Reklaminis skydelis

Pralaimėjimo kartėlį nurijęs D. Adomaitis – apie apsirgusį naujoką ir skambų D. Suttono pareiškimąVilniaus „Rytas“ ir vėl parodė du veidus, kai patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą Europos taurės varžybose.Po dviejų kėlinių 8 taškų pranašumą turėjusi sostinės ekipa antrąją mačo dalį Kazanės „Unics“ ekipai pralaimėjo 38:52 bei nusileido Tatarstano komandai 81:87.

Vilniečių neišgelbėjo net ir puikias rungtynes sužaidęs Rokas Stipčevičius, prie ekipos prisijungęs vos prieš penkias dienas. Gynėjas iš Kroatijos pelnė 11 taškų ir reabilitavosi po nesėkmingo debiuto LKL rungtynėse Prienuose.

Vis dėlto lemiamais šiame susitikime tapo „Unics“ amerikiečių – Erricko McCollumo ir Pierria Henry – pasirodymas. Šie krepšininkai dviese antroje rungtynių dalyje surinko net 31 tašką ir pasmerkė „Rytą“ pralaimėjimui.

„Žinojome, kad ketvirtajame kėlinyje turėsime problemų su energija, nes paskutinėmis dienomis turėjome problemų su sergančiais žmonėmis, du žaidėjai net gėrė antibiotikus, kažkas buvo traumuoti ir nesitreniravo, atėjo tik į rungtynes, – po rungtynių pralaimėjimo priežasčių ieškojo D. Adomaitis. – Tad turėjome problemų, o yra labai svarbu išlaikyti energiją ketvirtajame kėlinyje.

Tos klaidos, kurios pasipylė ketvirtajame kėlinyje – tos taktinės, per varžovų pikenrolą ar kai reikia padaryti pražangą, o mes nesugebame jos padaryti ir turėdami vieną komandinę pražangą leidžiame varžovams lengvai pelnyti keturis taškus iš eilės. Automatiškai tokie žaidėjai, kaip E. McCollumas, pasijaučia gerai ir sugeba sumesti metimus ir vienas prieš vieną situacijose.

Reikia pradėti gerus dalykus daryti visas 40 minučių, nes tikrai buvo gerų epizodų, buvo gerai sužaista ir taktiškai. Žaidėme, galima sakyti, daugiau nei 30 minučių gerai. Rizikavome kiek su procentais, P. Henry sumetė tuos metimus, nors nėra geras metikas. Tačiau vis tiek negalime duoti jiems tiek lengvų taškų.“

Kalbėjote apie energiją, bet puolime nusiėmėte net 14 kamuolių. Kaip galima paaiškinti tokį skaičių?

– Noriu pagirti vyrus už kovą ir atsidavimą, viskas su tuo yra gerai. Bet kalba nėra tik apie tai – energija yra gerai, bet ji turi būti apmąstyta, jos negali būti per daug. Trūko protingesnio žaidimo. Aišku, kiša koją ir nuovargis, bet privalome padaryti gerus sprendimus, tada bus žaisti kur kas lengviau.

Kaip galima įvertinti R. Stipčevičiaus debiutą?

– Galima įvertinti tik gerai, jis tikrai gerai įėjo į komandą. Tik labai gaila, kad atvažiavęs apsirgo ir gėrė antibiotikus. Tai yra toks žaidėjas, kuris dėl to nesiskundžia ir ateina, daro savo darbą. Jis tikrai yra profesionalas.

Bet E. McCollumo taškai apnuogino kroato bėdas?

– Ne tik Stipčevičiaus. Taip, kad čia nėra tik individuali gynyba. Kai kuriose situacijose buvo ne individuali atsakomybė, bet pagrinde jis „atsidarė“ po situacijų du prieš du.

Ką R. Stipčevičius įneša į komandos žaidimą?

– Geresnę žaidimo kontrolę. Taktiškai tada mes esame geresni.

Evaldas Kairys vėl turėjo problemų su greitomis pražangomis. Gal bandote kažką dėl to daryti, išmokyti jį neprasižengti?

– Yra blogų įpročių, kurių jis turi. Ypač žaidimas rankomis. Sunku išmokyti ar tai pakeisti, paprasčiausiai daug dalykų susideda iš koncentracijos, jei žinai informaciją, kokia situacija bus žaidžiama ir t.t.. Analizuojame žaidėjus. Čia jau reikia dirbti individualiai.

Kalbėjote apie valdomą energiją, bet Dominique‘as Suttonas lemiamu metu vienoje iš atakų kiek persistengė?

– Čia buvo blogas sprendimas. Kalbant apie tą situaciją, mūsų ketvirti numeriai tokioje padėtyje su traumomis, sprendėme, kad jie turi pradėti mūsų atakas. D. Suttonas yra žaidėjas, kuris gali, Bendžius irgi. Tai buvo blogas žaidėjo sprendimas. Yra ir įžaidėjų, kurie turi perimti. Jie kontroliuoja žaidimą. treneris nepaims kamuolio ir nepasakys, ką daryti vietoje. Viskas buvo aišku, kaip reikėjo žaisti. Buvo blogas sprendimas.

D. Suttonas neseniai sakė, kad Europoje jis nemato jį sustabdyti galinčių varžovų. Kaip vertinate tokį žaidėjo pasisakymą?

– Faktas, kad jis individualiai yra stiprus žaidėjas. Čia yra dvi pusės, kai žmonės kalba apie save pasitikėdami, tai yra ir gerai, ir blogai. Tu tai pasakai, bet turi tai ir įrodyti. Kita vertus, tokiomis kalbomis duodi motyvaciją varžovams.

Buvo užsiminta, kad R. Stipčevičius gali būti ne paskutinis jūsų pirkinys šiuo metu. Kaip komandai dabar sekasi žaidėjų rinkoje?

– Žinote, nuo sezono pradžios gyvename nuo problemos iki problemos. Būna sprendimų priėmimas, bet sprendimai keičiasi po kiekvienos traumos ar situacijos. Tai tęsiasi. Nesame tie, kurie gali pasakyti, jog mums reikia tiek pinigų ir pasirašysime sutartį su kažkokiu žaidėju. Turime ribotą biudžetą ir reikia jį leisti protingai. Jis nėra be limitų. Šiuo momentu Rokas papildė komandą ir tiksliai norime matyti, kaip funkcionuojame. Faktas, kad žiūrime rinką, ieškome aukštaūgio. Visgi viską diktuoja sąlygos ir finansai.
Alfa.lt


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis