Paieška


Apsilankyk!Reklama

Antrąjį LKL sezoną pasitinkantis G. Radzevičius: „Tikiuosi, kad kitas sezonas bus geresnis tiek man, tiek komandai“2017/2018 metų sezone naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) krepšininku tapęs Gytis Radzevičius pakėlė sparnus ir persikėlė į pajėgiausią nacionalinį čempionatą – Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL"). Pasirašęs trejų metų sutartį su Utenos „Juventus" klubu pasirašęs vilnietis praėjusią vasarą apie debiutą kalbėjo atsargiai ir nė nenumanė kas jo laukia.Prasidėjus oficialioms rungtynėms G.Radzevičius tikėjosi sulaukti žaidimo laiko, bet „Juventus" trenerių štabas galvojo visiškai kitaip ir puolėjas beveik visą rungtynių laiką leido ant atsarginių žaidėjų suolelio. Viskas pradėjo keistis, kai 23 metų 197 cm ūgio krepšininkas galiausiai sulaukė Utenos ekipos vyr. trenerio Žydrūno Urbono pasitikėjimo Karaliaus Mindaugo taurės aštuntfinalio etape su Kėdainių „Nevėžiu" ir skirtas žaidimo minutes išnaudojo produktyviai.

Žiemą, kai „Juventus" klubą paliko į Izraelį rungtyniauti išvykęs Alexas Hamiltonas, pavyko dar labiau pralaužti ledus. Uteniškiai praėjusiame sezone turėjo finansinių problemų, todėl pamainos išvykusiam amerikiečiui neieškojo, todėl atsirado daugiau papildomo žaidimo laiko kitiems ekipoje likusiems krepšininkams, tame tarpe ir Gyčiui. Sportinio pykčio pritvinkęs lengvasis krašto puolėjas atrodė vis užtikrinčiau ir greitai pamiršo ką reiškia beveik visą rungtynių laiką įvykius aikštelėje stebėti iš šono.

„Pirmoje sezono pusėje man sunkiai atsirasdavo vieta rotacijoje, kadangi buvau labiau vienuoliktas ar dvyliktas žaidėjas, tai paprasčiausiai to laiko neužteko. Žinoma, galbūt ir treneris iš pradžių manimi nepasitikėjo, nes atėjau iš Nacionalinės krepšinio lygos.

Paskui sulig kiekvienu mėnesiu pats jaučiausi vis tvirčiau, treneris parodė pasitikėjimą, man pavyko jį pateisinti ir galiausiai išvyko Alexas Hamiltonas, kuris nebuvo mano pozicijos žaidėjas, bet jo išvykimas lėmė papildomų minučių atsiradimą, ir žingsnis po žingsnio aš išsikovojau daugiau žaidimo laiko", – pasibaigusį debiutinį sezoną „Betsafe-LKL" čempionate apibendrino karjerą Utenoje tęsiantis G.Radzevičius.Paklaustas, kas labiausiai įsiminė iš jau praėjusių krepšinio metų, krepšininkas teigė, kad visas debiutinis sezonas buvo įsimintinas, bet ieškodamas atsakymo į klausimą ilgai neužtruko ir atskleidė – pergalė atkrintamosiose rungtynėse prieš „Betsafe-LKL" pirmenybių vicečempioną Vilniaus „Rytą".

„Vienareikšmiškai labiausiai iš praėjusio sezono įsiminė Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio dvikova su „Rytu", ypatingai iškovota pergalė namuose. Prisiminus tą seriją dabar šiek tiek gaila, nes turėjome galimybę laimėti ir pirmas rungtynes Vilniuje, jei taip būtų atsitikę, kas ten žino, gal būtume iškovoję ir kelialapį į pusfinalį"

Antroje sezono pusėje G.Radzevičius ne tik sulaukė daugiau žaidimo minučių, bet spėjo ir pasižymėti efektingu dėjimu per „Ryto" komandos talentą Deividą Sirvydį, kuris užkariavo ne tik savaitės ar mėnesio gražiausių epizodų viršūnę, bet buvo sirgalių išrinktas įspūdingiausiu sezono momentu. Pats krepšininkas džiaugėsi ir atskleidė, kad toks pripažinimas buvo šiek tiek netikėtas.

„Labai malonus įvertinimas, kaip ir kiekvienas komandinis ar asmeninis prizas, žinoma, tas suteikia dar daugiau motyvacijos siekti savo užsibrėžtų tikslų. Iš pradžių nesupratau, kaip įdėjau, todėl nebuvo jokių minčių, kad jis gali būti gražiausias, tačiau kai epizodas tapo gražiausiu savaitės, paskui ir mėnesio epizodu, šiek tiek apie tai pagalvojau. Buvo ne vienas įspūdingas dėjimas, galėčiau išskirti ir tikrai fantastišką Dominique'o Suttono dėjimą", – konkurenciją gražiausio momento rinkimuose akcentavo „Juventus" žaidėjas.

G.Radzevičius atskleidė, kad vos tik buvo paminėtas pasibaigusio sezono uždarymas, jis iš karto nusprendė atitrūkti nuo įprastos veiklos – krepšinio kamuolį iškeitė į atostogas užsienyje.

„Dabar jaučiuosi pailsėjęs. Sezonas buvo pakankamai ilgas, norėjosi šiek tiek atitrūkti nuo krepšinio ir visai apie jį negalvoti, kadangi tai tampa rutina, beveik visus metus darai tą patį. Pasibaigus sezonui labiausiai norėjosi pailsėti, „išsivalyti galvą" ir pasikrauti naujų jėgų artėjančio sezono pasiruošimui.

Pernelyg atsipalaiduoti „Juventus" puolėjas nebuvo linkęs, ilsėdamasis jis nepamiršo kelio ir į sporto salę ir stengėsi palaikyti formą, o prakalbęs apie tolimesnius vasaros planus teigė, kad jo planuose yra ir krepšinio stovykla.

Kas liečia sportą, tai pasibaigus sezonui pirmąjį mėnesį stengiausi šiek tiek palaikyti sportinę formą. Tiesiog kartais nueidavau į štanginę, o prie krepšinio kamuolio beveik neprisiliečiau. Kitą savaitę planuoju pradėti rimtesnį pasiruošimą, eisiu jau ir į salę bei bandysiu stiprinti savo silpnas vietas. Tolimesniuose planuose yra ir krepšinio stovykla, nors dar nesu visiškai tikras ar į ją vyksiu. Trumpai tariant, jau kitą savaitę pradėsiu intensyviai ruoštis ateinančio sezono kovoms", – dalinosi savo vasaros planais krepšininkas.

Pokalbio pabaigoje sulaukęs klausimo apie dalykus, kuriuos jis norėtų sustiprinti ir ko tikisi iš ateinančių krepšinio metų G.Radzevičius teigė, kad debiutinis sezonas buvo ne pats lengviausias ir krepšininkas tikisi, kad ateinančiame sezone viskas klostysis paprasčiau.

„Visada atsiranda dalykų, kuriuos reikia gerinti, visada yra silpnų vietų, bet kažko tiksliai akcentuoti negalėčiau, paprasčiausiai, pirmasis sezonas buvo tikrai nelengvas, tikiuosi, kad antras bus geresnis tiek man asmeniškai, tiek komandai".
Ainius Strazdas | BasketZone.lt (Foto: Paulius Žukauskas)

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama