Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

T. Pačėsas reikalauja, kad A. Sabonis prisiimtų atsakomybę dėl prasto rinktinės pasirodymo (Video)Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas pastarosiomis dienomis sulaukė nemažai kritikos, kadangi prieš Lietuvos ir Graikijos rinktinių akistatą kritiškai pasisakė apie oponentų vyriausiąjį trenerį Kostą Missą.

„Visi aplinkui labai gražiai rėkavo ir davė vis papildomos motyvacijos Graikijai. Visi, visi ekspertai mūsų“, – po pralaimėjimo aštuntfinalyje pasisakė rinktinės strategas Dainius Adomaitis. Jis savo žodžiais leido suprasti, kad kalba apie T. Pačėsą.Pats T. Pačėsas teigia, kad svarbiausia tai, kaip komanda atrodo ant parketo.

„Apie šitą rezultatą Europos čempionate reikėtų pagaliau pradėti kalbėti tiesą. Tai yra blogas rezultatas ir jo neįmanoma nuslėpti. Kad ir kas ką pasakė, viskas priklauso nuo to, kaip tu žaidi aikštelėje, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kalbėjo Pačėsas. – Kaip tu išeini, kaip tu kauniesi, kaip greitai bėgi ir greitai šoki. Mums nereikia daug žmonių, kad tai pamatytume, tas greitesnis, tas šoklesnis, mes stipresni, mes agresyvesni, mes su charakteriu. To pritrūko paskutinėse rungtynėse. Nepritrūko Jonui Valančiūnui, Mindaugui Kuzminskui, Jonui Mačiuliui, Mantui Kalniečiui, tam pačiam Mariui Grigoniui, kuris padarė viską, ką galėjo, kalė penkias baudas. Mums reikia tokių žmonių su charakteriu, kad eitų keliais. Mums reikia pergalės.

Federacija visada bando mus pripranti prie keliamų uždavinių, jog Lietuva papultų į aštuonetuką. Tai kokia mes krepšinio šalis? Mes seniai esame vidutiniokai ir reikia tai pripažinti. Pasakyčiau, kad Adomaitis silpnesnis už graikų trenerį, tai sakytų, kad jis žemina mus, kad negali vadovauti, komanda negali žaisti. Ar graikai būtų dėl to užmigę ant laurų? Ar mes suvokiame, apie ką mes kalbame? Viską lemia tai, kaip žaidžiame. Kitą kartą sirgalių atvažiuos tūkstančiu mažiau, sakysime, kad nebuvo palaikymo?“

T. Pačėsas išreiškė nuomonę, kad atsakomybę dėl prasto pasirodymo Europos čempionate turėtų prisiimti LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

„Be abejo, atsakomybę turėtų prisiimti federacijos vadovai. Arvydas Sabonis yra mūsų legenda, pasididžiavimas, simbolis. Daug žmonių, kurie vykdo procesus, paprasčiausiai slepiasi už jo nugaros ir tai yra labai blogai. Kaip yra sudarytas vykdomasis komitetas – išvis juokas. Nėra jokio skaidrumo, viskas valdoma vieno žmogaus.

Bandoma viską nustumti ir įteikti, kad aštunta vieta yra gerai. Tai kokia mes krepšinio šalis? Žaidimas dėl medalių yra labai geras tikslas, o medaliai yra super pasiekimas mūsų istorijai, tradicijai ir vadinamai religijai. O kiti rezultatai yra blogi arba labai blogi. Ir tą reikia pasakyti ir nereikia bijoti. Padarėme klaidų, tai jas taisome. Nereikia ieškoti, kas ką pasakė, gal kažkas vėlai atvažiavo. Yra blogai ir gerai žaidžianti komanda.

Įsivaizduokite, kaip Graikija žaistų, jeigu trenerio poste turėtų Itoudį, Bartzoką, Katsikarį arba Zourą? Pas mus irgi turi būti geriausi. Ir ne man reikia nustatyti, kas yra geriausi. Mes visi suprantame, kad šiai dienai du geriausi treneriai yra Šarūnas Jasikevičius ir Rimas Kurtinaitis. Kitų trenerių, kurie dirbtų su Eurolygos komandomis, nėra. To reikia – autoriteto, visko. Reikia kalbėti apie asistentų parinkimą. Sabonis pasakė, kad dėl Adomaičio paskyrimo aš prisiimu atsakomybę. Kaip ta atsakomybė skamba, mes žinome, bet kaip atrodo, nežinome“, – pasisakė treneris.Įsikarščiavęs T. Pačėsas įvardijo moterų ir jaunimo krepšinį, taip pat iš vaikų renkamus pinigus kaip didžiausias federacijos problemas.

„Pernai olimpinėse žaidynėse buvo prastas rezultatas, užpernai Latvijoje vos išėjome iš grupės. Tuomet Jono Mačiulio dėka mes išplaukėme, o dar prieš tai Slovėnijoje išplaukėme Lino Kleizos dėka. Visas tas rinktinių darbas yra neatskiriamas federacijos darbas ir apie tai reikia diskutuoti.

Reikia kompleksiškai žiūrėti, kas federacijoje padaryta per tuos metus, kaip pasikeitė visa struktūra, valdymo struktūra. Daug esminių dalykų yra pasikeitę. Moterų krepšinis išvis yra sumindytas, jo Lietuvoje nėra. Vaikai pirmą kartą turės mokėti nario mokestį, ko niekada nebuvo. Federacija nesurenka pinigų ir bando tokiomis drastiškomis priemonėmis surinkti biudžetą.

Ankstesnės jaunimo rinktinės turėjo 6 savaičių pasiruošimą, mėnesio gal negana. Pinigų nėra, iš vaikų surinkinėjame, trenerių skatinimo programa su 40 tūkst. eurų nubraukta. Yra krūva problemų, kurias reikia spręsti. Treneriai nemokamai neįleidžiami į rinktinės rungtynes, jie nesijaučia krepšinio visuomenės dalis. Vieni žmonės užvaldė vieną sporto šaką ir jie sako, kad kažkas kažką pasakė ir dėl to mes pralaimėjome. Čia yra naivu. Yra daug dalykų, aš turiu visą lapą susirašęs, apie ką mes turėtume kalbėti“, – išsamiai pasakojo T. Pačėsas.

alt

Alfa.lt

Reklama

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama