Paieška


Apsilankyk!Reklama

R. Šiškauskas: „Gaila, kad „Žalgirio“ pergalių serija yra vėloka“Kauno „Žalgirio“ ekipa kaip buldozeris skinasi kelią Eurolygos finišo link ir grasina pralaužti turnyro ketvirtfinalio barikadą – žalgiriečiai trečiadienį paneigė visas galimas prognozes, po dvejų metų pertraukos Tel Avive ant menčių paguldė „Maccabi“ atstovus 85:83 ir tęsia peštynes dėl kelialapio į turnyro ketvirtfinalį.Net ir keturių nesėkmių seriją Eurolygoje turėję kauniečiai šį sezoną Eurolygoje pirmą kartą pasiekė tris laimėjimus iš eilės: nurungė Las Palmoso „Gran Canaria“, Miuncheno „Bayern“ ir Izraelio komandą.

LKL čempionai turi galimybių pratęsti šią seriją iki keturių – penktadienį namie žalgiriečiai susikaus su varžybų autsaideriu Stambulo „Darussafaka“.

„Gaila, kad „Žalgirio“ pergalių serija atsirado šiek tiek vėlokai, nes klubas tikrai turi potencialo, – kalbėjo buvęs garsus krepšininkas, o dabar Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Ramūnas Šiškauskas. – Bet tam galima surasti ir aiškių bei objektyvių priežasčių.

Negalima paneigti, kad turėtos traumos iš esmės išmušė kauniečius iš žaidimo ritmo. Žinoma, ir kiti klubai buvo susidūrę su panašiomis situacijomis, tačiau kai turi labai daug traumuotų krepšininkų, tai turi įtakos žaidimui ir rezultatams. Tikiuosi, „Žalgiris“ pratęs savo seriją ir su „Darussafaka“. Tokios serijos labai gelbėja nuo galimų duobių ekipą.“

Kalbėdamas apie kauniečių akistatą su „Maccabi“, Lietuvos rinktinės trenerio asistentas sakė, kad sėkmės garantu šiuo atveju tapo idealiai sužaistos paskutinės mačo minutės gynyboje.

„Komanda turėjo 14 taškų deficitą, po to prieš lemiamą ketvirtį – minus devynis taškus. Sakyčiau, paskutiniame kėlinyje „Žalgiris“ viską padarė sužaidęs idealiai gynyboje. Tada „Maccabi“ žaidime pasipylė neparengti metimai, klaidos.

Pats „Žalgiris“ nesustojo ir tai buvo labai svarbus akcentas, nes šiuo atveju didesnis spaudimas buvo ne „Žalgiriui“, o namie kovojusiam „Maccabi“.

Juk abiem klubams tai, galima sakyti, buvo žūtbūtinis mūšis. Bet išėjo, kad pergalei labiau buvo pasirengę kauniečiai, nes jie išlaikė kibumą ir agresyvumą“, – tikino R.Šiškauskas.Galima kalbėti, kad šiuo atveju laimėjimą prieš „Maccabi“ nukalė komandos „mažiukai“ – jie lemiamame ketvirtyje griežė pagrindiniais smuikais? – lrytas.lt paklausė R.Šiškausko.

– Reikia pasakyti, kad pagrindiniam žalgiriečių centrui Brandonui Daviesui šis mačas tikrai nebuvo pats geriausias. Aš manau, kad treneris Šarūnas Jasikevičius šioje dvikovoje ilgai ieškojo sprendimų dėl žaidėjų – gal net ir žiūrėjo ne visai standartinių penketo variantų.

Kartais ir tokių sprendimų reikia norint perlaužti rungtynių eigą, norint įnešti ugnelės į rungtynes.

Manau, mažu penketu žalgiriečiai žaisti dvikovos pabaigos tikrai neplanavo, tačiau pasimatė, kad būtini būtent tokie sprendimai, ir tai pasiteisino.

Krepšinio specialistai teigia, kad įtikinamos ar valingos „Žalgirio“ pergalės pastaruoju metu ne tik Eurolygoje, bet ir LKL atsirado po to, kai kauniečių strategas lyg ir atleido labai stipriai užsuktus derinių varžtus – leidžia žaidėjams daugiau improvizuoti. Jūs tai pastebėjote?

– Kad galėtum tiksliai pasakyti, ar taip yra, reikia būti su komanda, kaip sakoma, ekipos viduje – žinoti, kokie deriniai, kas yra planuojama, kam skiriamas paskutinis metimo žodis.

Kitu atveju galima daug ką prisigalvoti ir kalbėti. Faktas toks, kad pradžioje turi būti komandinė drausmė ir turi būti privalomai vykdomas žaidybinis planas.

Faktas ir tai, kad tiems žaidėjams, kurie sugeba improvizuoti, privalu leisti tai daryti. Manau, kad nė vienas treneris nebūtų patenkintas, kad tas krepšininkas, kuris nelabai turi potencialo improvizuoti aikštėje, tai pradėtų daryti. Tad „Žalgiryje“ improvizuoja tie, kam tai galima. Ar tai reikia vadinti vadelių atleidimu, nežinau.

Dar tikite, kad „Žalgiris“ turi galimybių prasibrauti į Eurolygos ketvirtfinalį?

– Žiūrėsime. Blogiausia, kad dabar jau viskas priklauso ne tik nuo „Žalgirio“, bet ir varžovų. Labai sunki situacija – ir klysti žalgiriečiai negali, ir dar privalo tikėtis palankių rezultatų. Na, krepšinyje visko būna, tad kol yra vilties, reikia ja tikėti.
Modestas Krukauskas | lrytas.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama