Reklaminis skydelis

Klivlande laukiamas A. Gudaitis kabinsis už šanso žaisti NBA: aš tinku tai sistemaiMartynas Bendikas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Artūras Gudaitis – bene didžiausią proveržį šį sezoną padaręs Lietuvos krepšininkas. Pirmą kartą rungtyniauti į užsienį išvykęs aukštaūgis vilkėdamas Milano „AX Armani Exchange“ marškinėlius tapo Eurolygoje gerbiamu centru, o tokia reputacija jau šią vasarą jam gali atverti duris ir į dar aukštesnį lygį – NBA.Į savaitę truksiančią Lietuvos rinktinės stovyklą pirmadienį atvykęs A. Gudaitis jau žino, ką veiks jai pasibaigus. Vidurio puolėjas yra numatęs kelionę į Klivlandą, kur pasirodys NBA vicečempionų „Cavaliers“ trenerių štabui, akylai jį stebinčiam viso sezono metu.

„Dar nėra nuspręsta tiksli data, bet aš vyksiu į Klivlandą. Tiesiog pasitreniruoti su jais, Vasaros lygoje nežaisiu. Jie nori pasičiupinėti, kas ir kaip, pamatyti gyvai ir tiek. Bet data dar nenuspręsta, todėl bilietų kol kas neturiu“, – tinklalapiui Krepšinis.lt atskleidė A. Gudaitis.

Pasitaikančių gyvenimo šansų veltui nešvaistantis A. Gudaitis nenori praleisti ir šanso prasimušti į stipriausią pasaulio krepšinio lygą. Jei tokį šansą suteiks galimas kardinalus NBA vicečempionų sudėties atnaujinimas, aukštaūgis yra nusiteikęs jį priimti.

„Jei yra šansas gyvenime, visada reikia jį imti. Nesvarbu, ar tai būtų krepšinis, ar kažkas kita. Jei bus šansas, aš bandysiu į jį kabintis“, – sakė atletas, kuriuo „Cavaliers“ vadovai galimai svarsto pakeisti Klivlande neįsitvirtinusį kroatų talentą Ante Žižičių.Kokie įspūdžiai po pirmosios rinktinės treniruotės?

– Įspūdžiai patys geriausi. Visi atvykę žaidėjai yra draugai, smagu juos pamatyti, smagu susirinkti vėl visiems kartu.

Rinktinėje – net 4 vidurio puolėjai. Ar ne per daug? Ar treniruotėje jau spėjote pasistumdyti su J. Valančiūnu ir D. Saboniu?

– Ne, dar nesistumdėme. Pirmoji treniruotė dar buvo be kontakto. Stumdysimės kiek vėliau. Manau, jog centrų nėra per daug. Kuo daugiau sveikos konkurencijos, tuo geriau.

Sezonas buvo ilgas, ar netrūksta jėgų taip greitai prasidėjus rinktinės reikalams?

– Nemanau, kad yra kažkoks jėgų trūkumas. Esame šiek tiek atjaunėjusi rinktinė. Man asmeniškai nuovargis tikrai nesijaučia.

– Šį sezoną pirmą kartą žaidėte užsienyje. Ar skani ta legionieriaus duona?

– Duona kaip duona (šypsosi). Ką norėjau, tą ir gavau, todėl džiaugiuosi. Man viskas tiko, patiko. Eurolyga – tai viskas, ko reikia.Kaip vertinate sezoną, savo ir Milano komandos sėkmę?

– Man svarbu buvo parodyti, kad aš galiu žaisti Eurolygoje. Asmeniškai tiesiog norėjau atrodyti solidžiai kiekvienose rungtynėse ir tiek. Komandai sezonas nebuvo įspūdingas, bet tikėkimės ateityje bus geriau.

Pats turite iki 2021 metų galiojančią sutartį su italais, bet ar esate tikras, kad žaisite Milane ir kitą sezoną?

– Maždaug taip. Ši vasara dėl klubo yra ramesnė. Nežinau, jeigu, sakykime, pasiseks super kažką parodyti Amerikoje, galbūt jie kažką pasiūlys. Visgi kol kas realiausias variantas, kad būsiu Milane.

Jaučiate, kad Italijoje padarėte didelį progresą ir esate geresnis žaidėjas nei prieš metus?

– Galbūt įgijau daugiau pasitikėjimo savimi. Gavau daug pasitikėjimo iš trenerių. Stengiausi tai perteikti aikštelėje. Tai daug duoda, nes kai turi pasitikėjimo savimi ir matai, kad gali žaisti, geriausiame lygyje Europoje, tada tu jautiesi visai kitaip.

Kaip palaikote ryšį su Klivlando komandos atstovais?

– Daugiausiai bendrauju su jų skautu, kuris dirba Europoje. Su visais kitais, generaliniu vadybininku ir panašiai kalba mano agentas. Aš sezono metu stengiuosi apie tai net negalvoti. Ir dabar koncentruojuosi į rinktinės reikalus, o kai jie pasibaigs, tada ko gero susėsime ir pašnekėsime su jais kažką rimčiau.

Sakote, kad „Cavaliers“ nori jus pačiupinėti. Ar jaučiate, kad turite tai, ką jie nori užčiuopti?

– Sunkus klausimas (šypsosi). Man atrodo, kad aš tinku tai sistemai, kas liečia krepšinį už Atlanto. Bet sakau, čia specifiniai dalykai. Nėra aišku, ko jiems reikia. Gal jiems reikia kažko kito, tai va, dėl to aš nesu tikras.

Talentingajam kroatų vidurio puolėjui A. Žižičiui atsiskleisti Klivlande nepavyko, o tai, panašu, ir skatina „Cavaliers“ dairytis Europoje naujo centro. Ar nesėkminga kroato patirtis jūsų neatbaido?

– Nenoriu komentuoti kitų žaidėjų sėkmės, gali būti daug niuansų, galbūt jiems kažkas nepasisekė ir panašiai. Nežinau, bet manęs tai tikrai neatbaido. Jei yra šansas gyvenime, visada reikia jį imti. Nesvarbu, ar tai būtų krepšinis, ar kažkas kita. Jei bus šansas, aš bandysiu į jį kabintis.

Ar sezono metu domitės tuo, kas vyksta NBA lygoje ir kaip žaidžia ta pati „Cavaliers“ komanda?

– Tikrai pasižiūriu rezultatus, ypač atkrintamosiose varžybose. Įdomu, aišku, atitolęs nuo NBA nesu.

Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt


Martynas Bendikas | DELFI.lt ir Krepsinis.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama