Paieška


Apsilankyk!Reklama

Prakaitą treniruotėse liejantis A.Beručka: „Laukiu to momento, kada galėsiu žaisdamas svarbiomis rungtynių minutėmis pajusti nuostabią atmosferą Utenos arenoje“Pirmuosius savo žingsnius krepšinyje gimtajame Vilniuje padėjęs, tačiau po trejų metų praleistų sostinės „Ryto“ dublerių gretose nusprendęs pakeisti aplinką Arnas Beručka pasirašė ilgalaikę sutartį su Utenos „Juventus“ klubu. Į naująjį klubą jis atvyko jau turėdamas šiokį tokį patirties bagažą. Kol gynė gimtojo miesto garbę vilnietis ne tik sulaukė šanso debiutuoti Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), bet ir su tuometine „Lietuvos ryto“ ekipa iškovojo trečiąją vietą ir pasidabino bronzos medaliais.„Dar prieš pasirašydamas sutartį su „Juventus“ klubu turėjau galimybę šiek tiek apšilti kojas LKL, tai maždaug žinojau ko galima tikėtis. Esu pajautęs tiek fiziškumą, tiek greičius.

Prieš kelis metus žaidžiau svarbioje serijoje vilkėdamas „Lietuvos ryto“ marškinėlius, kuomet vyko kova dėl trečiosios vietos su „Neptūnu“. Buvo ir taškas į tašką vykusių rungtynių, bet treneris Rimas Kurtinaitis manimi pasitikėjo ir tai lėmė, kad gavau puikų šansą susipažinti su aukščiausio lygio Lietuvos krepšiniu“, – prisiminė savo debiutą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse „Juventus“ gynėjas.

Paprašytas apibendrinti pirmuosius Utenoje praleistus metus A.Beručka atviravo, jog tikėjosi ant parketo praleisti daugiau laiko, bet tuo pačiu metė akmenį ir į savo daržą, teigdamas, kad greičiausiai pats nesugebėjo veiksmais įtikinti „Juventus“ vyr. trenerio Žydrūno Urbono jį dažniau leisti į aikštelę.

„Tikėjausi rimtesnės rolės komandoje, truputį daugiau laiko parodyti save ir prisidėti prie bendrų komandos rezultatų. Galvoju, jog treneriams dar trūko pasitikėjimo manimi, žinoma, daugiau viskas priklauso nuo manęs. Turbūt nepavyko jų įtikinti, kad tokiame lygyje galiu žaisti, nors tikrai atidaviau visas jėgas ir rodžiau save kiek galėjau“.

Praėjusiame sezone 22 metų 195 cm ūgio gynėjas atstovavo ne tik „Juventus“ komandai, buvo nuspręsta, kad jaunasis krepšininkas dar turi pasisemti daugiau patirties ir buvo paskolintas Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) besivaržančiai Molėtų „Ežerūno“ komandai, todėl puikiai žino ką reiškia žengti į elitinę Lietuvos krepšinio lygą ir kaip tai padaryti sudėtinga.„LKL yra žymiai aukštesnio lygio čempionatas ir žaidėjas norėdamas pereiti iš NKL pirmenybių į pirmąją lygą turi įdėti be galo daug darbo. NKL čempionate tu gali padaryti klaidų, o LKL už tai yra griežtai baudžiama. Skiriasi beveik viskas, situacijų skaitymas, greičiai. Labai svarbus fizinis pasiruošimas, ką, manau, aš turėjau. Dar svarbiau – psichologija, kadangi nuo jos viskas prasideda, ir pasitikėjimas savimi ir kiti aspektai. Sakyčiau, kad to man labiausiai ir pritrūko, pradžioje neatlaikiau psichologinio spaudimo“, – įvertindamas skirtumą tarp lygų išskyrė ir savo pagrindinį minusą vilnietis.

A.Beručka „Juventus“ komandoje nesulaukė daug žaidimo laiko, tačiau buvo vienas ryškiausių lyderių „Ežerūno“ gretose. Banguotą sezoną turėjusi Molėtų ekipa startavo patirtais devyniais pralaimėjimais paeiliui, tačiau sulaukę pastiprinimo antrame reguliariojo sezono etape pakilo lyg Feniksas iš pelenų ir galiausiai atsikratę autsaiderių etiketės žengė į atkrintamąsias varžybas.

„Sezono pradžioje labiausiai koją pakišo nebaigti komplektacijos darbai, dėl to automatiškai vėlavo ir pasiruošimas ir greičiausiai tas ir lėmė, kad pirmąją pergalę iškovojome labai vėlai. Aišku, tas esminis lūžis įvyko, kai komandą papildė Ignas ir Kostas bei įvyko pasikeitimai trenerių štabe. Tik tada mes tapome konkurencinga komanda, kadangi iki tol turėjome rimtų problemų su fiziškumu, ne kartą buvome apstumdyti. Varžovai prieš mus daugiau žaisdavo ne kiek taktiškai, kiek demonstruodami savo fizines galimybes“, – aiškino A.Beručka.

Tragiškai startavęs, tačiau finišo tiesiojoje atkutęs „Ežerūnas“ nužygiavo iki NKL ketvirtfinalio ir buvo per žingsnį nuo patekimo į finalinį ketvertą. Pirmąjį ketvirtfinalio susitikimą dominavę ir jokių šansų Palangos „Kuršiams“ nepalikę molėtiškiai triumfavo 100:64, bet tada sekė trys apmaudžios nesėkmės ir seriją 1:3 pralaimėjusi Molėtų komanda pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų.

„Ežerūno“ pasirodymą vertinęs vienas iš komandos vedlių A.Beručka įžvelgė mažai pozityvo ir teigė, kad širdyje likęs tik didelis apmaudas dėl neišnaudotos galimybės žengti tarp keturių stipriausių antros pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygos ekipų ir prarasto šanso pakovoti dėl medalių.

„Visada stengiuosi žiūrėti į tai, kas yra blogai, apgalvoti ką darėme ne taip. Praėjusiame sezone neišnaudojome gero šanso, tikrai buvome pajėgūs žengti į finalinį ketvertą ir galbūt pasidabinti medaliais. Viskas susiklostė netikėtai, buvome priešpaskutinėje turnyro lentelės vietoje ir antrame reguliariojo sezono etape visus susitikimus žaidėme lyg finalą, pagavome gerą bangą, skynėme pergalę po pergalės ir galiausiai užėmę neblogą vietą turnyro lentelėje prasibrovėme į atkrintamąsias varžybas.

Toliau demonstravome gerą žaidimą ir tas mums leido įveikti „Perlo“ komandą aštuntfinalyje. Ketvirtfinalyje gavome taktiškai parankią „Kuršių“ ekipą, bet čia mes savąjį šansą ir paleidome. Manau, kad mums visas kortas sumaišė triuškinamu skirtumu iškovota pirmoji pergalė Palangoje, greičiausiai patikėjome, kad esame stipriai pranašesni už varžovus. Visgi serija yra serija, tau nebus jokio džiaugsmo, dėl to sutriuškinimo, jei kitus tris mačus pralaimėsi nors ir keliais taškais, kas ir atsitiko. Labai apmaudu“, – netryško džiaugsmu A.Beručka.

Atskleisdamas dalykus, kurie leido antroje sezono pusėje tvirčiau į savo rankas paimti komandos žaidimą, A.Beručka išskyrė, kad labai didelę įtaką padarė ekipai vadovavusių trenerių išreikštas pasitikėjimas, tačiau dar svarbesnis buvo Mariaus Kugaudos taktinis sprendimas vilniečio atakuojančio gynėjo vaidmenį iškeisti į įžaidėjo poziciją.

„Pirmiausiai reikia paminėti, kad jaučiau pasitikėjimą tiek iš pirmoje sezono pusėje dirbusio Tomo Purlio, tiek iš vėliau vyr. trenerio pareigas perėmusio M.Kugaudos. Nors esminis dalykas, leidęs pagerinti savo žaidimą antroje sezono dalyje buvo didesnis žaidimo minučių skaičius pirmoje pozicijoje, daugiau laiko praleisdavau su kamuoliu rankose, savo nuožiūra arba greitinau, arba pristabdydavau komandos žaidimą. Taigi, NKL čempionate man šis pozicijos pakeitimas atnešė naudos, kadangi ten buvau pakankamai fiziškas, greitas, kaip būtų LKL – sunku pasakyti“, – dėstė lyderystės receptą „Ežerūno“ garbę gynęs krepšininkas.

A.Beručka tikisi, kad jo karjeros etapas NKL pirmenybėse baigtas ir nuo ateinančio sezono rungtyniaus tik „Juventus“ gretose. Tai, kad Utenos ekipos gynėjas išaugo NKL komandų marškinėlius rodo ir statistiniai rodikliai. Per vidutiniškai beveik 31 aikštelėje praleistą minutę gynėjas varžovams atseikėdavo po 15,5 taško, atkovodavo po 4,4 kamuolio, atlikdavo po 3,9 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 16,5 naudingumo balo.

„Kai praeitą vasarą pasirašiau sutartį su „Juventus“, pasiekėme žodinį susitarimą, kad pirmąjį sezoną gausiu mažiau laiko pasireikšti LKL, todėl kad neužsisėdėčiau ant suolo ir semčiausi patirties buvau paskolintas „Ežerūno“ klubui. Na, o ateinantį sezoną, tikiuosi, žaisiu tik LKL ir bandysiu pilnai įsijungti į „Juventus“ komandos rėžimą, kaip pilnavertis jos narys“.

Kalbėdamas apie poilsį A.Beručka neslėpė, jog NKL čempionatas buvo labai varginantis ir šiek tiek poilsio prireikė jau tuo metu, kai „Juventus“ dar tęsė pasirodymą elitinėje Lietuvos krepšinio lygoje. Gynėjas pridūrė, kad specialaus poilsio neprireikė, kadangi daug žaidimo laiko vilnietis nesulaukė, o prakaitą lieti teko tik treniruotėse, atstatyti jėgas pavyko.

„Intensyvus NKL rungtynių grafikas, ypač atkrintamosiose varžybose, kai teko žaisti kas antrą dieną, o pasitaupyti jėgų nebuvo galimybių, lėmė, kad pajaučiau didelį nuovargį. Ne gana to, būdamas vienas iš „Ežerūno“ komandos lyderių turėjau žaisti daug minučių, kartais kone visą susitikimą. Sugrįžęs į Uteną buvau daugiau toks tik treniruotėse dalyvaujantis krepšininkas, tai spėjau šiek tiek atsigauti.

To tikrojo poilsio po sezono tikrai nebuvo daug, ilsėjausi tik pirmą savaitę, stengiausi „pravalyti galvą“ nuo krepšinio, o antrą savaitę pradėjau treniruotis pilnu rėžimu. Pradėjau nuo fizinio pasiruošimo, kuris vis dar tęsiasi. Intensyvus pasiruošimas vyksta jau trečią savaitę, sportuoju po du kartus per dieną. Individualiai dirbu su treneriais, labiausiai akcentuoju savo silpnas vienas. Esu susidaręs planą visai vasarai, pagal kurį dirbsiu iki tol, kol su „Juventus“ rinksimės į bendrą pasiruošimo sezonui stovyklą“, – apibendrino vasaros planus A.Beručka.

Tarpsezonį beveik be atostogų leidžiantis iš Vilniaus kilęs krepšininkas sulaukęs klausimo apie ateinančio sezono tikslus daug negalvojo ir užtikrintai įvardijo siekius bei pridūrė, kad labai laukia momento, kada pagaliau galės aikštelėje savo geru žaidimu atiduoti duoklę aukšto lygio palaikymą kuriančiai „Raudonųjų velnių“ fanų organizacijai ir kitiems Utenos arenoje apsilankantiems krepšinio gerbėjams.

„Ateinančiame sezone mano pagrindinis tikslas – įsitvirtinti Utenos komandoje, sulaukti žaidimo laiko ir įnešti kuo didesnį indėlį į komandinius rezultatus. Būti naudingas ne tik treniruotėse, bet ir oficialiose rungtynėse.

Utena turi vienus geriausių sirgalių. „Juventus“ nėra komanda, kuri būtų priskiriama prie grandų, bet vietiniai sirgaliai, tiek „Raudonieji velniai“, tiek labiau neutralūs krepšinio sirgaliai mus gausiai ir aktyviai palaiko, lyg būtume viena iš vedančių komandų LKL. Labai laukiu to momento, kada įrodysiu savo vertę ir galėsiu žaisdamas svarbiomis rungtynių minutėmis pajusti šią nuostabią atmosferą“, – pokalbio pabaigoje gyrė fantastišką palaikymą arenoje sukuriančius Utenos miesto gyventojus.Ainius Strazdas | BasketZone.LT (Foto: Paulius Žukauskas)Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama