas turėjo ir Eimantas Bendžius bei Jonas Valančiūnas. Mes pasakėme, kad nedarysime jokių kliūčių. Jo sprendimas buvo toks ir aš puikiai jį suprantu. Jo emocijos ir pastangos grįžus buvo aukščiausiame lygoje“, – sakė treneris ir pridėjo, jog nors D. Motiejūno žaidimo lygis nebuvo pats geriausias, tačiau krepšininkui trūko žaidybinės praktikos.

Rinktinės strategas išlieka atsargiai optimistiškas dėl galimybių, jog FIBA ir Eurolygos konfliktas išsispręs.

„Kol kas planuojame žaisti atrankoje be NBA ir Eurolygos žaidėjų, bet situacija dar galutinai neišsisprendė. Svarbiausia, kad būtų dialogas, o jis šiuo metu jau girdisi.“

Vis dėlto, D. Adomaitis teigė, jog galimų kandidatų žaisti atrankoje į pasaulio čempionatą jau sudarytas ir galutinai bus paskelbtas jau greitai.

„Jį turiu savo kompiuteryje, bet dar svarstau. Iki spalio 12-osios turiu pateikti 24 žaidėjų sąrašą. Kol kas turiu tikrai daugiau nei 24 pavardes. Turime daug jaunų žaidėjų, kuriems turime duoti šansą, norime, kad jie pamatytų rinktinės virtuvę“, - teigė rinktinės strategas, po to pridėjęs, kad į treniruočių stovyklą bus pakviesti 14 krepšininkų.

Pirmieji Lietuvos rinktinės varžovai atrankos turnyre - Kosovo krepšininkai. Paklaustas apie jų galimybes, treneris nedrįso nuvertinti būsimųjų varžovų.

„Yra žaidėjų, kurie yra girdėti. Kosovas tikrai moka žaisti krepšinį, o, be to, visi krepšininkai žaidžia kartu. Tai jų stiprybė. Manau, jog dabar komandų lygis išsilygino. Manau, kad šiose atrankose bus nemažai siurprizų. Žinom jų mentalitetą, žais namuose. Manau, jog bus nelengva.“

Paklaustas apie tai, ar rinktinei reikalingas sporto psichologas, D. Adomaitis skeptiškai žiūrėjo į šią galimybę.

„Apie tai kalbėjome po čempionato su LKF vadovais. Ta linkme dirbama, bet tai turėtų būti žmogus, kuris kiekvieną dieną gyventų su rinktine. Geriausia, kad tai būtų žmogus, kuris padėtų visai Lietuvos krepšinio piramidei - nuo jaunimo iki vyrų, o rasti tokį nėra lengva.“Europos krepšinio čempionate nugalėjus Slovėnijos rinktinei, kurios gretose rungtyniauja natūralizuotas krepšininkas - Anthony Randolphas - krepšinio gerbėjai ėmė diskutuoti apie galimybę ir Lietuvai natūralizuoti legionierių. Visgi, rinktinės treneris nemano, jog tai gera idėja.

„Neįsivaizduoju tokio scenarijaus, kad amerikietis galėtų žaisti mūsų rinktinėje. Lietuva yra krepšinio šalis. Čia turi žaisti mūsų šalies trenerių išauginti žaidėjai. Tai būtų lengviausias kelias, bet mes nenorime juo eiti“.

Dar vieną įdomų klausimą pateikė viena skaitytoja. Ji paklausė trenerio kas yra lengviau – užsiimti dukrų auginimu ar treniruoti vyrus. Treneris į šį klausimą atsakė su šypsena.

 „Visi žino, kad vaikai yra gėris, tačiau be abejo, kiekvienas darbas yra sunkus. Su vaikais reikia dirbti kiekvieną dieną, į tai įeina ir bendravimas, ir mokymas, vedimas ilgu gyvenimo kelio, o su rinktine yra kitaip – retesni susitikimai, darbas trumpesnis, aktyvesnis ir labiau koncentruotas".

Konferencijos pabaigoje treneris atsakė ir į kelis POP klausimus. Paklaustas, su kokia asmenybe norėtų papietauti D. Adomaitis įvardino futbolo trenerį Serą Alexą Fergusoną, kuris itin imponavo tuo, jog turėjo fantastišką karjerą, puikų požiūrį į komandą bei savo darbą. Kai kalba pasisuko apie ritualus prieš rungtynes, treneris pasakė, jog kažkokių įpročių neturi, tačiau kiekvieną kartą prieš mačą stengiasi nusiskusti barzdą.

Paprašytas išskirti kurį krepšinio stilių – Europos ar NBA – labiau mėgsta, treneris paminėjo europinį krepšinį, tačiau čia pat pripažino, jog tendencijos Europoje pradeda panašėti į tai, kas vyksta už Atlanto – žaidimas tampa vis greitesnis, vis daugiau komandų siekia turėti aukštaūgius, galinčius pataikyti iš toli.

alt

Alfa.lt ir Musukrepsinis.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama