Reklaminis skydelis

S. Jovaiša apie „Žalgirį“: „Kai komanda patiki treneriu, atsiranda rezultatai. Eurolygos sezono pabaiga turėtų būti įspūdinga“Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje šį sezoną išdarinėja tai, ko neprognozavo net ir didelis optimistas. Ketvirtadienį Kaune Lietuvos čempionai 74:68 paklupdė Eurolygos vicečempionę Pirėjo „Olympiakos“ komandą, iškovojo penktą pergalę iš eilės bei dešimtą turnyre ir pirmą Eurolygos ratą baigė turėdami neįtikėtiną pergalių ir pralaimėjimų santykį (10/5).Johanno Wolfgango von Goethe's filosofinės tragedijos herojus Faustas yra pasakęs: „Sustok, akimirka žavinga.“ Krepšinio specialistas Sergejus Jovaiša prieš Naujuosius metus pasirengęs perfrazuoti pasaulyje išgarsėjusią citatą. „Norisi, kad tas akimirksnis nesustotų. „Žalgiris“ viršija visus lūkesčius, ir tokie rezultatai stebina be galo. Nepamenu, kada matėme taip sėkmingai žaidžiantį Kauno klubą. Turbūt niekas nesitikėjo, kad 2017 metus baigsime tokios pakilios nuotaikos.“

Dešimt pergalių po pirmo rato. Paklaustas, kaip tai vertina, „Žalgirio vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius buvo konkretus: „Nereikia vertinti, nereikia sustoti.“ Sykiu jis pripažino, kad prieš Eurolygos sezoną sunku būtų buvę net įsivaizduoti, kad jo auklėtiniai pasieks tiek pergalių.

S. Jovaiša apie tai kalba pakylėtai: „Pamatėme stebuklą – kad galime būti tokio galingo turnyro viršūnėje. Dabar laukiame kito stebuklo – kad toje viršūnėje išsilaikytume ir galvotume jau nebe apie patekimą į aštuntuką, o į ketvertą. Pradžioje.“Išsikristalizavo stilius

– Kokios pergalės labiausiai įsiminė? – „Lietuvos žinios“ teiravosi Sergejaus Jovaišos.

– Visos. Ar laimėtos, ar pralaimėtos rungtynės, visos turi savo istoriją. Ir gerai, kad ta istorija sėkminga. Kai lauki kiekvienų rungtynių pabaigos, visos vienodai jaudina. O tai, kad minimalias galimybes turėdama komanda pasiekia tokias aukštumas, džiugina labiausiai. Visos komandos, su kuriomis žaidėme, yra stiprios, savo šalių čempionai arba lyderiai. Su visomis kovėmės dėl pergalės. Tai ir trenerių, ir žaidėjų nuopelnas, kad sugeba rasti raktus į sėkmingą kelią.“

Kauno klubas iš dešimties rungtynių penkerias laimėjo išvykoje. Ką tai sako?

– Žalgiriečiai turbūt nori įtvirtinti tradiciją, kai praėjusį sezoną svetur jiems sekėsi geriau nei namie. Dabar „Žalgiris“ turbūt susigyveno su savo aistruolių armija, kuri nepailstamai didėja, ir klubas siekia rekordų ne tik pagal pergales, bet ir lankomumą. Tikiuosi, tokiu keliu ir toliau eisime. Ir aštuntukas šį sezoną labiausiai tikėtinas. Praėjusį sezoną labai išgyvenome dėl nesėkmių savo arenoje prieš tuos klubus, kuriuos nugalėjome išvykoje. Ir tada „Žalgiriui“ nepavyko savo arenoje įtvirtinti sirgalių palaikymo. O dabar atsirado įprotis, kad ir namie galime parodyti savo pajėgumą, nepaisydami psichologinio gerbėjų spaudimo.

Galite įvardyti žaidėjų pavardes, kurios iš Kauno komandos jus labiausiai džiugina šį sezoną?

– Džiugina visi. Net iš Antano Kavaliausko galima kai ko naudingesnio sulaukti. Jau anksčiau esu sakęs, kad „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius šį sezoną yra pasmerktas rizikuoti – remtis tais žaidėjais, iš kurių gali sulaukti gero žaidimo ir nesulaukti. Ta įtampa juntama, tai jaučia ir žiūrovai. Bet išsikristalizavo stilius, kai kiekvienas žaidėjas, radęs tinkamą momentą, gali save naudingai parodyti. O tai inspiruoja trenerio pasitikėjimas krepšininkais.

– Ar jūsų nestebina snaiperio Artūro Milaknio drąsa?

– Jis yra kaip užprogramuotas robotas. Esame įsitikinę, kad, nepaisydamas savo psichologinės būsenos, Milaknis atliks savo darbą. Tik nežinia – sėkmingiau ar ne. Per kelerias pastarąsias rungtynes jo rankų prisilietimas prie pergalių buvo labai svarus.

Buvo skeptiškų nuomonių

– Kuo dabartinis „Žalgiris“ skiriasi nuo praėjusio sezono?

– Dabar daugiau kokybės ir mažiau neapsižiūrėjimo. Žinoma, neišvengiama klaidų gynyboje. Tačiau stabilumo lygis įtvirtintas, nes priešingu atveju būtų daugiau svyravimų. Dabar tokių juodų duobių, palyginti su praėjusiu sezonu, yra mažiau. Galėjome ir su Maskvos CSKA pakovoti dėl pergalės, ir su Rusijos klubu „Chimki“ išvykoje. Išskyrus dvejas rungtynes (su „Real“ Madride ir su Vitorijos „Baskonia“ Kaune), kurios buvo beviltiškos, su kitomis ekipomis žaidėme garbingai ir sėkmingai.

Ko tikitės iš antro Eurolygos rato?

– Kito kelio nėra, kaip tik galvoti apie aštuntuką ir sėkmingą pasirodymą atkrintamosiose varžybose. Prognozuoti anksti, bet matant, kad visos komandos su turimomis žalgiriečių pajėgomis įveikiamos, kitokių prognozių ir negali būti. Prasidėjus Eurolygos sezonui buvo skeptiškų nuomonių. Esu girdėjęs net ir absurdiškų, kad iki Naujųjų metų „Žalgiris“ turės tik 2–3 pergales. Aš tikrai taip negalvojau. Nes jaučiamas trenerio Jasikevičiaus progresas. Jis užsirekomendavo kaip mokantis iš žaidėjų išreikalauti, o krepšinį Šarūnas supranta išties labai gerai. Kai komanda patiki treneriu, atsiranda rezultatai. Eurolygos sezono pabaiga turėtų būti įspūdinga.

altSaulius Ramoška | Lietuvos žinios (lzinios.lt)ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis