Paieška


Apsilankyk!Reklama

Į LKL sugrįžęs J.Jucikas apie patirtį Japonijoje: „Trenerio nurodymai buvo perduodami tik per vertėją“Prieš dvejus metus su tuometiniu Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubu išsiskyręs Julius Jucikas siekdamas atsigauti po atliktos menisko operacijos patraukė į užsienį krimsti legionieriaus duonos. 29 metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas pirmus metus praleido kaimyninėje Latvijoje, kur gynė Ventspilio „Ventspils“ garbę, o praėjusį sezoną rungtyniavo antroje Japonijos lygoje, kurioje atstovavo Aomorio „Watts“ komandai.J.Jucikas jau gali būti ramus ir dėl ateinančio sezono, šį tarpsezonį jis labai greitai surado naują karjeros stotelę – norą sugrįžti į Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL“) išreiškęs aukštaūgis pasirašė sutartį su Utenos „Juventus“.

„Juventus“ ekipa iš Šilutės kilusį krepšininką viliojo jau ne pirmą kartą. Oficialiai pristatydami komandos priekinę liniją sustiprinusį J.Juciką klubo vadovai atskleidė, jog aukštaūgis jų radare buvo jau trečią tarpsezonį paeiliui ir tik šią vasarą pavyko gauti bendradarbiavimą patvirtinantį žaidėjo parašą. Paklaustas ar šiai situacijai tiktų posakis, kad trečias kartas nemeluoja „Juventus“ naujokas teigė, kad tai tik sutapimas.

„Ne, čia tiesiog taip sukrito kortos, kad trečias kartas nemelavo (juokiasi – aut. past.). Galvojau apie Lietuvą, norėjosi sugrįžti rungtyniauti į gimtąją šalį ir čia pasitaikė geras „Juventus“ pasiūlymas, klubas pasiūlė neblogas sąlygas ir aš sutikau.

Žaisti Lietuvoje – visada smagiau nei užsienyje. Vien tai, kad jau dabar LKL lygis yra aukštas ir negana to kiekvienais metais pasiekia vis naujas aukštumas, motyvuoja žaisti čia, nes varžytis tokiame čempionate yra žymiai įdomiau“, – argumentavo sprendimą prisijungti prie Utenos ekipos J.Jucikas.

Apie karjeros posūkį į užsienį užsiminęs „Juventus“ gretas papildęs vidurio puolėjas aiškino, jog didžiausią įtaką sprendimui vykti svetur padarė prieš dvejus metus vasarą atlikta kelio menisko operacija. Tris mėnesius trukęs gydymas lėmė J.Juciko atotrūkį nuo krepšinio, o siekdamas sugrįžti į ritmą krepšininkas turėjo rasti vietą, kurioje gautų daugiau žaidimo laiko, taigi, pasirinko saugesnį variantą ir išvyko į Latviją.

„Po paskutinio sezono „Lietuvos ryto“ klube man buvo atlikta menisko operacija, teko visą vasarą paskirti reabilitacijai, o sezono metu reikėjo atsigauti, vėl pajausti žaidimą, o „Lietuvos ryte“ žaidimo minučių nebuvo labai daug, tai nusprendžiau ieškoti kito klubo. Gavosi taip, kad sulaukiau „Ventspils“ pasiūlymo, žinojau, kad Latvijos lyga, kurioje žaidžia šis klubas yra silpnesnė, tačiau „Ventspils“ tuo metu varžėsi ir FIBA Čempionų lygoje. Įvertinau bendrą situaciją bei nusprendžiau, kad išbandyti save netolimame užsienyje yra verta.

Sezonas Latvijoje buvo tikrai geras tiek man asmeniškai, tiek komandai. Su klubu pasiekėme neblogų rezultatų Europoje, o vietiniame čempionate iškovojome pirmąją vietą. Aš žaidžiau daug laiko, atgavau pasitikėjimą savo jėgomis. Taigi, viskas išėjo į naudą“, – dalinosi iš kaimyninės šalies parsivežtais gerais prisiminimais į „Betsafe-LKL“ čempionatą grįžtantis J.Jucikas.Nors vidurio puolėjas rungtyniaudamas Latvijoje atsigavo po traumos į aukštesnį lygį nesugrįžo ir sulaukęs pelningo pasiūlymo iš Japonijos antros pagal pajėgumą lygos klubo pasiūlymą, sezonui persikėlė į Tolimuosius Rytus. „Watts“ klubo garbę gynęs J.Jucikas pelnydavo po 17,6 taško, atkovodavo po 6,3 kamuolio ir rinkdavo po 15,6 naudingumo balo. Tiesa, solidžius statistinius rodiklius fiksavęs krepšininkas dabar šį karjeros etapą prisimena su šypsena ir vadina finansiškai naudinga avantiūra.

„Persikėlimas į Japoniją buvo labiau toks egzotinis variantas, gyvenimiška patirtis ir noras pamatyti daugiau pasaulio. Iš krepšinio pusės, tai buvo vienas tų variantų – kas bus, jeigu bus. Tą galima pavadinti savotiška avantiūra. Krepšinio lygis žemas, žinoma, pinigų atžvilgiu buvo neblogai. Galiu pasakyti, kad ten reiktų važiuoti ne vienam, jeigu turi šeimą. Sunku, kyla nemažai problemų dėl kalbos, kadangi ten retas žmogus kalba angliškai, pastoviai reikia būti su vertėju. Ten visai kita kultūra, kitas pasaulis.

Krepšinio prasme ten viskas skiriasi. Klubas gali turėti daugiau legionierių, tačiau rungtynėms galima registruoti tik du užsieniečius, ant kurių ir yra statomas visas komandos žaidimas. Jie daugiau ar mažiau propaguoja NBA žaidimo stilių. Labai daug situacijų žaidžiama vienas prieš vieną, legionierius gauna kamuolį ir paprasčiausiai laužia, nėra jokio komandinio krepšinio, taktikos, derinių, kaip Lietuvoje ir visoje Europoje“, – aiškino J.Jucikas.

Rungtyniauti į Lietuvą grįžęs aukštaūgis pripažįsta, kad kliūtis buvo ne tik žemo lygio krepšinis, tačiau ir gyvenimas visiškai skirtingoje kultūroje, kurioje žmonių elgesys ir pats gyvenimas neatitinka europietiškų standartų.

„Pasakysiu paprastai, turbūt daugiausiai problemų kilo dėl maisto ir bendravimo. Atrodo, tokie būtini dalykai, bet jų gauti nebuvo lengva. Jeigu nori normaliai pavalgyti, tai dažniausiai turi pirkti produktus ir gamintis pats, kadangi japonų kultūra visiškai kitokia ir tas maistas – specifinis.

Tęsiant mintį apie sunkumus, tai kaip jau minėjau su bendravimu buvo blogiau. Be vertėjo pagalbos susikalbėti buvo sudėtinga ne tik mieste, tačiau ir pačioje komandoje, nes net treneris nekalba angliškai, visi nurodymai turėjo būti verčiami.

Nepaisant to, kad vertėjas bendraudavo tik su mumis užsieniečiais, jam nebuvo lengva, kadangi kartais pasitaikydavo situacijų, kai japoniškiems žodžiams sunku rasti tikslų vertimą arba jo iš viso nėra. Nors rungtynių metu ten nėra labai daug ką aiškinti, labai paprastas žaidimas. Per komandos pasitarimus daugiau siekiama drąsinti žaidėjus nei braižyti ir aiškinti derinius. Jie stengiasi išlaikyti pozityvą, beveik nežiūri į blogąją pusę, niekada neišgirsi žaidėjams sakomų priekaištų, nesvarbu, kad komanda turi trisdešimties taškų atsilikimą (juokiasi – aut. past.).

Patys japonai, kaip žmonės yra geri. Draugiški, sąžiningi, jie taip auklėti, jokių apgavysčių, melo. Jų gyvenimas yra įstatytas į rėmus, turi savo taisykles ir gyvena pagal jas. Tiesa, jie tokie labai ramaus būdo žmonės, pas juos negalima per daug rodyti emocijų, ne išimtis ir krepšinio aikštelė, norėdamas ten žaisti turi būti labai ramaus charakterio, nes parodydamas per daug emocijų gali labai lengvai užsidirbti techninę ar diskvaflifikacinę pražangą ir baudą“, – dalinosi įspūdžiais iš arti japonų virtuvę stebėjęs „Juventus“ naujokas.

Tiek atstovaudamas „Ventspils“, tiek „Watts“ klubams J.Jucikas per daug neatitrūko ir nuo gimtosios šalies oranžinio sviedinio reikalų, kurie krepšininku teigimu, kiekvienais metais vis labiau gerėja.

„Čia galima sakyti tas yra įaugę į kraują. Skaityti naujienas teko kiekvieną dieną, pažiūrėti rungtynių rezultatus – irgi. Bendras LKL lygis, kaip jau sakiau, kiekvieną sezoną vis labiau kyla aukštyn. Aš asmeniškai dėl to labai džiaugiuosi, nes tą pastebi ne tik lietuviai, bet ir užsieniečiai, kurie jau žino kur atvyksta, žino, kad čia nepatinginiausi, nes priešingu atveju tavo paslaugų bus labai greitai atsisakyta. Atvykęs čia privalai rodyti gerą žaidimą, stengtis, negali aikštelėje daryti ką nori, kaip Japonijoje. LKL klubuose dirba profesionalūs treneriai, yra taisyklės, taktikos, turi klausyti ir atidirbti.

Lietuva visada buvo žinoma kaip krepšinio šalis, bet dabar ją pradeda vertinti ir kaip tą, kuri turi aukšto lygio nacionalinį čempionatą“, – negailėjo gražių žodžių „Betsafe-LKL“ organizacijai šilutiškis.
„Juventus“ komandos priekinės linijos atstovas atskleidė, kad jau turėjo trumpą pokalbį su uteniškių vyr.treneriu Žydrūnu Urbonu ir pridūrė, kad pagrindinis jo tikslas – kiek įmanoma labiau prisidėti prie gerų Utenos ekipos rezultatų siekimo.

„Teko kalbėti su treneriu, tačiau pasikalbėjome labai trumpai ir daugiau tokiomis bendromis temomis. Kas liečia krepšinio reikalus, mano rolę komandoje dar nekalbėjome, manau, tą apsitarsime, kai pradėsime ruoštis sezonui. Nepriklausomai nuo to ko iš manęs norės treneris, galiu garantuoti, kad aš stengsiuosi pasirodyti kuo geriau, įrodyti savo vertę ir svarbiausia, bandysiu įnešti kuo didesnį indėlį į tai, kad pasiektume kuo aukštesnę poziciją LKL turnyro lentelėje“, – baigė pokalbį kovingomis nuotaikomis ateinantį sezoną pasitinkantis J.Jucikas.


Ainius Strazdas | BasketZone.LT

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama