Paieška


Apsilankyk!Reklama

V. Chomičius apie „Žalgirio“ sirgalius: „Turime nuostabius fanus, dėl kurių verta nenurimti ir kovoti iki paskutinio lašo“„Fantastiškas žaidimas. Manau dabar tikrai neliko nepatenkintų. Rungtynes šį kartą pats net stebėjau ne kaip treneris, o sirgalius. Kai žvelgi, kaip sirgalius, matai visą rungtynių grožį dar geriau. „Žalgiris“ sublizgėjo visu gražumu“, – džiaugsmu dėl „Žalgirio“ pergalės tryško buvęs krepšininkas, o dabar Alytaus „Dzūkijos“ komandos treneriu dirbantis Valdemaras Chomičius.O džiaugtis galėjo kiekvienas „Žalgirio“ sirgalius, kadangi ketvirtadienio vakarą Kaune, Eurolygos mače Lietuvos čempionai surengė puikų vakarėlį, kai be jokio gailesčio 98:64 sutrypė Las Palmo „Gran Canaria“ klubą.

Tai buvo tarsi gaivus oro gurkšnis po daugybės apmaudžių nesėkmių, kurios žalgiriečiams beveik nubraukė šansus patekti į kitą etapą.

Žalgiriečiai demonstravo tokią energiją, kokią visi regėjo labai seniai bei smaginosi efektingais epizodais, daugybę kartų drebino krepšį galingais dėjimais.

Su lrytas.lt bendravęs V.Chomičius pasidžiaugė, kad žalgiriečiai sugebėjo taip paprastai atrasti savąjį žaidimą, pagyrė jaunimą bei ragino toliau išlaikyti tikėjimą.

Kaip vertinate įspūdingą „Žalgirio“ pergalę?

– Gražu žiūrėti. Manau visi liko patenkinti, buvo taip, kaip ir mes norime matyti. Kas tai lėmė? Paprasti ir labai visiems suprantami dalykai.Pirmoje eilėje, tai nusiteikimas. Daugiau nei akivaizdu, kad treneriui pavyko psichologiškai paruošti savo auklėtinius kovai po daugybės skaudžių nesėkmių. Tuomet visų tarpusavio problemų išsprendimas, ko, galbūt, trūko anskčiau, nes nepaisant daugybės traumų, žaidimas klijavosi puikiai.

Kai viskas gaunasi tiek gynyboje, tiek ir puolime, tada ir atsiranda būtent tokia energija, kuri priverčia būti dar agresyvesniu. Vienas aspektas dengė kitą ir taip išjudino iš vietos.

Galbūt papildomos energijos pridėjo noras greičiau į šalį nustumti visas kitas skaudžias nesėkmes?

– Nereikia gilintis į tokius dalykus. Sportas toks jau yra. Viena dieną gali primesti daugybę metimų ir nepataikyti tik vieno, o kitą dieną galvoti, kad pataikysi daug, bet nieko nenuveikti.

Negali pasakyti, kaip bus. Patyręs žaidėjas gali save atrasti visur ir bet kada. Tačiau visada malonu, kai rungtynės pavyksta kelis kart geriau, nei visi tikėjosi. Būtent taip ir buvo žaidžiant prieš „Gran Canaria“.

Las Palmo klubo žaidimas buvo toks, kad daugelis net kalbėjo, jog tai visiškai neatitinka Eurolygos lygio. Sutiktumėte?

– Užtenka pažvelgti į tai, kad jie geriausias rungtynes žaidžia namuose. Čia kaip ir „Žalgiriui“ gruodžio mėnesį, taip ir jiems. Vien keliaujant ore teko praleisti daug valandų. Bet jie ir savo čempionate  neblizga. Susidaro vaizdas, kad yra kažkokiame ieškojimų kelyje. Ir treneriai keitėsi, ir žaidėjai.

Kadangi rungtynės buvo gana lengvos, tai aikštėje laiko gavo ir „Žalgirio“ jaunimas. Kaip galima vertinti jaunųjų žalgiriečių – Eriko Venskaus, Luko Ulecko, Roko Jokubaičio pasirodymus?

– Jaunimas visada turi gauti daugiau ar mažiau laiko ir jiems turi būti keliamas uždavinys būti pasiruošus. Ką tai reiškia? Kai komanda ilsisi, tau reikia eiti treniruotis. Privalai būti šimtu procentų pasiruošęs, fiziškai taktiškai ir panašiai.

Tada net  ir minutei išėjęs į aikštę gali būti naudingas – apsiginti, atlikti perdavimą, metimą. Tada užsitarnauji dar vieną minutę ir pasitikėjimą. Taip gali ir iki begalybės, jeigu tik užteks jėgų ir sėkmės.

Rungtynėse netrūko efektingų epizodų. Ar tai buvo dėl to, jog žaidimas „Žalgiriui“ pasirodė lengvas?

– Taip. Kai sekasi, tuomet pasirodo ir šioks toks atsipalaidavimas ir išradingumui nėra ribų. Tuo labiau, kad „Žalgiris“ turi tokių žaidėjų, kurie gali pasižymėti efektingais epizodais.

Labai logiška, nes jei rungtynės vyktų taškas į tašką, tuomet svarbu kiekvienas metimas ir negali leisti sau eksperimentuoti. Efektingi epizodai yra žaidimo dalis ir labai džiugu, kad buvo daug progų tai padaryti,

Iki sezono pabaigos belieka penki mačai. Ar dar galima puoselėti viltis patekti į kitą etapą?

– Reikia laimėti visas rungtynes, kiek tik įmanoma ir tada spręsti. Dabar negalima nusiteikti prieš ką laimėti, o ką ne. Reikia eiti ir kovoti su visais. Kovoti verta iki paskutinio lašo. Turime gerus sirgalius, kurie palaiko ir jaudinasi. Tai vien dėl jų verta nenurimti.Tomas Zmitrevičius | lrytas.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama