Reklaminis skydelis

Dilema krepšinio gerbėjams: ką rinktis – Lietuvos rinktinę ar „Žalgirį“?Lietuvos krepšinio aistruoliams penktadienio vakaras galėtų atrodyti pasakiškai – nuo pirmadienio pajūryje stovyklaujanti nacionalinė šalies rinktinė šįvakar pratęs atrankos į 2019 m. pasaulio čempionatą kovas bei žais su Vengrija, o Kauno „Žalgiris“ Stambule stos į vieną svarbiausių sezono akistatų ir bandys pranokti „Anadolu Efes“, taip sutvirtindamas savo pozicijas pirmajame turnyrinės lentelės aštuonete.Vis dėlto šioje situacijoje yra vienas „bet“ – abu šie susitikimai vyks praktiškai tuo pačiu laiku. Dainiaus Adomaičio vyrai rungtynes su vengrais „Švyturio“ arenoje pradės 19.45 val., o Šarūno Jasikevičiaus kariauna ant „Sinan Erdem“ arenos parketo žengs vos 15 min. anksčiau – 19.30 val.

Tokia situacija – niekaip nesibaigiančio intrigų ir kovų verpeto tarp FIBA ir Eurolygos organizacijų pasekmė. Kol visose Europos lygose tęsiasi beveik dviejų savaičių pertrauka, stipriausio žemyno klubinio turnyro komandos grįžta į kovas kaip tik tuo metu, kai antrajame „lange“ rungtyniaus ir nacionalinės rinktinės.Situacija, kai Lietuvos rinktinės ir „Žalgirio“ rungtynių laikai sutampa, turėjo būti dar lapkritį. Vis dėlto tuomet vis dar tikėdamiesi susitarimo FIBA atstovai nukėlė daugelį pirmųjų rungtynių į vėlesnius laikus, o tarp tokių susitikimų pateko ir lietuvių viešnagė Kosove. Tad krepšinio gerbėjai abiejų dominančių komandų rungtynes galėjo pažiūrėti be nuolatinio televizoriaus pultelio maigymo – „Žalgiris“ Kaune su ta pačia „Anadolu Efes“ kovėsi lapkričio 23-ąją, o D. Adomaičio auklėtiniai Kosove rungtyniavo lapkričio 24-ąją.

Nors nesutapo datos, rudenį Lietuvos rinktinė taip pat turėjo verstis be „Žalgirio“ bei kitų Eurolygos komandose rungtyniaujančių lietuvių, kurių komandos neišleido ir dar po kelių dienų vykusiam susitikimui su Lenkija. Situacija kartosis ir šįvakar, kai D. Adomaitis savo rotacijoje neturės net 12 stipriausiame Senojo žemyno turnyre žaidžiančių krepšininkų.

Tiesa, ši situacija, kai vienu metu dubliuojasi dviejų bene svarbiausių šalies komandų oficialios rungtynės, – kol kas vienetinis atvejis. Kitą kartą į stovyklą rinktinės kandidatai rinksis tik birželio pabaigoje, o per šio mėnesio 28 dieną bei liepos 1-ąją vyksiančias rungtynes klubinis sezonas jau bus pasibaigęs, tad krepšinio aistruoliai ne tik neturės rinktis, bet ir galės pamatyti, ko gero, visą pajėgiausią Lietuvos rinktinę.

Jeigu konfliktas tarp FIBA ir Eurolygos neišsispręs, nemaloni situacija su rungtynių dubliavimusi pasikartoti gali tik lapkritį, kai D. Adomaičio auklėtiniai žais jau antrajame atrankos etape, o „Žalgiris“ žais kito sezono Eurolygoje. Vis tik iki tol abi pusės dar laukia Europos Komisijos sprendimo, kuris gali drastiškai pakeisti šalių pozicijas konflikto atžvilgiu.

O šįvakar „oranžinio kamuolio“ mėgėjams teks išsirinkti – rinktinė, „Žalgiris“, o galbūt bandymas persiplėšti ir vienu metu žiūrėti abi transliacijas?

altMarius Milašius | Alfa.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama