Paieška


Apsilankyk!Reklama

V. Šeškus atskleidė, kodėl vengiama kritikuoti „Žalgirį“: „Juk Lietuvoje tai šventa karvė“„Apie „Žalgirį“ kalbėti yra nedėkingas reikalas – Lietuvoje tai išskirtinė komanda, lyg šventa karvė. Va, komentatorius Vaidas Čeponis pakritikavo Kauną ir jau nekomentuoja Eurolygos. Slidus tas reikalas išsižioti prieš „Žalgirį“, – kvatojo Prienų „Skycop“ ekipos strategas Virginijus Šeškus, kalbėdamas apie kauniečių pergalę Eurolygoje prieš Miuncheno „Bayern“ komandą.„Žalgiris“ vis dar išlaiko intrigą Eurolygoje, nors nesėkmė iškart sudaužytų visas žalgiriečių viltis žaisti turnyro ketvirtfinalyje.

Šarūno Jasikevičiaus vedami krepšininkai turnyre surengė trečiąjį dviejų pergalingų dvikovų spurtą, ketvirtadienį namie įveikę „Bayern“ 85:79.

Savaitę prieš „Žalgiris“ nepasigailėjo Las Palmo „Gran Canaria“ 98:64.

Tačiau trijų mačų iš eilės Kauno krepšininkai šį sezoną dar nėra laimėję.

„Komanda yra toks gyvas organizmas ir žaidžia tuomet, kai gali žaisti. Viską lemia krepšininkų traumos – jei jų daug, vargu ar galima tikėtis sėkmės.

Šiai dienai „Žalgiris“ atsispyrė nuo traumų dugno, todėl ir rezultatas yra. Galime tiesiog sezoną sudėlioti pagal traumų kiekį – kai jų nėra, kauniečių reikalai Eurolygoje tikrai geri. Tiesiog sugretinkime traumų ir pralaimėjimų statistiką ir viskas bus aišku“, – tikino Prienų klubo vedlys.

Šnekėdamas apie 12-ąją pergalę Eurolygoje V.Šeškus svarstė, kad be gero žalgiriečių žaidimo komandą lydėjo ir būtina sėkmė.

„Žinoma, dabar nemažai sirgalių pradės šaukti man – ko čia lendi į „Žalgirio“ daržą, ko aiškini, žiūrėk savo reikalų, nekritikuok, tai išskirtinė komanda. Bet reikia pripažinti, kad be Edgaro Ulanovo dviejų tritaškių iš eilės, galėjo būti ir sunkus momentas kauniečiams. Tai galima laikyti ir būtina pergalei sėkme“, – šnekėjo „Skycop“ strategas.Ar nestebina „Žalgirio“ ryžtas kabintis net į teorines galimybes prasibrauti į Eurolygos ketvirtfinalius. Ne per vėlai Lietuvos čempionas atsibudo?, – buvo paklaustas 52-ejų V.Šeškus.

– „Žalgiris“ Eurolygoje žaidžia tikrai neblogai ir rodo gerą krepšinį – tai reikia pripažinti. Kitą vertus, tame turnyre kovoja ne vidutiniokai, todėl gal ir mūsiškių užimama vieta atitinka galimybes.

Lietuvos čempionai yra aplenkę tuos klubus, kurie tikrai yra silpnesni Eurolygoje. Gal tik „Chimki“ netikėtai keistai pateko į tą nevykėlių sąrašą.

Bet Kaunui šiame sezone koją kiša ir tai, kad didžioji dalis garsių ir žinomų komandų priprato, prisiderino prie žalgiriečių žaidimo – perkando sistemą ir pergalės laimimos tik vidinės energijos dėka.

Man daug kas LKL sako – tai žinome Šeškaus taktiką, todėl yra aišku kaip su jo ekipa kovoti.

Tai žiemą kai kurie klubai buvo visiškai perkandę kauniečių strategiją. Bet pastaruoju metu Šarūnas Jasikevičius leidžia krepšininkams nemažai improvizuoti.

Negali pasakyti, ar tai suplanuota – gali būti, kad „Žalgiris“ tiesiog atsikratė tos praėjusio sezono laimėtojų naštos, gal supranta, kad gali ir neprasibrauti į atkrintamuosius mačus, todėl pradėjo žaisti labiau atsipalaidavęs ir rezultatas tiesiog tapo akivaizdus – prasidėjo varžovų triuškinimai.

Tikite, kad žalgiriečiai gali pagauti Eurolygos sėkmės paukštę?

– Užtenka, kad komanda išsikeltų tuos tikslus – būti aštuntuke. Tuomet ir atsiranda motyvacija – be jos nieko nebus. Nereikia klausytis tų, kurie aiškins, jog užėmus aštuntą vietą tektų tapti Stambulo „Fenerbahce“ patrankų mėsa, kad nugalėti turkus nėra šansų.

Kauniečiai dar pažaistų ilgiau Eurolygoje, užsidirbtų dar papildomai pinigų – ar tai blogai?

Svarbu yra patekti, o tos galimybės tikrai aiškios: reikia įveikti Tel Avivo „Maccabi“ ir tą patį „Pirėjo „Olympiakos“.

Tiesa, jų aikštėje – bet jei tavęs nekausto visokios baimės, tai, žiūrėk, ir yra tie laimėjimai, nes varžovas labiau bijo pralaimėti.

Į Kauną ketvirtadienį atvykęs Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu kalbėjo ir apie klubų norus ar galimybes pasitraukti iš šalies čempionatų ir kovoti tik Eurolygoje. Juolab, kad planuojama lygos plėtra. Ar galite įsivaizduoti, kad „Žalgiris“ pasitrauks iš LKL?

– Tai būtų rimtas smūgis lygai. Pradžioje labai būtų sunku – didžioji dalis rėmėjų į LKL ateina dėl „Žalgirio“. Būtų blogai, jei „Žalgiris“ išeitų, būtų blogai, jei ir „Rytas“ pasitrauktų.

Sakysime, po kiek laiko likę klubai tobulėtų, bandytų kelti čempionato intrigą, tačiau tokia komanda, su tokia istorija ir tokia savo veikla, taptų dideliu praradimu šalies krepšiniui.

Bet intrigos LKL būtų daugiau – tuomet sunku būtų kalbėti apie turnyro nugalėtoją.

– Matote, čia yra įvaizdžio reikalai: kauniečiai gali tris kartus pralaimėti „Neptūnui“, prarasti Karaliaus Mindaugo taurę, kažkiek suklupti Eurolygoje, tačiau sirgalių palaikymas ir susidomėjimas vis tiek išlieka aukščiausiame lygyje.

Ir mes, kiti klubai, tai jaučiame: galime bet kokią reklamą dėtis ir kviesti į tam tikrus mačus, bet jei atvažiuos „Žalgiris“ ar „Rytas“, žinok, salė bus pilna žiūrovų.

Tai šiuo atveju galimą intrigą nusveria pačių klubų svoris ir jų indėlis į šalies krepšinį.

Todėl, mano galva, „Žalgirio“ pasitraukimas iš LKL taptų labai rimtą problema visam Lietuvos krepšiniui.Modestas Krukauskas | lrytas.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama